Skocz do zawartości

Iphone 7 i 8


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez emix000,

Recommended Posts

Czesc wszytkim.
Planuje kupic iphona 7, a znajoma iphona 8 w tym samym czasie. I tak sie zastanawiam teraz gdzie by było najlepiej. Ceny są teraz prawie wszędzie jednakowe, x-kom, komputronik i ispot. Z tego co wiem to najlepiej jest kupic w ispocie ze wzgledu na brak problemu z gwarancja czy rekojmia. Nie wiecie może czy jest jakas szansa na chocby minimalne negocjowanie ceny? ewentualnie jakis rabat czy cos? w jakimkolwiek sklepie.

Link to post
Share on other sites

Zakup tam gdzie najtaniej - oczywiście tylko w autoryzowanych punktach (MM, Satur, ME, Euro, Electro itd.). Unikaj  małych sklepików/komisów/lombardów - zaoszczędzisz kilka stówek, a później gwarancja nie będzie rozpatrzona pozytywnie. Ponadto kupując w dużych sieciach handlowych masz 1 rok gwarancji producenta (Apple daje tylko 1 rok na swoje urządzenia) + 1 rok gwarancji od sprzedawcy/rękojmia (wg europejskiego prawa na urządzenia zakupione przez osobę fizyczną nie będącą przedsiębiorcą  okres gwarancyjny wynosi 24msc - tak w skrócie).

 

Rabatów nie otrzymasz. Obniżka cen na obecne urządzenia będzie dopiero za rok przy okazji premiery nowego urządzenia - tak, to nie traci na wartości przez cały okrągły rok....nawet chyba nie ma okazyjnych promocji (black friday, święta, itp)...

 

Sam zastanawiałem się nad zakupem 8, lecz zbyt mała rewolucja względem 7 i relatywnie zbyt duża dopłata do tego modelu zadecydowały nad zakupem modelu zeszłorocznego. Może koleżance odradzisz zakup 8 na rzecz 7 i zaoszczędzenia trochę pieniędzy. Jeśli np ma 6s to już najlepiej wstrzymać się do przyszłego roku kiedy wyjdzie 8s/9 i będzie poprawioną wersję modeli z obecnego roku.

Właściwie dla samego ładowania indukcyjnego, które na chwilę obecną działa wolno, nie opłaca się tyle dokładać - prawie 1k PLN. Procesor, fakt że jest najmocniejszy na rynku, ale jak pokazały testy - w użytkowaniu codziennym nie widać różnicy. W benchmarkach jest przepaść, ale do standardowego wykorzystania nie potrzeba, aż takiej mocy.

 

 

Chcesz negocjować cenę na iUrządzenia? Może lepiej kup coś z Androidem. Tamten świat może Ci się nie spodobać.

A tego nawet nie słuchaj.....Dlaczego? A chociażby dlatego, że urządzenia z Androidem są mega/kolosalnie/hiper mocne i bijące wszystko inne - ale tylko na papierze.Testy wydajnościowe i benchmarki pokazują, że wystarczy 2GB RAM, autorski procesor i system żeby pobić 4-8GB RAM i jakieś tam Snapdragony;) 

Po drugie - kupisz za tyle samo jakiś flagowy model androida, a za rok będziesz bardzo na nim stratny. W tym roku kupisz sobie iP7, w przyszłym sprzedaż za tyle pieniędzy, że będziesz w stanie sobie kupić nówkę telefon na Androidzie - ten model, który teraz rzekomo konkuruje z iPhone.

Po trzecie - iPhone 7 to model z ubiegłego roku, a wydajnościowo jest bardzo podobny do SGS8 z tego roku. Więc co z tym Androidem?

Po czwarte - zmieniłem Huawei P9 na iPhone 7...Jest przepaść :)   iOS ostatnio używałem na iP6 zaraz po jego premierze. Nie byłem wtedy zadowolony - teraz jest bajka. Wszystkie .apk działają tak samo - każda tak samo płynnie - jako choćby aplikacja kalkulatora. Wszystkie aplikacje są dopieszczone wizualnie. Nie ma wykrzaczeń, niespodziewanych zatrzymać, nie trzeba optymalizować systemu co jakiś czas, nie trzeba restartować telefonu cyklicznie aby płynność była prawidłowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisałem to z ironią, gdyż świat Apple-a nie zna pojęcia zniżki, zna natomiast przejściówki i płatne aplikacje, które u konkurencji są darmowe.

Pozwól h

Jednak, że odniosę się do Twojej wypowiedzi, otóż posiadam S7 i ostatnio restartowałem go killa dni temu. Zrobiłem to, ponieważ... czułem się nieprzyzwoicie wiedząc, że urządzenie chodzi bez przerwy od kilku tygodni. Nie było innego powodu. Nie było problemów. Co więcej, zostawianie telefonu włączonego na noc może pomóc, gdyż urządzenie dba wtedy o trimowanie pamięci (na ogół muszą być spełnione dodatkowe warunki, jak podłączona ładowarka, albo wysoki poziom naładowania).

