Skocz do zawartości

Znaczne spadki zegarów bez możliwości powrotu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez supervisor,

Recommended Posts

Witam, ostatnio robiłem format komputera, wszystko fajnie pięknie instaluje podstawowe programy itp. Przed formatem do bardziej wymagających tytułów podkręcałem MSI Afterburnerem karte graficzną żeby wiadomo uzyskać lepszą wydajność rdzeń z 1100 podkręcałem na 1150 a pamięci z 1400 na 1500 ( karta AMD Radeon r9 270x) ustawiłem w afterburnerze te same ustawienia co kiedyś i gdy chce podkręcić  nagle oba zegary spadają do 150 MHz i już nic nie da się z tym zrobić, ani reset ani ustawienie innych taktowań nie pomaga, pomaga jedynie restart komputera. Wie ktoś może co może być przyczyną? bo jednak tej starej karcie przydałoby się trochę więcej mocy. Dodam że próbowałem też kręcić programem od amd ale wtedy ekran skakał w każdą stronę więc przestałem tam próbować, Próbowałem też podkręcać o małe częstotliwości żeby nie było takiego skoku i to samo. pozdrawiam

 

załączam specyfikacje i screenshota ustawień w Afterburnerze

 

CPU:Intel Core i7 920 OC 3.8 GHz
Chłodzenie CPU:Thermalright macho 120 rev.a
GPU:Gigabyte Radeon R9 270X OC (1150/1500MHz)
Płyta głowna:Gigabyte EX58-UD5 
RAM:10GB DDR 3
PSU:Corsair Power supply TX650w 80 plus bronze
HDD 1,5 Tb Seagate,HDD 1TB SAMSUNG,SSD 240Gb Kingston
Obudowa NZXT LeXa Black
Windows 10 Pro 64x bit
 
Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites

Problem ze sterownikami albo wersją afterburnera niekompatybilną z wersją sterowników które używasz.

 

TLDR: Sprawdź różne wersje afterburnera is sterowników, i pamiętaj aby używać DDU za każdym razem.

niestety nic nie pomogło testowałem na msi afterburner 4.3 i becie 4.4 oraz Crimsonie 17.10.1  i 17.7.2 od amd i cały czas to samo jeszcze jakieś sugestie?

 

 

dodam może że na np gpu-z albo na programie amd widać że są wartości podkręcone ustawione dobrze, ale te aktualne odczyty to zawsze 150MHz

Edytowane przez kubasin
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

niestety nic nie pomogło testowałem na msi afterburner 4.3 i becie 4.4 oraz Crimsonie 17.10.1  i 17.7.2 od amd i cały czas to samo jeszcze jakieś sugestie?

 

 

dodam może że na np gpu-z albo na programie amd widać że są wartości podkręcone ustawione dobrze, ale te aktualne odczyty to zawsze 150MHz

Nie miałem tego problemu, ale bodajże na reddicie AMD przewija się od czasu do czasu, najlepiej zrobić temat tam i poprosić o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...