Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Spadki fps

fpsgry komputery pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tekuu

Tekuu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 15 październik 2017 - 22:06

Witam serdecznie.

Otóż spadki fps przy graniu zaczęły być uciążliwe. Przykład: Odpalone League of Legends, przy większych walkach komputer zalicza spadek fps i mini ścięcie. W innych grach problem także czasami występuje. Jeśli poprosicie o jakieś testy programami oczywiście je wykonam i wstawię screeny, lecz proszę o jaśniejsze instrukcje gdyż czasami mogę się zgubić. Laptopa mam niecały rok.

1.Konfiguracja komputera: (Dream machines G1060-15PL10 tylko rozszerzona pamięć ram do 16GB, dysk ssd i hdd)

2.System operacyjny: (Windows 10 64-bit)

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (raczej  żadnych zmian nie robiłem)

4.Używany program antywirusowy: żaden

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: ccleaner, adwcleaner, wykonany test 3dmarkiem https://www.3dmark.com/3dm/22647704

• 0

#2 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 383 postów

Napisano 16 październik 2017 - 07:25

A w jakich ustawieniach i w jakie gry grasz? Odpalałeś Fraps by mieć podgląd na fps? Grasz na zasilaniu sieciowym czy bateryjnym? Problem dotyczy gier online czy offline? Jaki internet oraz jak się łączysz z routerem? (chociaż problemy z łączem raczej nie są tu problemem)

• 0

#3 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 11:04

Raczej na najwyższych, oczywiście na sieciowym, internet nie ma nic do rzeczy, FPS podpatrywałem przez nvidie i wbudowane w gry opcje. Raczej online ale tak jak mówiłem internet jest bardzo dobry i na innym to samo.
  • 0

#4 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 383 postów

Napisano 16 październik 2017 - 14:29

Czyli o jakich wartościach i jakich spadkach FPS mówimy? Odpal coś typu MSI afterburner do monitorowania temperatur i taktowania CPU o GPU.
  • 0

#5 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 14:57

Wystarczających do ścięcia chwilowego wydaje mi się że było coś w stylu że 150 do 20, zaraz odpalę tą aplikację

Edit: widzę że ona tylko monituje, w takim razie odpalę occt i spróbuję wykonać testy

Edit #2: occt przerwał pracę nad cpu po 4 min 19s, wysyłam link do wykresów:
https://mega.nz/#!Mg...YCGJ_6k-eOTNckk

Edit #3: occt po ponad 30 minutowej pracy nad gpu nie pokazał nic(60 FPS) jednak przy ograniczeniu fps do 100 i włączeniu full screen przerwał działanie po 2 min 42s:
https://mega.nz/#!4l...IS5ZQTlMF6l9Nbc

Użytkownik Tekuu edytował ten post 16 październik 2017 - 16:55

• 0

#6 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 383 postów

Napisano 16 październik 2017 - 17:30

OCCT pokazuje jedynie, że w nienaturnalnym stresie komp ci się grzeje do 100 stopni, co może i pewnie powoduje throttling. Właśnie po to miał być afterburm, by sprawdzić temperatury i taktowania w czasie grania.

Laptop to laptop, nigdy nie będzie tak samo dobrze jak na PC. Może i jest wydajny, ale kosztem temperatur. PC jednak łatwiej schłodzić.

p.s. odpisałem Ci też na prv

• 0

#7 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 19:34

Ktoś jeszcze chciałby pomóc?
  • 0

#8 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3533 postów

Napisano 16 październik 2017 - 20:23

Włącz HWiNFO z zakładki Sensors zminimalizuj i graj. Jak zaczną się spadki FPS to przejdź do HWiNFO i sprawdź temperatury GTX 1060.

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#9 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 21:31

Postanowiłem sprawdzić temperatury podczas gry w Lola, zaliczam ścięcie minimalizuje patrzę a tu 60 stopni procesor, 70 karta więc to chyba nie to...
  • 0

#10 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3533 postów

Napisano 16 październik 2017 - 21:45

To w takim razie usuń to rozszerzenie RAM-u i sprawdź czy to nie tu leży wina.

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#11 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 22:25

Ale jak dołożone 2 kości ramu miały by wpływać na spadki fps, testowałem windowsowym memory test nic nie pokazało, spróbuję jak będę miał chwile

Użytkownik Tekuu edytował ten post 16 październik 2017 - 22:34

• 0

#12 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3533 postów

Napisano 17 październik 2017 - 08:22

Sprawdź w CPU-z jak płyta skonfigurowała RAM czy np. jest Dual Channel, bo każda kość jest z innego podwórka.

• 0

#13 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 20:40

Z tego co pamiętam wkładałem tak żeby było dual ale dam znać

Wstawiam logi z afterburnera podczas grania w lola w formie filmu:

https://mega.nz/#!x5...jTtMlzz3eIQlOdQ

Cpu-z ram: 

https://mega.nz/#!51...tCTCJAzIrYRyFB8

z tego co widze dual channel

• 0

#14 eilein

eilein
  • 8 postów
  • Miejscowość:Essex

Napisano 17 październik 2017 - 21:40

Raczej na najwyższych

ścięcia chwilowego wydaje mi się że było coś w stylu że 150 do 20

Zmniejsz na średnie, wyłącz cienie.