RAM nie wpływa znacząco na wydajność, a już na pewno nie jego ilość. Nie wiem więc jak 8GB RAMu (nawiązujesz, do nowego Razera?) miałoby pomóc w benchmarkach.

Jeżeli zaś o wydajność chodzi, to nowe układy od Apple są naprawdę potężne (mamy do czynienia z 6. rdzeniami, a nie z samym klastrem big jak miało to miejsce dotychczas) i to trzeba przyznać, natomiast porównywanie wydajności iP7 do Galaxy S8... no cóż, iP 7 nie ma startu do S7, a z najnowszym Galaxy zrównuje się jedynie ceną. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy gdy trzymamy oba telefony (iP7 i S7), to niewykorzystana przestrzeń. Może różnice nie są znaczne, ale designowo iP7 wygląda, jakby zatrzymał sie 2-3 lata temu, no może za wyjątkiem innowacyjnego usunięcia jacka, bo im się za słabo słuchawki bt sprzeda... znaczy, bo miejsca nie starczyło pomimo tych obszernych ramek.

Drugim aspektem jest ekran. Jest dobrze, ale do SAMOLEDa brakuje i to widać. Nawet Apple w końcu to przyznało i ich perełka ma ekrany od Samsunga.

Trzecim, są zdjęcia. Te z iP prezentują totalne oderwanie od rzeczywistości. Kolorystyka jest tak przekłamana, że jak zrobiłem blind test właścicielce iP wybrała wszystkie fotki z Samsunga.

Nie wyobrażam sobie iP jako głównego urządzenia. Do pracy był całkiem przyjemny - poczta potrafiła dotrzeć szybciej, niż na outlooka w domenowym notebooku - jednak poza tym był zbyt nieintuicyjny i mało otwarty/konfigurowalny. Dwa tygodnie wytrzymałem i nie tęsknie.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi czy faktycznie jest sens kupowania iphona dla wydajności kosztem gorszego ekranu, aparatu, mniejszej ilości pamięci?

 

W "zwykłych" iphonach dalej jest trochę ponad HD (co moim zdaniem jest śmieszne bo widać różnicę pomiędzy HD/Full HD, a co dopiero QHD, a cena jaką się płaci za sprzęt..)

 

A druga sprawa. Widziałem porównanie iphone 8 i HTC U11 (speed test).

 

Zgadnijcie które urządzenie było szybsze i wszystko szybciej odpalało.

 

Dodam, że iPhone ma 30 tys więcej w antutu ;D

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

dzieki wszystkim za komentarze. Jezeli chodzi o sam telefon to i tak jestem zdecydowany. Obecnie posiadam galaxy s5 od prawie 3 lat a wczesniej mialem inne androidowe telefony. Tym razem po prostu chcialem przetestowac sobie iphona i nawet nie biore pod uwage innych telefonow. Po prostu chciałem sie dowiedziec czy sa moze jakies "ukryte" rabaty dla klientów ktorzy np kupuja wiecej niz jedno urzadzenie. Ciesze sie ze mi powiedzieliscie, bo mimo ze nie mialbym skrupułów do targowania sie w ispocie to przynajmniej nie bede sobie po prostu robil nadziei. Tylko zawsze widziałem ze pomiedzy ispotem a innymi sklepami z elektronika byla spora roznica w cenach. A teraz te ceny sie roznia 30zl tylko.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem ciekaw jak się używa ios'a ;)

 

Co do iphone'a to u mnie w mieście jest punkt z telefonami, który sprzedaje telefony z przedłużenia umowy (wiem, że nie z tych sieci co blokują). Poza tym gościu sprzedaje telefony raczej wzięte od "zaufanych" klientów czyli np znajomych. Ja tam kupowałem już kilka razy telefon. Ostatnio się zastanawiałem, bo proponował mi nówkę iphone 7 czarnego za 2350 :P

 

Ale z drugiej strony jest HTC U11, który jest bardzo szybkim smartfonem. Sam używałem HTC i ich telefony rzadko zwalniają (flagowce) nawet te 2 czy 3 letnie (a dość intensywnie używam smartphone'a)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego dwie powyższe odpowiedzi nie są obiektywne, a wylewa się jedynie jakieś kłamstwo.....a więc:

 

 

RAM nie wpływa znacząco na wydajność, a już na pewno nie jego ilość.

Taaaak..... chciałbym zobaczyć porównanie S7 i iP7 z 2GB RAM na obu urządzeniach. Dlaczego iOS potrafi na 2GB RAM osiągać lepsze wyniki od 4GB Samsunga? Oczywiście, że ilość ma znaczenie: multitasking, wielkie aplikacje (m.in. gry) wymagają większej ilości pamięci, a do tego chodzi jeszcze podtrzymanie systemu i innym .apk w tle.

 

 

 

płatne aplikacje, które u konkurencji są darmowe

Jakie aplikacje do codziennego użytku są płatne w AppStore? Po przesiadce z Androida po kilku latach użytkowania nie mam problemu z płatnymi aplikacjami - ba! nawet żadnej z dotychczasowo używanych nie znalazłem jako płatnej i nie musiałem szukać zamiennika. 

 

 

 

porównywanie wydajności iP7 do Galaxy S8... no cóż, iP 7 nie ma startu do S7

Jesteś znawcą przez duże Z - dlaczego kłamiesz? Bo się Tobie wydaje, że tak jest? Bo na papierze S7 jest bardziej potężny? Weź do ręki jedno i drugie (nie mów, że miałeś, bo gdyby tak było nie pisałbyś w ten sposób bzdur) i zobaczysz sobie, że stwierdzenie "nie ma startu do s7" jest bardzo chybione. Porównując nawet to co na papierze - syntetyczne testy w benchmarkach, geekach itd dają sporo więcej punktów - coś około 30k - na korzyść iPhone'a (zaczniesz teraz mówić, że te testy nijak się mają do realiów, a apple to prefabrykuje?) 

Masz sporo testów pomiędzy tymi telefonami na yt - spójrz sobie, a przekonasz się że to co wyżej napisałeś to są brednie. 

 

 

 

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy gdy trzymamy oba telefony (iP7 i S7), to niewykorzystana przestrzeń. Może różnice nie są znaczne, ale designowo iP7 wygląda, jakby zatrzymał sie 2-3 lata temu,

Nie bądź hipokrytą.....S7 za to jest piękna i nie nawiązuje to S5 - patrząc na front i pomijając wersję edge.....S7 nie ma żadnej rewolucji wizualnej i nie odbiega wyglądem od niskobudżetowych telefonów jak choćby wersji J.

Wypalisz teraz zapewne, że S8 bije na głowę iP7....no tak, ale dla porównania spójrz teraz na iPhone X i porównaj go do S8. Zapewne teraz wszystkie marki będą goniły za Apple i robiły ekrany upodabniające do iPhone'a X - oblewając ekranem górny głośnik i kamerę.

Swoją drogą - jednym podoba się wygląd Samsunga, innym LG, innym iPhone - tutaj nikomu nic do tego, kwestia gustu.....

 

 

 

Drugim aspektem jest ekran. Jest dobrze, ale do SAMOLEDa brakuje i to widać. Nawet Apple w końcu to przyznało i ich perełka ma ekrany od Samsunga.

SAMOLED nie jest ekranem idealnym i każdy to wie. Kolory są przesycone i nie wyglądają naturalnie.

Co Ty gadasz.....przecież iPhone X będzie wyposażony w ekran OLED od LG - spuść trochę powietrza....Samsung nie robi wszystkiego najlepiej;) Widzisz.....kolejny raz mijasz się z prawdą...

 

 

 

Trzecim, są zdjęcia. Te z iP prezentują totalne oderwanie od rzeczywistości. Kolorystyka jest tak przekłamana, że jak zrobiłem blind test właścicielce iP wybrała wszystkie fotki z Samsunga.

Uwzględniając powyższe tego nawet już nie skomentuje......

Jak można tak bredzić, jak można być tak zaślepionym na swoje? Jak można powiedzieć, że zdjęcia z iPhone'a są oderwane od rzeczywistości..... Może i nie są, aż tak perfekcyjne jak SGS7/8, ale są lepszej jakości od pozostałych telefonów.

 

 

 

zbyt nieintuicyjny i mało otwarty/konfigurowalny.

Powiedz proszę co jest zbyt mało otwarte i konfigurowalne. Czego nie można skonfigurować względem androida - nie mówię o wyszukanych opcjach jak taktowanie CPU,bootloadery, zmiany ROMów itd....a bardziej o konfiguracji dla normalnej egzystencji.

 

 

 

W "zwykłych" iphonach dalej jest trochę ponad HD (co moim zdaniem jest śmieszne bo widać różnicę pomiędzy HD/Full HD, a co dopiero QHD, a cena jaką się płaci za sprzęt..)

A powiedz mi - jest sens robić ekrany gęstsze niż wynosi absorpcja ludzkiego oka? Tylko dla statystyk? Dlatego żeby zwiększać moc obliczeniową, pojemności baterii, a różnica będzie niezauważalna? Nie lepiej zrobić coś max 400ppi, mniej zasobożernego i z długą wytrzymałością na baterii? Ten ekran naprawdę prezentuje się dobrze i po przesiadce z Huawei P9 gdzie było większe zagęszczenie nic mnie nie razi po oczach, a nawet przyjemniej się patrzy na ten ekran.

