Skocz do zawartości

Iphone 7 i 8


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez emix000,

Recommended Posts

 

 

Gdyby apple dołożyło 2gb pamięci to zapłaciłbyś za iphone'a 500 zł więcej.

Gdyby było potrzebne to na pewno by zamontowali i klienci nie wahaliby się przed zakupem - cena nie z kosmosu a za dodatkowy RAM - zapewne byłyby dwie wersje pamięciowe z extra opłatą za większą.

 

 

 

A odwzorowanie kolorów masz na filmie (żółta biel w plusie).
Ale ja nie mówię o swoim widzi mi się, a o testach i badaniach przeprowadzonych na wyświetlaczach.

 

 

 

Jeśli chodzi o ips to sory, ale superlcd jest lepszym ekranem, dalej to nie to co oled czy amoled, ale nie gadaj, że ekran w iphonie jest lepszy

A w którym miejscu powiedziałem, że jest najlepszy? W żadnym! Jedynie stwierdziłem, to co zostało udowodnione - w 2016 ekran iPhone'a ma najlepsze odwzorowanie barw. Nic więcej nie mówiłem, więc proszę nie wciskaj kitu ;)

 

 

 

powyższe argumenty to wprowadzanie ludzi w błąd.

Które nie są prawdą? 

Link to post
Share on other sites

Ale się dyskusja narodziła :)

 

Kolega tylko pytał gdzie najtaniej...

Wystarczył pierwszy post użytkownika @rysiooo, który stwierdził, że jego iphone jest lepszy od najnowszego Galaxy S8 i "doradził" autorowi tematu, że jak kupi iphone'a to za rok sprzeda go za tyle, że autor z tej kasy kupi sobie najnowszego flagowca. Dziwię się, że admin nie zareagował, bo to jest wprowadzanie ludzi w błąd (teraz używka 7dmki bez problemu do dorwania za 1700-2000 więc podobnie do sgs7e, ale co ja tam wiem).

 

Stąd ta kłótnia.

 

A do autora - życzę niezawodności i miłego użytkowania (sam jestem ciekaw jak się tego użytkuje ;D )

Link to post
Share on other sites
Wystarczył pierwszy post użytkownika @rysiooo, który stwierdził, że jego iphone jest lepszy od najnowszego Galaxy S8

"Po trzecie - iPhone 7 to model z ubiegłego roku, a wydajnościowo jest bardzo podobny do SGS8 z tego roku."

Czy to 'bajkopisarzu' jest zgodne z tym co napisałeś powyżej? Dlaczego ciągle kłamiesz/zmyślasz głupoty?

 

 

 

Chcesz negocjować cenę na iUrządzenia? Może lepiej kup coś z Androidem. Tamten świat może Ci się nie spodobać.

 

A może od tego się zaczęło?

 

 

 

"doradził" autorowi tematu, że jak kupi iphone'a to za rok sprzeda go za tyle, że autor z tej kasy kupi sobie najnowszego flagowca

Naprawdę masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem......jesteś taki, czy tylko udajesz?

 

 

W tym roku kupisz sobie iP7, w przyszłym sprzedaż za tyle pieniędzy, że będziesz w stanie sobie kupić nówkę telefon na Androidzie - ten model, który teraz rzekomo konkuruje z iPhone.

 

Po co to przekręcasz na swoje.....naprawdę masz problemy z interpretacją tekstu czytanego.

No ale jeśli nie jesteś w stanie pojąć, to specjalnie dla Ciebie napiszę jaśniej:

W 2016 roku kupujesz iPhone'a i Samsunga w tych samych pieniądzach. W roku 2017 sprzedajesz używanego iPhone'a i w tych pieniądzach, które otrzymasz możesz sobie kupić owego, nowego Samsunga z 2016 roku.

Nie wiem dlaczego to tak ciężko zrozumieć.

