Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Otóż spadki fps przy graniu zaczęły być uciążliwe. Przykład: Odpalone League of Legends, przy większych walkach komputer zalicza spadek fps i mini ścięcie. W innych grach problem także czasami występuje. Jeśli poprosicie o jakieś testy programami oczywiście je wykonam i wstawię screeny, lecz proszę o jaśniejsze instrukcje gdyż czasami mogę się zgubić. Laptopa mam niecały rok.

1.Konfiguracja komputera: (Dream machines G1060-15PL10 tylko rozszerzona pamięć ram do 16GB, dysk ssd i hdd)

2.System operacyjny: (Windows 10 64-bit)

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (raczej  żadnych zmian nie robiłem)

4.Używany program antywirusowy: żaden

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: ccleaner, adwcleaner, wykonany test 3dmarkiem https://www.3dmark.com/3dm/22647704

 

 
Link to post
Share on other sites

Wystarczających do ścięcia chwilowego wydaje mi się że było coś w stylu że 150 do 20, zaraz odpalę tą aplikację

 

Edit: widzę że ona tylko monituje, w takim razie odpalę occt i spróbuję wykonać testy

 

Edit #2: occt przerwał pracę nad cpu po 4 min 19s, wysyłam link do wykresów:

https://mega.nz/#!MgoHDJaR!1HVdf0z6nP-kdFNk6fDd9BnOB1QvYCGJ_6k-eOTNckk

 

Edit #3: occt po ponad 30 minutowej pracy nad gpu nie pokazał nic(60 FPS) jednak przy ograniczeniu fps do 100 i włączeniu full screen przerwał działanie po 2 min 42s:

https://mega.nz/#!4lhEiCZZ!OGfv50r_VvMVUXcf56uQ5AFTX3aFIS5ZQTlMF6l9Nbc

Edytowane przez Tekuu
Link to post
Share on other sites

OCCT pokazuje jedynie, że w nienaturnalnym stresie komp ci się grzeje do 100 stopni, co może i pewnie powoduje throttling. Właśnie po to miał być afterburm, by sprawdzić temperatury i taktowania w czasie grania.

 

Laptop to laptop, nigdy nie będzie tak samo dobrze jak na PC. Może i jest wydajny, ale kosztem temperatur. PC jednak łatwiej schłodzić.

 

p.s. odpisałem Ci też na prv

Link to post
Share on other sites

Bez sensu robić coś takiego na karcie 1060 i i7 mogę ewentualnie zablokować fps do 60

W grze Smite spadki fps potrafiły występować prawie za każdym razem gdy ktoś używał komendy głosowej.

 

#edit Będę się przymierzać do wymiany pasty termo na gelida gc bo taka mi została i kupno porządnej podkładki.

Edytowane przez Tekuu
Link to post
Share on other sites

League charakteryzuję się tym, że ma masywne dropy między innymi w walkach oraz late game, musisz mieć ponad 70 fpsów w zapasie. Zauważ różnicę w fpsach gdy wchodzisz na linię w pierwszych minutach gry, a gdy już trochę czasu minie. Rzecz jest w wizualnych efektach. Jeżeli masz np. cienie ustawione na najwyższe to zastanów się nad tym, że każdy pojedynczy buff rzuca własny cień, a cienie się stackują (+cienie od postaci itd.). Więc gdy masz np. 20-30 minutę i masz na sobie buff od barona + od ostatniego smoka + eliksiry to 'trochę' fpsów zżera, bo każdy z w. w. ma własny efekt i rzuca własny cień w najwyższej możliwej jakości. Dolicz do tego 9 postaci, ich efekty od tego lootu oraz ich spelle.

Zdecydowana większość graczy League ma cienie na średnich bądź max. wysokich ponieważ ta opcja jest bardzo wymagająca.

 

Wyłącz/zmniejsz cienie oraz jakość tekstur (np. terenu), sprawdź i napisz czy coś dało. Jeśli nie, to stawiam na dysk lub ram chociaż to jest mało prawdopodobne. 

A pasta kompletnie nic ci tutaj nie zmieni, skoro piszesz temperatury masz jak najbardziej w normie.

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę ale takie coś raczej działa na słabych komputerach a ten do słabych raczej nie należy. Dysk lub ram??? w jaki sposób? Pamiętaj, że laptop ma niespełna rok.

dodam, że normalnie jest ponad 200 fps więc jakiś tam zapas jest.

 

Nie przeczytałeś wcześniejszych postów? w syntetycznym teście wyłącza się on po lekko ponad minucie, z tego co widzę tam gdzie wkleiłem logi z afterburnera procesor też zalicza wysokie temperatury, pasta nic nie zmieni? nie no...

Edytowane przez Tekuu
Link to post
Share on other sites
Dysk lub ram??? w jaki sposób?

Każde działanie w grze uruchamia jakiś skrypt, więc jeśli masz DOSŁOWNE chwilowe ścięcia może to być wynikiem tego, że twojemu laptopowi brakuję 'rąk' i potrzebuję chwili żeby się ogarnąć. Tak w wielkich uproszczeniu. 

 

 

 

w syntetycznym teście wyłącza się on po lekko ponad minucie, z tego co widzę tam gdzie wkleiłem logi z afterburnera procesor też zalicza wysokie temperatury, pasta nic nie zmieni? nie no.