 

 

 

 

A druga sprawa. Widziałem porównanie iphone 8 i HTC U11 (speed test). Zgadnijcie które urządzenie było szybsze i wszystko szybciej odpalało. Dodam, że iPhone ma 30 tys więcej w antutu ;D

Oczywiście gdyby flagowiec z 2017 był słabszym urządzeniem od iPhone'a z 2016 to byłby strzał w kolano firmy wydającej dany model. Może porównaj U11 do iP8 - takie porównanie chyba nawet nie ma sensu, bo A11 Bionic wciąga wszystko nosem - nie ma na chwilę obecną żadnej konkurencji.

 

 

A teraz odniosę się bezpośrednio do fanbojów i ich konkretnych modeli:

S7 - dla mnie to jest zabawka i telefon bardziej stacjonarny niż mobilny. 2-3h intensywnej pracy krócej na baterii niż iPhone 7....dziękuję za taki shit. Tutaj wychodzą wasze numerki, rozdzielczości itd - jak można wypuścić telefon z tak beznadziejnym czasem pracy na baterii? Przecież to bardziej dyskwalifikuje urządzenie niż brak gniazda jack.

Głośnik monofoniczny we flagowcu w 2016 roku? Trochę słabe rozwiązanie i łatwo zauważalne dla posiadaczy konkurencyjnych telefonów.

 

SGS 8 - kiedyś żona miała model Samsunga o nazwie ACE - mały, 4" telefon bardzo podobny do iPhone'a4. W tym modelu również 'latały' przyciski funkcyjne jak w SGS 8......chyba to jest nawiązanie do tego modelu na któryś tam jubileusz.

 

No i cena......Androidy lecą na łeb na szyję. Po kilku miesiącach cena telefonów spada w setkach złotych, po roku jest ciekawie. Kupując iPhone'a masz spokojnie zainwestowane pieniądze. Trzyma swoją cenę. Po roku użytkowania sprzedasz iP i za tą kwotę kupisz sobie nowego Samsunga, którego rok wcześniej mogłeś kupić za równowartość iP.

 

 

Chciałbym tylko konkretnych odpowiedzi do powyższych punktów - taki ogólnikowy bełkot jak wcześniej niczemu nie służy, niczego nie wnosi a tylko dyskredytuje Waszą wiarygodność. 

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Porównałem iphone 8 do U11. Iphone nie ma startu w szybkości otwierania stron i aplikacji (prócz gier, które są pisane osobno pod iosa). Iphone dostaje w du*e przy multitaskingu i szybkości otwierania aplikacji mimo niższej rozdzielczości. Nie broń tego co kupiłeś tylko zaakceptuj, że smartphone'y appla nie są najlepsze na świecie. To świetne telefony, zwłaszcza jeśli ma się inny sprzęt apple'a, ale to nie znaczy że nie ma lepszych. A teoria że nie ma dużej różnicy. Większej bzdury nie słyszałem. Znajomy ze sklepu z telefonami, który używa iPhone'ow ma służbowo s7 i sam przyznał, że Samsung ma dużo lepsze ekran (wieloletni użytkownik apple'a).

 

Ekran w ip8 przy s8 wygląda biednie. Iphone X ratuje sytuację.

 

A 2gb ramu vs 6 robi różnicę nie tyle w szybkości działania co w przeglądarce.

I potwierdzą to obiektywni użytkownicy iphone'a. Otworzysz 10 stron i będziesz musiał czekać aż Ci się wczytają. Więcej RAM - więcej możliwości. System nie ma znaczenia. Gdyby tak nie było to do macbookow nie pakowali by 8 gb ramu tylko 2 lub 4, bo wystarczy.

 

Zejdź na ziemię i bądź obiektywny. Bronisz sprzętu bo wydales kupę kasy. Miałeś P9, który nijak ma się do U11 czy HTC 10 czy oneplusa, które szybkością działania leją iphone'y.

 

Sam chciałbym spróbować iphone'a z ciekawości, a mimo to mówię - iphone odstaje od konkurencji jakością ekranu i aparatu i nawet jak będę miał iphone'a to zdania nie zmienię. Nie raz miałem okazję porównać ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

nie chciałem wywolac burzy :P 

Nigdy nie miałem iphona. Zawsze android. Co mnie najbardziej denerwuje? to ze po kilku miesiacach telefon zauwazalnie zwalnia. Jak na poczatku moja s5 smigala to wydaje mi sie ze z aktualizacji na aktualizacje telefon coraz bardziej dostaje w du*e i pod wzgledem softwarowym jak i bateria zauwazalnie jest slabsza. Aha no i o wersji wyzszej niz 6.0.1 moge zapominec. Siostra ma iphona se juz dlugi czas i chodzi jak bajka. i oczywiscie bedzie mial dluzsze wsparcie niz pewnie galaxy s8.