 

 

 

Dziwię się, że admin nie zareagował, bo to jest wprowadzanie ludzi w błąd (teraz używka 7dmki bez problemu do dorwania za 1700-2000 więc podobnie do sgs7e, ale co ja tam wiem).

No właśnie, co Ty tam wiesz......jak znajdziesz mi iPhone'a 7 w tej cenie to kupię nawet dwa. Przejrzyj sobie najpierw popularny portal aukcyjny i zobacz, że nawet za 2000 jest ciężko kupić pewny telefon w dobrym stanie, a później się zacznij wypowiadać. Spójrz na kwoty w których ludzie licytują - dziwne co? Jest sporo aukcji iPhone 7 wersji 32GB, gdzie licytacje trwają i aktualne ceny podbijane przez użytkowników wynoszą ponad 2000zł.

No i czy to nie jest prawda co napisałem? S7 w wersji 32GB obecnie nowy jest do dostania za około 2000zł, więc za tyle ile sprzedasz używanego iPhone'a - mówię o pewnych źródłach i dużych sieciach handlowych.

 

 

 

Stąd ta kłótnia.

Stąd kłótnia, że ktoś kto widział tylko inne urządzenia na portalach ze specyfikacją techniczną, albo zasłyszał coś od kolegi, kolegi, kolegi podważa czyjeś zdanie i to w karygodny sposób - kłamstwem.

 

I to właśnie w Twoim przypadku dziwię się, że admin nie zareagował, bo najzwyczajniej w świecie jesteś bajkopisarzem.....'kolega ma, kolega mówił, sam nie wiem, ale słyszałem". Jak można w ten sposób traktować drugą osobę, że kłamstwem próbuje się ją oczerniać....gdzie męski honor...

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Miałem całe życie telefony na androidzie. W końcu stwierdziłem nie się dzieje co chce i kupiłem 6s plus. Nie widzę żadnej różnicy między tymi telefonami. Aparat jest fajny, telefon działa szybko, w normalnym użytkowaniu ciut lepiej na rzecz iphone -a. Wydajnościowo jakoś wydaje mi się że jest lepiej na iphone niż na androidzie. Jeśli mógłbym coś doradzić to kupuj jabłko, napewno się nie zawiedziesz. Kwestie punkcików w benchmarkach zostawiam bez komentarza, gdyż telefon służy mi do kontaktu a nie do wykręcania cyferek w antutu itd

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. Wyślę Ci na priv z 20 takich ofert. A co do tekstu czytanego, to celowo to tak napisałem, bo tak właśnie ten tekst brzmi. Tak samo jak faworyzowanie i opieranie się na "idealnych barwach" ekranu iphone'a na podstawie portali. Są porównania na forach i według mnie jest to bardziej obiektywne niż testy portali. Przedstawiłem Ci argument - Iphone 8 Plus dostaje baty od U11 (a podobno IP7 jest wydajności S8?) no cóż, czemu o tym nie wspomnisz? Mało tego widać jak duża różnica jest w kamerce selfie, o tym też nie wspomnisz? 

 

 

"Naprawdę masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem......jesteś taki, czy tylko udajesz?" 

 

A takie teksty... No cóż. Przedstawiłem Ci argumenty, dałem coś na poparcie. Pokaż mi rzetelne testy to Ci przyznam rację. 

 

Nie mam zamiaru się kłócić i nic więcej nie odpiszę w tym temacie. Każdy kto się zainteresuje tym tematem przynajmniej sprawdzi jak jest przed zakupem - na tym mi zależało, bo może kiedyś było tak, że apple było liderem jeśli chodzi o płynność działania, ale teraz są konkurenci nie gorsi moim zdaniem. A sam iphone jest świetnym urządzeniem, zwłaszcza PODKREŚLAM jeśli mamy inny sprzęt apple'a.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
Nie ma problemu. Wyślę Ci na priv z 20 takich ofert.

Czekam, czekam i nic.....

 

 

 

A co do tekstu czytanego, to celowo to tak napisałem, bo tak właśnie ten tekst brzmi.