• 0

steamcommunity.com/id/grimandevil

#15 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 21:48

Bez sensu robić coś takiego na karcie 1060 i i7 mogę ewentualnie zablokować fps do 60

W grze Smite spadki fps potrafiły występować prawie za każdym razem gdy ktoś używał komendy głosowej.

#edit Będę się przymierzać do wymiany pasty termo na gelida gc bo taka mi została i kupno porządnej podkładki.

Użytkownik Tekuu edytował ten post 17 październik 2017 - 21:50

• 0

#16 eilein

eilein
  • 8 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:09

League charakteryzuję się tym, że ma masywne dropy między innymi w walkach oraz late game, musisz mieć ponad 70 fpsów w zapasie. Zauważ różnicę w fpsach gdy wchodzisz na linię w pierwszych minutach gry, a gdy już trochę czasu minie. Rzecz jest w wizualnych efektach. Jeżeli masz np. cienie ustawione na najwyższe to zastanów się nad tym, że każdy pojedynczy buff rzuca własny cień, a cienie się stackują (+cienie od postaci itd.). Więc gdy masz np. 20-30 minutę i masz na sobie buff od barona + od ostatniego smoka + eliksiry to 'trochę' fpsów zżera, bo każdy z w. w. ma własny efekt i rzuca własny cień w najwyższej możliwej jakości. Dolicz do tego 9 postaci, ich efekty od tego lootu oraz ich spelle.

Zdecydowana większość graczy League ma cienie na średnich bądź max. wysokich ponieważ ta opcja jest bardzo wymagająca.

Wyłącz/zmniejsz cienie oraz jakość tekstur (np. terenu), sprawdź i napisz czy coś dało. Jeśli nie, to stawiam na dysk lub ram chociaż to jest mało prawdopodobne. 

A pasta kompletnie nic ci tutaj nie zmieni, skoro piszesz temperatury masz jak najbardziej w normie.

Użytkownik eilein edytował ten post 17 październik 2017 - 22:41

• 0

#17 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:12

Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę ale takie coś raczej działa na słabych komputerach a ten do słabych raczej nie należy. Dysk lub ram??? w jaki sposób? Pamiętaj, że laptop ma niespełna rok.

dodam, że normalnie jest ponad 200 fps więc jakiś tam zapas jest.

Nie przeczytałeś wcześniejszych postów? w syntetycznym teście wyłącza się on po lekko ponad minucie, z tego co widzę tam gdzie wkleiłem logi z afterburnera procesor też zalicza wysokie temperatury, pasta nic nie zmieni? nie no...

Użytkownik Tekuu edytował ten post 17 październik 2017 - 22:20

• 0

#18 eilein

eilein
  • 8 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:20

Dysk lub ram??? w jaki sposób?

Każde działanie w grze uruchamia jakiś skrypt, więc jeśli masz DOSŁOWNE chwilowe ścięcia może to być wynikiem tego, że twojemu laptopowi brakuję 'rąk' i potrzebuję chwili żeby się ogarnąć. Tak w wielkich uproszczeniu. 

w syntetycznym teście wyłącza się on po lekko ponad minucie, z tego co widzę tam gdzie wkleiłem logi z afterburnera procesor też zalicza wysokie temperatury, pasta nic nie zmieni? nie no.

Napisałeś również, że 

temperatury podczas gry w Lola, zaliczam ścięcie minimalizuje patrzę a tu 60 stopni procesor, 70

Na maksymalnych ustawieniach, takie wyniki są dosłownie - niskie.

Przestań zwracać się do ludzi w pretensjonalny sposób, bo nie wiesz o czym mówisz.

Użytkownik eilein edytował ten post 17 październik 2017 - 22:35

• 0

#19 Tekuu

Tekuu
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 15 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:26

Każde działanie w grze uruchamia jakiś skrypt, więc jeśli masz DOSŁOWNE chwilowe ścięcia może to być wynikiem tego, że twojemu laptopowi brakuję 'rąk' i potrzebuję chwili żeby się ogarnąć. Tak w wielkich uproszczeniu. 

To ja może przypomnę specyfikację: 

GTX 1060 6GB GDDR5

Intel Core i7-6700HQ

16 GB DDR4 2133

HDD 1TB

SSD 120GB

Dziękuje, że chcesz pomóc, doceniam, lecz twierdzenie że laptop z takimi podzespołami nie ma rąk by grać bez zacinania się w lola jest co najmniej absurdalne. Tak napisałem bo tak było ale po zminimalizowaniu lola w tym momencie temperatury mogły spaść dlatego wkleiłem logi z afterburnera.

Użytkownik Tekuu edytował ten post 17 październik 2017 - 22:31

• 0

#20 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 383 postów

Napisano 17 październik 2017 - 22:29

To ja może przypomnę że to nadal laptop...
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fpsgry, komputery, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych