Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Na wstępie zacznę od tego że w temacie słuchawek jestem zielony. Do tej pory jedyne przeze mnie używane to jakieś marketowe nauszne philipsy za parę dyszek z których korzystałem jedynie w dalszych podróżach w tandemie z konsolą PSP. Poza tym do czynienia miałem z Creative aurvana mojego brata i zrobiły na mnie raczej dobre wrażenie.

 

Problem w którego rozwiązaniu chciałbym prosić was o pomoc to wybór słuchawek które miałyby służyć w salonie przy oglądaniu filmów i graniu na PC, który wyposażony jest w napęd blu ray i sparowany z telewizorem SONY KLD50W-808C który służy za monitor i obecnie jedyne źródło dźwięku. Jako iż mieszkam w bloku nie mogę pozwolić sobie na solidne kino domowe z subwooferem, a chciałbym poprawić wrażenie z audio w czasie grania (głównie) i oglądania filmów bez napinania się z sąsiadami. Stąd pomysł słuchawek bezprzewodowych, ponieważ raczej nie wchodzi w grę zabawa na kanapie z głową podpiętą do PC'ta stojącego 3 mety dalej. Warto dodać, że słuchawek nie będę raczej wykorzystywał do słuchania muzyki ponieważ daleko mi do melomana. 

 

Po tym wprowadzeniu może kilka konkretnych pytań:

-jakie słuchawki spełniające powyższe wymagania możecie polecić? Kwota w jakiej miło było by się zamknąć to 500zł. Może jednak warto kupić coś tańszego i nie przepłacać? 

-czy warto szukać słuchawek bezprzewodowych, czy można kupić przewodowe oraz jakiś transmiter który uwolniłby mnie od kabla?

-czy gdybym chciał kupić drugie, takie same słuchawki żonie to nie będzie problemów z podłączeniem/działaniem?

-czy w przypadku gdyby potrzebny byłby mikrofon to dostane coś sensownego bezprzewodowego (bo rozumiem, że słuchawki ze zintegrowanym mikrofonem - czyt "gaming" to raczej średnia jakość?)

 

Dodam, że płyta główna z mojego zestawu to ta ze stopki i jej zintegrowana dźwiękówka "Realtek ALC1150 115dB SNR HD Audio z wbudowanym wzmacniaczem" raczej zostanie, bo chyba nie warto poświęcać budżetu na kartę dźwiękową kosztem słuchawek. Chyba, że się mylę?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...