Dla Ciebie każdy temat, w którym chwali się coś innego niż Samsunga i Androida tak samo brzmi.

 

 

 

Tak samo jak faworyzowanie i opieranie się na "idealnych barwach" ekranu iphone'a na podstawie portali. Są porównania na forach i według mnie jest to bardziej obiektywne niż testy portali.

Jeśli dla Ciebie bardziej obiektywne są takie opinie jak Twoja (czerpane z for internetowych) niż laboratoryjne testy grupy 'DisplayMate', to nie ma sensu chyba dalej rozmawiać i brać pod uwagę Twojej opinii nt smartfonów. 

Swoją drogą, ja nie faworyzuję, tylko stwierdzam to co wyszło w testach - iPhone 7 w 2016 miał najlepsze odwzorowanie barw wśród telefonów, a jego ekran jest dużo jaśniejszy niż Amoled w S7. Kwestię rozdzielczości pomijam, bo to nie wymaga dyskusji - w innych flagowcach jest dużo wyższa, to fakt. Jednak również opierając się na forach internetowych i komentarzach użytkowników - powyżej 400ppi ma jedynie wykorzystanie w VR, bo oko ludzkie tego nie dostrzeże. Takie są fakty. 

Ekran w iPhonie nie jest najlepszy z ekranów telefonów, bo po prostu takiego nie ma (no może aktualnie OLED). Tak samo AMOLED nie jest najlepszy - czerń jest wzorowa, ale biel już nie....tak samo nasycenie kolorów - tutaj pozostaje kwestia gustu.

Sporadycznie widzę niższą rozdzielczość względem ekranu FHD (np. ukośne jednopikselowe czarne linie na białym tle), ale podczas normalnego użytkowania z normalnej odległości tego nie widać.

Aha, jeszcze jedno - dla Ciebie razi w oczy żółty odcień wyświetlacza - światło słoneczne jest ciepłej barwy. Wyświetlacz iPhone'a nawiązuje do jak najbardziej naturalnych kolorów, więc dlatego też wpada w ten odcień. Zimna biel prezentuje się bardziej efektownie (zazwyczaj zimną bielą podświetlane są logotypy, witryny sklepowe, itp.) lecz zimna biel nie jest zdrowa dla ludzkiego wzroku - powoduje szybsze zmęczenie, itd. Przebywanie przez 8h w pomieszczeniu z zimnym oświetleniem powoduje negatywny wpływ na samopoczucie...chyba dalej nie muszę tłumaczyć, co jest lepsze dla wzorku ludzkiego.

Zobacz sobie na samym dole filmik - iPhone 6s ma barwę bardziej zimną - Samsung S8 wpada bardziej w żółty z bielą. Ot taka ciekawostka.

 

 

 

Przedstawiłem Ci argument - Iphone 8 Plus dostaje baty od U11 (a podobno IP7 jest wydajności S8?) no cóż, czemu o tym nie wspomnisz?

Celowo to pomijam, bo Twoje wywody są niczym nie podparte....Twoja wiarygodność, którą już podważyłem powyżej jest zerowa:) Udowodnij proszę, że U11 jest bardziej wydajny od iPhone 8 i zaprezentuj jakie to dostaje baty. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek skrytykował nowy procesor Apple A11 Bionic - jest to najwydajniejsza jednostka.....Ty natomiast twierdzisz inaczej.

 

 

 

Mało tego widać jak duża różnica jest w kamerce selfie, o tym też nie wspomnisz? 

A w którym to miejscu napisałem, że iPhone ma najlepszy aparat? Człowieku, to że go za coś chwalę, to nie znaczy że robię z tego najlepszy telefon na świecie. 

 

 

 

No cóż. Przedstawiłem Ci argumenty, dałem coś na poparcie.

GDZIE? Podpierasz tym co mówił kolega?! Bo nigdzie niczego nie udowadniałeś. Chodzi Tobie o ten filmik? Dobrze, w takim razie ja obejrzyj sobie film od tego samego testera telefonów porównanie tegorocznego flagowca HTC U11, którym się tak zachwycasz i zeszłorocznego iPhone 7 Plus. Czy jesteś w stanie powiedzieć, że HTC daje baty zeszłorocznemu urządzeniu? Moim zdaniem jedne aplikacje uruchamiają się szybciej na HTC, inne na iPhone, ale za to wymagające gry dużo szybciej i gołym okiem uruchamiają się na iPhone z 2016 roku.

 

Skoro się na takich filmikach opieramy, to porównaj sobie jeszcze zeszłorocznego iPhone'a z owym HTC U11 tylko i wyłącznie pod względem aparatu do zeszłorocznego iPhone 7:

.....https://www.youtube.com/watch?v=GtRIQJiwIYw......

Czy wg Ciebie wynik jest również jednogłośnie jasny? Bo moim zdaniem nie ma zwycięzcy....HTC ma lepszą stabilizację, ale dużo dłużej ostrzy (nagrywanie filmów). Kwestia zdjęć - raz jeden, raz drugi robi lepsze obrazy (kwestia ekspozycji). 

 

 

No i na koniec wisienka na torcie dla tych wszystkich śmieszków, co to ja mówię, że zeszłoroczny iPhone może konkurować z tegorocznym malinowym Galaxy S8... Proszę bardzo - poniżej filmik (możecie znaleźć porównania od innych testerów, ja wziąłem pierwszy lepszy) przedstawiający potocznie zwany 'speed test' pomiędzy iPhone 6s z 2015, a tegoroczną petardą Galaxy S8. 

Czy tutaj zwycięzca jest jednoznaczny? Czy telefon sprzed dwóch lat nie zawstydza często wydajnością tegoroczną maszynkę? Czy multitasking na 2GB RAM nie robi wrażenia względem tegorocznego flagowca?

I ja nie mówię, że 6s jest lepszy od Galaxy S8, bo nie jest. Sama płynność i wydajność sprzed dwóch lat robi wrażenie względem tegorocznych telefonów na Androidzie.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Miałem się nie udzielać, ale... Gdzie ja w jakimkolwiek temacie wypowiadam się o Samsungu? Twierdzę wręcz, że S8 to chyba aktualnie jeden z wolniejszych flagowców, a jako przykład podawałem HTC U11. I mówisz, że ja nie czytam uważnie... Napisałem wcześniej, że na iphone'ach gry odpalają się szybciej, bo gry są pisane i optymalizowane pod ios'a. W każdym innym zadaniu typu wczytywanie stron internetowych, odpalanie aplikacji typu facebook, snapchat, youtube apki na ip8 włączają się o sekundę wolniej niż na U11 (i podkreślam na iphonie jest niższa rozdzielczość) . A co do bieli w samsungu... Wiesz, że można regulować temperaturę barw w sgs8? Twierdzisz, że to naturalne jak zrobisz białej kartce zdjęcie, a na ekranie iphone'a ta biała kartka będzie wpadać w żółty kolor? Cóż... A co do ochrony oczu, ja korzystam z apek, które w nocy zmniejszają intensywność niektórych barw. A co do 6s'a jestem ciekaw jak ten 6s wypada na tle sgs8 po ostatniej aktualizacji systemu. 

 

I na koniec - ja podałem jako szybkie urządzenie na androidzie U11 a nie SGS8 więc nie pokazuj mi przykładów SGS8 vs 6s tylko jak już U11 vs 6s jak chcesz mi coś udowodnić (po aktualizacji 6s'a i sgs8 , aktualizację trzeba zrobić, bo nie da się wyłączyć jak to jest na androidzie i pewnie o tym wiesz).

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
Twierdzę wręcz, że S8 to chyba aktualnie jeden z wolniejszych flagowców, a jako przykład podawałem HTC U11. I mówisz, że ja nie czytam uważnie...