 

Napisałeś również, że 

 

temperatury podczas gry w Lola, zaliczam ścięcie minimalizuje patrzę a tu 60 stopni procesor, 70

 

 

Na maksymalnych ustawieniach, takie wyniki są dosłownie - niskie.

Przestań zwracać się do ludzi w pretensjonalny sposób, bo nie wiesz o czym mówisz.

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Każde działanie w grze uruchamia jakiś skrypt, więc jeśli masz DOSŁOWNE chwilowe ścięcia może to być wynikiem tego, że twojemu laptopowi brakuję 'rąk' i potrzebuję chwili żeby się ogarnąć. Tak w wielkich uproszczeniu. 

To ja może przypomnę specyfikację: 

GTX 1060 6GB GDDR5

Intel Core i7-6700HQ

16 GB DDR4 2133

HDD 1TB

SSD 120GB

 

Dziękuje, że chcesz pomóc, doceniam, lecz twierdzenie że laptop z takimi podzespołami nie ma rąk by grać bez zacinania się w lola jest co najmniej absurdalne. Tak napisałem bo tak było ale po zminimalizowaniu lola w tym momencie temperatury mogły spaść dlatego wkleiłem logi z afterburnera.

Edytowane przez Tekuu
Link to post
Share on other sites

Jasne, że laptop, ale nie napisałem że nie mam 150 fps w wieśku na ultra i dlaczego, czy że inni w swoich pc mają niskie temperatury. Tylko dlaczego zaliczam ścinki podczas grania np w lola, gorsze sprzęty nie mają takich problemów. I dlaczego podkładka i pasta mają nie pomóc na temperatury być może przez które występuje throtling tak jak napisałeś.

Edytowane przez Tekuu
Link to post
Share on other sites
co najmniej absurdalne

 

 

Wymaganie od laptopa niskich temperatur w mocnym stresie jest co najmniej absurdalne.

 

Przy takiej specyfikacji laptopa zawsze będziesz miał wysokie wyniki. To laptop, jajko tam usmażysz. Zauważ, że w pc same obudowy mają po kilka wiatraków, własne chłodzenie + chłodzenie dla procesora oraz kart graficznych. A u ciebie wszystko jest obok drugiego, nie ma tam przelotu powietrza, podzespoły nie mają czym oddychać.

A skoro masz 60.C gpu podczas gry to na twoim miejscu bym się cieszył. To jest naprawdę dobry wynik jak dla laptopa z mocnym sprzętem.

 

Zmień ustawienia gry, zrób screena ustawień i daj znać.

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Wymaganie od laptopa niskich temperatur w mocnym stresie jest co najmniej absurdalne.

 

Przy takiej specyfikacji laptopa zawsze będziesz miał wysokie wyniki. To laptop, jajko tam usmażysz. Zauważ, że w pc same obudowy mają po kilka wiatraków, własne chłodzenie + chłodzenie dla procesora oraz kart graficznych. A u ciebie wszystko jest obok drugiego, nie ma tam przelotu powietrza, podzespoły nie mają czym oddychać.

A skoro masz 60.C gpu podczas gry to na twoim miejscu bym się cieszył. To jest naprawdę dobry wynik jak dla laptopa z mocnym sprzętem.

Wyżej własnie nie napisałem, że oczekuję jakiś niskich temperatur, tylko, że jeżeli wynikli sięgają tam około 85 stopni to poprzez podkładkę dam podzespołom czym oddychać a przez dużo lepszą pastę zwiększę przewodność cieplną, co myślę że pozwoli na obniżenie temperatur, gdyż wcześniej powiedziano mi, że przez nie mogę zaliczać ścięcia. Wkleiłem logi z AB by dowiedzieć się czy z nich wynika że temperatury sa zawyżone i co robić dalej

Link to post
Share on other sites
poprzez podkładkę dam podzespołom czym oddychać

 

Chłodzi ci obudowę, tylko i wyłącznie.

 

 

 

dużo lepszą pastę zwiększę przewodność cieplną, co myślę że pozwoli

na obniżenie temperatur

 

 

Jeśli laptop ma niespełna rok to pasta wciąż powinna być w dobrym stanie.

 

Gram w Wiedźmina 3 na uber ustawieniach + z włączonym HairWorks w 60 fps'ach bez spadków nawet w mieście, za to w League of Legends fpsy spadają z 450 do 140. Zastanów się nad tym.

Edytowane przez eilein
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę z wykresów, to taktowanie na grafie mocno skacze oraz gra jest słabo zoptymalizowana, skupiając się głównie na jednym rdzeniu. Ot cała filozofia.

 

Pokaż mi kto ma podobny sprzęt i na jakich ustawieniach gra i jaki ma framerate? Tylko nie wyskakuj z "pełną" i7 i GTX 1060, bo masz i7 HQ oraz GTX 1060M ...

 

To raczej nie są ścinki wynikające z temperatury, nie mniej ponad 80 stopni na procku wygląda średnio... W dodatku widać, że grafa jest w tym wypadku słabo obciążona. Odpalisz na pół godziny wiedźmina i będzie ~90 stopni tu i tu ... Laptopy nie nadają się do gier. Ale widzę, że sam wiesz lepiej, bo przecież to mocny sprzęt... i drogi ... to musi być dobry... Dlaczego wyrzuciłeś górę pieniędzy na laptopa? "gejmingowego"? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...