Nie jestem zwolennikiem ani androida ani iosa. Telefon ma mi chodzic te 2-3 lata i zeby nie bylo z nim zadnych problemow. Moja s5 w pracy potrafi mi sie kilka razy wylaczyc bez powodu, jest to mega irytujace.

 

Jeszcze jedno pytanie mam, bo jestem nastawiony na tego ispota, ale sa jakies inne benefity z kupna w np x-komie czy komputroniku oprocz tego ze jest tansze o te 30zl? jest problem u nich z rekojmia? ewentualnie daja jakis rabat na akcesoria?

Link to post
Share on other sites
Nie broń tego co kupiłeś tylko zaakceptuj, że smartphone'y appla nie są najlepsze na świecie.

 

 

Zejdź na ziemię i bądź obiektywny. Bronisz sprzętu bo wydales kupę kasy.

 

Sam chciałbym spróbować iphone'a z ciekawości, a mimo to mówię - iphone odstaje od konkurencji jakością ekranu i aparatu i nawet jak będę miał iphone'a to zdania nie zmienię.

 

 

Znajomy ze sklepu z telefonami,

Czy to wszystko nie brzmi śmiesznie i się nie trzyma kupy?

 

A kto powiedział, że smartphone Apple jest najlepszy na świecie? W ogóle czy jest coś takiego jak najlepszy telefon na świecie? Najlepszy na świecie samochód?

 

 

 

Iphone nie ma startu w szybkości otwierania stron i aplikacji (prócz gier, które są pisane osobno pod iosa).

No i właśnie tutaj widać przewagę Apple - drobne aplikacje, które otwierają się często z przypadku raz szybciej na tym, drugim razem szybciej na konkurencie (na takie coś ma wpływ również szybsze naciśnięcie - naprawdę otwieranie takich drobnych .apk trwa ułamki sekund różnicy),a dopiero kiedy ładują się obszerne gry i różnica w ich ładowaniu wynosi nawet kilka sekund świadczy o optymalizacji systemu i wydajności.

 

 

 

I potwierdzą to obiektywni użytkownicy iphone'a. Otworzysz 10 stron i będziesz musiał czekać aż Ci się wczytają.

No właśnie - w punkt! Otworzysz 10 stron, otworzysz 16 aplikacji.... W tą stronę ma zmierzasz zwiększanie ilości pamięci RAM? O ile w komputerze/stacji roboczej jest to bardzo zasadne to na telefonach potrzeba aż tyle pamięci, bo każdy użytkownik otwiera 10 stron czy 16 aplikacji? Sam siebie słyszysz? To są ekstremalne przypadki!

 

 

 

Gdyby tak nie było to do macbookow nie pakowali by 8 gb ramu tylko 2 lub 4, bo wystarczy

Wiesz do czego służy macbook? Jak to się ma w porównaniu do telefonu?

Tak jak by traktor porównywał z samochodem.....

 

 

 

Zejdź na ziemię i bądź obiektywny. Bronisz sprzętu bo wydales kupę kasy. Miałeś P9, który nijak ma się do U11 czy HTC 10 czy oneplusa, które szybkością działania leją iphone'y.

Bronię sprzętu, który zrobił na mnie lepsze wrażenie niż urządzenia na Androidzie.

P9 ma się nijak....flagowiec z ubiegłego roku, który ma wydajność podobną do S7. Sama zmiana systemu jest na plus iOS. P9 i iP7 to urządzenia z tego samego roku, więc moje porównanie jest jak najbardziej trafione.

Z One Plus daj spokój......jeśli bierzesz ten telefon w porównaniu do innych flagowców typu S7/S8 to nie ma o czym rozmawiać.

 

 

 

Sam chciałbym spróbować iphone'a z ciekawości, a mimo to mówię - iphone odstaje od konkurencji jakością ekranu i aparatu i nawet jak będę miał iphone'a to zdania nie zmienię.

To może spróbuj i wtedy neguj wypowiedzi użytkowników z 'doświadczeniem', którzy namacalnie i długodystansowo mają okazję porównać oba systemy, różne telefony.

Argumenty, 'bo kolega ze sklepu z telefonami' jakoś nie przemawiają. 

 

Do kwestii utraty na wartości nawet się nie odniosłeś - jest to największa bolączka Androidowców....

No i oczywiście wsparcie - na telefonach z Androidem to mega kuleje....iPhone przez 4 lata otrzyma zawsze aktualizację, nawet słabsze modele pokroju SE.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Myślałem, że jesteś fanatykiem Apple-a, a Ty po prostu nie masz większego pojęcia o czym piszesz...

 

Taaaak..... chciałbym zobaczyć porównanie S7 i iP7 z 2GB RAM na obu urządzeniach. Dlaczego iOS potrafi na 2GB RAM osiągać lepsze wyniki od 4GB Samsunga? Oczywiście, że ilość ma znaczenie: multitasking, wielkie aplikacje (m.in. gry) wymagają większej ilości pamięci, a do tego chodzi jeszcze podtrzymanie systemu i innym .apk w tle.