No więc sprawdź sobie proszę na tych swoich filmikach jak wypada względem iPhone'a 7 czy 8. Jeśli daje baty to myślę, że chodzi Ci o każdą płaszczyznę - aplikacje, gry, aparat. Czy tylko o to co Tobie się wydaje? Np. tylko na uruchamianiu aplikacji? To rozumiesz przez 'daje baty'?

A może uruchom jakiś edytor filmów , coś do ich montowania, jakąś dużą aplikację - wtedy ten U11 leży i czeka.....Samo uruchamianie to nie wszystko. Niekiedy błahe aplikacje typy dialer mogą wywoływać salwę śmiechu uruchamiając się dłużej na teoretycznie bardziej potężnym urządzeniu. Sprawdź proszę jak wygląda praca w rozbudowanych programach i grach, a nie na samym uruchamianiu lekkich .apk spoczywasz (takie uruchamianie może być spowodowane między innymi różnicą czasu kliknięcia poszczególnej ikony) - to jest wydajność, nie myl z responsywnością.

A11 Bionic jest najwydajniejszym CPU na chwilę obecną i tego nie zmienisz żadnym Snapdragonem....

 

 

 

Napisałem wcześniej, że na iphone'ach gry odpalają się szybciej, bo gry są pisane i optymalizowane pod ios'a.

Kur.... tak, a na Androida masz emulator gier iOSowych i przez niego odpalasz gry.......Czy Ty sam siebie rozumiesz? Nie wierzę w to co czytam z Twojej strony.....to co wypada lepiej na iOS to wina optymalizacji - brawo Sherlocku!

 

 

 

W każdym innym zadaniu typu wczytywanie stron internetowych, odpalanie aplikacji typu facebook, snapchat, youtube apki na ip8 włączają się o sekundę wolniej niż na U11

Serio? To może obejrzyj inne porównania, innych autorów i zobaczysz, że jednak tak nie jest. A co do rozdzielczości - każdy producent wydaje flagowca wg własnego uznania - liczby nie są miarą zajefajności.

 

 

 

A co do bieli w samsungu... Wiesz, że można regulować temperaturę barw w sgs8?

Ja nie wiem jak już do Ciebie dotrzeć......rozumiesz co to są testy laboratoryjne, które  mierzą fizyczne możliwości wyświetlacza uwzględniając wszelkie możliwe "regulacje "?

 

http://www.displaymate.com/iPhone7_ShootOut_1.htm

http://www.displaymate.com/Galaxy_S7_ShootOut_1.htm

 

Weź chociaż z grubsza przeczytaj, może coś zostanie w głowie.....

 

 

 

Twierdzisz, że to naturalne jak zrobisz białej kartce zdjęcie, a na ekranie iphone'a ta biała kartka będzie wpadać w żółty kolor?

A Ty myślisz, że jak mówi się że wpada w żółty to faktycznie jest żółty, czy jednak rozumiesz, że w zestawieniu z obok zimno białym ekranem można zauważyć różnicę? Po za tym, spójrz na jasność....Samsung S7 ma ponad 400 cd/m2, a iPhone 7 600cd/m2. Między innymi w pełnym świetlne słonecznym będzie to znacznie lepiej widoczny obraz jeśli nie wiesz do czego to wykorzystać....

Gdzieś Ty widział na żywo na wysokiej/maksymalnej jasności w iPhonie żółtą biel? Najpierw zobacz, później się wypowiedz...... 

 

 

 

I na koniec - ja podałem jako szybkie urządzenie na androidzie U11 a nie SGS8 więc nie pokazuj mi przykładów SGS8 vs 6s tylko jak już U11 vs 6s jak chcesz mi coś udowodnić

Proszę obejrzyj filmy porównawcze...

 

Kiedy już nie masz co powiedzieć, chociażbyś spróbował jakoś wybrnąć z SGS8 vs iPhone6s, to nadal błądzisz i brniesz w inną stronę, której wcześniej nie poruszałeś - aktualizacje.

