Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną (starą) GTX 960 w nowym komputerze, prośba o pomoc w wyborze nowej.


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum, z premedytacją nie przywitałam się w dziale "przywitaj się". Ktoś straszył że, bany rozdają :D. Do rzeczy.

Mój chłopak na szybko przed wyjazdem za granice złożył mi cały komputer. Ze starego pc przeniósł tylko kartę graficzną. Po zainstalowaniu systemu, wszystkich sterowników, wszystkich update'ów z Windowsa 8.1 komputer ma problem ze sterownikiem (tak myślę).

Spec nowego pc:

 

I5 8400

 

Msi z370 a pro

 

Samsung 248gb ssd

 

16gb ramu 2400mhz Kingstonem

 

Chłodzenie Fortis 2( nie mogę znaleźć pudełka by sprawdzić dokładnie model)

 

Silentiumpc gladius m35 t

 

Silentiumpc M2 gold modularny 550W

 

Gigabyte GTX 960 4gb (karta ze starego zestawu).

 

Podczas grania w 2 różne gry po około 30 minutach robi się cały czarny ekran, brak dźwięku. Pomaga tylko reset.

Poczytałam i zrobiłam po kolei testy obciążające CPU, GPU, supplly power w OCCT.

Po godzinie procesor miało około 60*C

GPU test nie odpalił : "stopped user cancelled"

To samo z supplly power.

 

Poczytałam po forach i winowajcą mogły by być wadliwy zasilacz. Wymieniłam ze starego komputera sprawny: thermaltake modular bronze 80 630W. Nic nie pomogło.

Te same komunikaty w OCCT.

 

Na koniec wsadziłam kartę z powrotem do starego komputera i test OCCT przeszła znakomicie po 1h miała 76*C (3 letnia karta).

Najbystrzejsza nie jestem, zwłaszcza w temacie komputerów ale coś nie tak jest że sterownikami. Tylko dlaczego ?

System instalowany od zera.

Sterowniki pobierane przez program NVIDIA.

2 dni temu podczas grania wyskoczył błąd(zdjęcie w załączniku)

 

Potrzebuje pomocy bo nie znam się a mój chłopak wraca dopiero za 3 tygodnie. Chciała bym sama coś podziałać niż czekać bezczynnie. Może to blachę a może cięższa sprawa.

 

Druga sprawa będziemy za miesiąc kupować kartę graficzną z serii 1080 tylko pytanie którą by nie przepłacać a była cicha i nie grzała się.

Na pierwszym miejscu jest sklep który mam nie daleko siebie i mam wygodę jeśli chodzi o wymiany czy gwarancje ( nie bawię się w wysyłki).

I chciała bym tu zakupić kartę "pcproject".

Natomiast jeśli ceny są nie opłacalne to kupię w popularnych sklepach internetowych (esc, morele, Komputronik, xkom).

 

Z góry dziękuję za jakieś wskazówki!

Pozdrawiam Celina.04db50edfbe2e7b3a873a21abf2a56e0.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa, ja na początek proponuję wywalić obecne sterowniki programem Display Driver Uninstaller z poziomu trybu awaryjnego windows i następnie pobrać sterowniki bezpośrednio z nvidia.pl zamiast używać jakiś programów do wyszukania.

Tutaj są pod Win 8.1 64bit :

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/125551/pl

Link to post
Share on other sites
Ciężka sprawa, ja na początek proponuję wywalić obecne sterowniki programem Display Driver Uninstaller z poziomu trybu awaryjnego windows i następnie pobrać sterowniki bezpośrednio z nvidia.pl zamiast używać jakiś programów do wyszukania.

Tutaj są pod Win 8.1 64bit :

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/125551/pl

Za 2 godzinki będę w domku także postaram się. Kiedyś to robiłam. A ten program o którym wspominałam to NVIDIA experience, dedykowany program nvidi do sterowników. Pamiętam również jeden z pierwszych errorów który wyskoczył po odpaleniu gry ( nie pomyślałam i nie zrobiłam zdjęcia ). Dotyczył DirectX 11, pisało coś w stylu że mam starą wersję i muszę ją zaktualizować.

Zabrałam się do czytania i dowiedziałam się że win8.1 ma ja w pakiecie z update'ami od Windowsa i tylko w ten sposób mogę go zaktualizować.

Mam wszystkie aktualizacjie, wnioskuje z tego względu że, windows update nie znajduje już żadnych aktualizacji ;(

 

Możliwe że, nowe procesory nie są kompatybilne z starymi kartami? Istnieje taka możliwość?

 

Boję się teraz kupować nowej grafiki bo nie będzie działać.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

 

Wygrałam jeszcze raz sterowniki jak wyżej kolega zaproponował o dalej to samo, również spróbowałam zainstalować sterowniki z przed 2miesiecy z archiwum invidi i również nic:(

Edytowane przez Polak345345
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie co trzeba zrobić, nie spotkałem się jeszcze z takim komunikatem, szukałem też na necie i nie znalazłem konkretnego rozwiązania.

Skoro testowałaś 960 w starym komputerze i jest sprawny, to może wypadałoby sprawdzić jakąkolwiek inną kartę w nowym komputerze żeby sprawdzić czy nie ma problemów z płytą główną, a konkretnie ze slotem PCI-E

 

W ogóle to jest nowa płyta, nowy chipset świeży na rynku, więc mogą być jakieś zgrzyty i niedługo wydadzą poprawki w kolejnych biosach.

 

Co to pytania o GTX 1080 z pcproject, na pewno nie bierz Asusa za 2790zł i MSI za 2620zł bo to za drogie ceny jak za kartę tej wydajności. Reszta propozycji jest znośna. Zresztą teraz nie ma co wybierać bo za miesiąc ceny mogą być inne.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję że poświęciłeś mi trochę czasu, też myślałam o innej karcie w nowym komputerze ale nie mam skąd pożyczyć by sprawdzić. Wcześniej założyłam identyczny temat na innym forum z konta chłopaka ale odzew zerowy. Jak wrócę do domu spróbuję podłączyć kartę pod inny port pci e.

W menedżerze urządzeń normalnie widnieje karta GTX 960. W ostateczności totalnie wyczyszczenie dysk i jeszcze raz postawie windows 8.1.

 

Szukałam na internecie dlaczego OCCT zatrzymuje test ale na polskich nic nie ma a z angielskim kiepsko :/

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...