Dokładnie, RAM ma wpływ na multitasking. Bardzo ładna odpowiedź. Dopóki pojedyncza aplikacja nie potrzebuje go więcej, niż 2GB nie zauważymy wzrostu wydajności, a tu nawet GTA potrafi działać na 1GB. Powodem, dla którego Apple radzi sobie lepiej z dużą ilością aplikacji w tle (tzn. potrzebuje mniej RAMu) nie jest niższego zużycie pamięci przez apki. Wręcz przeciwnie, aplikacje na iOS mają statystycznie większe zapotrzebowanie (5-7%), jednak iOS potrafi bardzo skutecznie skompresować rzeczy, które wysyła w tło. Dzięki temu, aplikacja zajmująca 150MB trafia w tło i waży np. 15MB, a proces przywrócenia jej do pierwszego planu jest bardzo szybki. To właśnie sprawia, że iOS potrafi żyć z mniejszą ilością RAMu. Jest to mechanizm, który urządzenia mobilne wykorzystują zamiast zwykłego swappowania na dysk, a Apple robi to lepiej. Wpływ na wydajność? 0%.

 

Jakie aplikacje do codziennego użytku są płatne w AppStore?

JakDojade. Na początku wydało mi się to zabawne, ale jak już musiałem wyciągać drugi telefon (z Androidem), by cokolwiek sprawdzić, to przestało takie być.

 

Jesteś znawcą przez duże Z - dlaczego kłamiesz? syntetyczne testy w benchmarkach, geekach itd dają sporo więcej punktów - coś około 30k

Mówisz o Antutu? W takim wypadku tytuł "Z"nawcy należy się Tobie. Chylę czoło! Ja głupi od czasu dostosowywania softów do tego programu i niejasnych wyników przesiadłem się na Geekbench, no ale ja tam tyle nie wiem :/
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7-review-1408p5.php
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_7-review-1497p5.php

 

Nie bądź hipokrytą.....

Ciężko być hipokrytą mówiąc o swojej opinii, a tym jest gust, no ale ponownie brakuje mi "Z" w znawstwie :(
S7 jest ładny i poza frontem nijak nie przypomina S5, ale nie to jest istotne. Połóż na stole iP7, a obok Samsunga S5. Zobacz, ile miejsca trzy lata temu Samsung był w stanie wykorzystać i jeszcze jacka zmieścił. iP jest zwyczajnie przestarzały pod względem designu. Fugi tego nie zmienią. Dopiero upodobnienie do S8 i Essential Phonea przyniosło oczekiwaną świeżość. I tak szybciej się zebrali niż przy zwiększeniu ekranu z mitycznych 4".

 

Powiedz proszę co jest zbyt mało otwarte i konfigurowalne

Na przykład skróty w wysuwanym menu. Gdybym nie wiedział, że iOS nie jest idealny, to pewnie do dziś bym stał i trzymał palec na skrócie od Wi-Fi licząc, że system przeniesie mnie do ustawień. Nie mówiąc już o ostatnich rewelacjach, że wyłączenie BT przez wspomniane menu... nie wyłącza BT. Zapomnij również o launcherach, a nawet o szafce na aplikacjach. Masz jeden śmietnik i postaraj się posprzątać.

 

jest sens robić ekrany gęstsze niż wynosi absorpcja ludzkiego oka?

Nie do końca wiem o co chodziło z tą absorpcją, ale zwiększanie rozdzielczości powyżej FHD jest przydatne przy VR (przekonałem się o tym), ale to zobaczysz w Apple za kilka generacji (choć podwaliny nowym ASICiem już położyli). Ponadto, zwiększenie rozdzielczości zwiększa efektywną przestrzeń roboczą.  UHD, to trochę dużo ale FHD/QHD powinno być standardem. Rachityczne HD można spotkać w telefonie za 400zł, no i iP.

 

Oczywiście gdyby flagowiec z 2017 był słabszym urządzeniem od iPhone'a z 2016 to byłby strzał w kolano

Powidz mi, co mnie to obchodzi? Jako klient wykładam pieniądze i chce efekty. Nie obchodzi mnie, czy urządzenie ma rok, dwa, czy tydzień. Jeżeli producent ceni je na tyle samo, to ma oferować co najmniej tyle samo.

 

ACE - mały, 4" telefon

Sprawdziłem i mnie pamięć nie zawiodła: Ace miał 3,5", no ale nawet "Z"nawca, nie będący przy tym (oczywiście) psychofanem może się pomylić. Poza tym, jak sam zauważyłeś (przy wzmiance o baterii w S7), czasem warto przymknąć oko na jedna niedoskonałość, bo w zamian otrzymujemy multum innych bonusów. To ja podaruje latający klawisz w zamian za technologię przyszłości.