Skoro tak.....to Twoje U11 i SGS 8 będą krócej wspierane, niż mój zeszłoroczny iPhone 7 (kiedy mój telefon będzie otrzymywał nowe 'ficzery; związane z aktualizacjami, to Twój U11, będzie już martwy na tej płaszczyźnie).....tyle w temacie aktualizacji.

 

Odnosząc się jeszcze do wyświetlacza - idea Jobsa była właśnie na takim ekranie jaki jest. Nie przekraczające 400pi rozdzielczość - to ma skutkować na wydajność, zachłanność na zasoby sprzętowe, zachłanność na energię. Jeśli ten ekran biłby po oczach to naprawdę dla Apple nie byłoby problemu go podkręcić i montować ekrany fHD - nie róbmy z tej marki idiotów. Przecież ten ekran, o tej samej rozdzielczości od 2014 roku ciągle ewoluuje. To nie jest ten sam wyświetlacz od wersji 6. Zwiększenie rozdzielczości to byłby najmniejszy problem - przecież są wersje telefonów z plusem, które mają fHD  ekrany, więc nawet z aplikacjami nie byłoby problemu. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że sam hardware to tylko mała część ceny telefonu. Przecież ten ekran jest przyjemny dla oka, wszystko jest na nim miękkie, bez pikselowatych krawędzi. Naprawdę potrzeba więcej, tylko dlatego, że konkurencja wprowadza ekrany, które nie są już rozróżniane pod względem zagęszczenia przez ludzkie oko? 

Powtórzę się - gdyby ekran fHD na 4,7" miał naprawdę sens, byłby zamontowany w iPhonie i to klient pokryłby za niego koszta, a nie producent.

 

Bądź bardziej obiektywny i przyjmij rzeczywistość taka jaką jest - nie naginaj jej ;)

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Nie mam już zamiaru się kłócić, bo cokolwiek któryś z nas nie powie to i tak nie dojdziemy do porozumienia. Spróbuję kiedyś iphone'a i wyrażę opinię, a jeszcze co do wsparcia Apple'a.. Apple celowo zwalnia telefony i nie jest to żadna tajemnica i nowość. Nie da się wyłączyć aktualizacji od tak stąd wspomniałem o 6s. Poniekąd takim działaniem Apple zmusza do kupna nowszego modelu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie da się wyłączyć aktualizacji od tak stąd wspomniałem o 6s.

Łooo jeny, Ty nadal nie wiesz o czym mówisz.....Jak to się nie da wyłączyć aktualizacji? Oczywiście, że sam decydujesz czy chcesz zainstalować aktualizację. Telefon Tobie jedynie może przypomnieć, że jest nowsza wersja oprogramowania, ale zgodę na pobranie i instalację wyraża użytkownik - nic nie dzieje się automatycznie.

To właśnie jest wprowadzanie ludzi w błąd. Skąd wziąłeś taką teorię? Kolega, kolegi, kolegi powiedział?

Link to post
Share on other sites

Jak wyłączyć w systemie powiadomienie o aktualizacji do nowszego ios?

 

Może jestem w tyle, ale kiedyś się nie dało. Dało się kliknąć "przypomnij później".

 

Oczywiście, że możesz zdecydować czy zaktualizujesz czy nie, ale jednak - powiadomienie denerwuje.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites
Jak wyłączyć w systemie powiadomienie o aktualizacji do nowszego ios?

 

Może jestem w tyle, ale kiedyś się nie dało. Dało się kliknąć "przypomnij później".

 

Oczywiście, że możesz zdecydować czy zaktualizujesz czy nie, ale jednak - powiadomienie denerwuje.

Mnie żadne powiadomienie się nie pokazuje. Po pierwszym razie je zamknąłem i tyle ja widziałem. Na koniec dnia włączyłem aktualizacje i siedze na 11.03

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...