 

No i cena......Androidy lecą na łeb na szyję

Jest to fakt i jednocześnie wada... i zaleta. Jeżeli kupujesz telefon w dniu premiery Apple wypadnie lepiej, ale jeżeli możesz poczekać 6 miesięcy Anroid otworzy przed tobą bramy raju, podczas gdy Apple powie "SE", albo nic.
Link to post
Share on other sites

Kompensowanie kompensowaniem, ale testy pokazują, że na iphonie nie uruchomimy tylu stron co chociażby na HTC 10.

 

Nie chcę się kłócić. Pisałem na telefonie stąd moja odpowiedź może się kupy nie trzymać nie mniej jednak taka jest prawda. Wydałeś kupę kasy na smartphone'a i go zachwalasz. Możesz być zadowolony i okey, ale mówienie że ekran jest super ekstra i jest mała różnica + te bzdury o ramie.. Wejdź na forum Apple'a i zobacz opinie osób które na codzień używają iphone'a, ale mają też fona na androidzie (flagowego)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
To właśnie sprawia, że iOS potrafi żyć z mniejszą ilością RAMu. Jest to mechanizm, który urządzenia mobilne wykorzystują zamiast zwykłego swappowania na dysk, a Apple robi to lepiej. Wpływ na wydajność? 0%.

No więc po co podnosić cenę urządzeń skoro można lepiej zoptymalizować system?

 

 

 

JakDojade.

Tylko ta jedna aplikacja i to już skreśla iOS'a?

 

 

 

Mówisz o Antutu? W takim wypadku tytuł "Z"nawcy należy się Tobie. Chylę czoło! Ja głupi od czasu dostosowywania softów do tego programu i niejasnych wyników przesiadłem się na Geekbench, no ale ja tam tyle nie wiem

Przecież powyżej napisałem, że mowa o Antutu, Geek'u itd.....W Geek benchu również iPhone osiąga dużo lepsze wyniki, więc nie wiem czego nie rozumiesz? 

Wstawiasz wyniki dla S7 z 3 wersji Geekbencha, a dla iPhone 7 z 4 wersji tego programu.

 

 

 

iP jest zwyczajnie przestarzały pod względem designu.

 

 

Ciężko być hipokrytą mówiąc o swojej opinii, a tym jest gust

Odpowiedź w odpowiedzi

 

 

 

Na przykład skróty w wysuwanym menu. Gdybym nie wiedział, że iOS nie jest idealny, to pewnie do dziś bym stał i trzymał palec na skrócie od Wi-Fi licząc, że system przeniesie mnie do ustawień.

 

No pewnie by tak było.....lepiej gdybyś kogoś spytał kto już na tym systemie się zna bardziej....wtedy ktoś taki opowiedziałby Tobie o 3D Touch i pokazał, że mocniejsze naciśnięcie na ikonie ustawień wysuwa menu z bezpośrednim przeniesień do ustawień między innymi wifi.

 

 

 

Zapomnij również o launcherach, a nawet o szafce na aplikacjach. Masz jeden śmietnik i postaraj się posprzątać.

Przecież coraz więcej producentów upodabnia interfejs do iOSowego.... Huawei, Xiaomi.....Jeden główny śmietnik jak to nazwałeś.

 

 

 

Nie do końca wiem o co chodziło z tą absorpcją, ale zwiększanie rozdzielczości powyżej FHD jest przydatne przy VR

Tylko i wyłącznie dla VR.....oko ludzkie nie zauważa równicy w okolicach 400ppi....Po co więcej, niż możliwości percepcyjne? Zwiększyli w plusach ekran do 5,5", zwiększyli rozdzielczość - ale wszystko w podobnych proporcjach.

 

 

 

 

Powidz mi, co mnie to obchodzi? Jako klient wykładam pieniądze i chce efekty. Nie obchodzi mnie, czy urządzenie ma rok, dwa, czy tydzień. Jeżeli producent ceni je na tyle samo, to ma oferować co najmniej tyle samo.

I tutaj sam sobie odpowiedziałeś na swoje stanowisko dla Apple'a i ich cen swoich urządzeń.

 

 

 

Sprawdziłem i mnie pamięć nie zawiodła: Ace miał 3,5"

Tak, mój błąd.

 

 

 

Poza tym, jak sam zauważyłeś (przy wzmiance o baterii w S7), czasem warto przymknąć oko na jedna niedoskonałość, bo w zamian otrzymujemy multum innych bonusów. To ja podaruje latający klawisz w zamian za technologię przyszłości.

 

 

Jest to fakt i jednocześnie wada... i zaleta.

 

 

Anroid otworzy przed tobą bramy raju

 

I to właśnie jest fanatyczność....Na coś przymknąć oko, znaleźć zaletę w wadzie....Kwintesencja całego wątku...

 

 

 

Resumując lepiej zainwestować w platynę czy Iphone? Bo mam zamiar kupić wybuchający iPhone 8 i mam dylemat, czy po roku będzie wart tyle samo. 

 

 

To zależy co stracisz w wyniku eksplozji i jak dobrego prawnika masz. Zależność nie jest liniowa, a całego wzoru nie pamiętam.

Najlepiej byłoby zainwestować w Samsung Galaxy Note 7 - na chwilę obecną to unikat....aż na taką skalę, że do samolotów nie wpuszczają....na taką skalę, że producent chce je mieć u siebie wszystkie i odbiera klientom.... Akcesoria na rynku są dostępne, ale same telefony to unikatowe - taki hit od Samsunga.

Kompensowanie kompensowaniem, ale testy pokazują, że na iphonie nie uruchomimy tylu stron co chociażby na HTC 10.

 

Nie chcę się kłócić. Pisałem na telefonie stąd moja odpowiedź może się kupy nie trzymać nie mniej jednak taka jest prawda. Wydałeś kupę kasy na smartphone'a i go zachwalasz. Możesz być zadowolony i okey, ale mówienie że ekran jest super ekstra i jest mała różnica + te bzdury o ramie.. Wejdź na forum Apple'a i zobacz opinie osób które na codzień używają iphone'a, ale mają też fona na androidzie (flagowego)

 

 

Czy Wam wszystkim naprawdę się głowy z częścią wydalniczą pozamieniały? 

Co to mają być za teksty, że wydałem kupę kasy i zachwalam.......Spójrz jeden z drugim od czego się zaczęło..... Autor zadał pytanie o zniżki na zakup iPhone'ów, a Wy zaczęliście wyszydzać, doradzać Androida..... To jest fanbojstwo...Ja dopiero po tym się włączyłem broniąc marki Apple. Ciągle macie problem, że coś kosztuje więcej od czegoś - to nie kupujcie. To, że komuś się podoba świat iOS, to robi  niego fanboja? A może przesiadłem się z Androida i jestem pozytywnie zaskoczony tym systemem. Miałem już kiedyś iPhone'a 6 zaraz po premierze - po trzech miesiącach poszedł w świat bo mi się nie spodobał. Następne lata korzystałem z Androida - ale już zaczął mi przeszkadzać, zdarzały się różne sytuacje niepożądane, wykrzaczanie aplikacji, spowolnienia systemu. 

A telefony średnio raz na rok zmieniam i widzę, jaki jest problem pomiędzy różnymi modelami na podstawie własnego doświadczenia (w głównej mierze) oraz swoich znajomych reprezentujących cały przekrój topowych modeli....

 

To Wy zaczęliście z głupimi tekstami:

 

 

Apple nie daje na nic rabatów, tyle w temacie. 

 

 

Chcesz negocjować cenę na iUrządzenia? Może lepiej kup coś z Androidem. Tamten świat może Ci się nie spodobać.

 

A temat zaczął się od prostego pytania...Teraz chcecie rozpętanie gównoburzy zrzucić na mnie? No chyba jednak nie.... 

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Tu jest pies pogrzebany. Samsung zawinił, przeprosił i zrobił co mógł, byle klient poczuł się lepiej. Apple powie, że twoja wina i wystawi super akcję naprawczą za 1000zł od ekranu. Czuj się... obsłużony. Co do reszty wypowiem się jak wrócę przed PC, bo tyle sprostowań na telefonie pisać... nawet na iP by baterii nie starczyło.

Link to post
Share on other sites

My nie szydziliśmy, po prostu staramy się naprostować, bo są rzeczy które w iphonie są o wiele gorsze niż o konkurencji, a Ty je starasz się zatuszować tekstem "aż tak dużej różnicy nie ma pomiędzy HD a FullHD). To jest fanboystwo. I może faktycznie przesadziłem z tekstem kupiłeś to zachwalasz i za to przepraszam, ale Ty też powinieneś jednak coś wywnioskować -  wszystkie portale które testowały ip7/ip8 i użytkownicy którzy mają też inne urządzenia uważają, że ten ekran jest jaki jest, ale Ty jeden masz rację i faktycznie żadna różnica, ale jak dadzą do iphone'a w końcu 2 gb ramu więcej to wtedy będzie gadka, że jaki to szajs był i staroć ten ip 8. Tak było z ip6 (1gb ramu :D)

 

PS nie wiem czy mogę

 

 

Tak jakbyś nie wierzył jak iphone 8 (tutaj plus akurat) dostaje w du**ę (mimo QHD vs FullHD)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Tu jest pies pogrzebany. Samsung zawinił, przeprosił i zrobił co mógł, byle klient poczuł się lepiej. Apple powie, że twoja wina i wystawi super akcję naprawczą za 1000zł od ekranu. Czuj się... obsłużony. Co do reszty wypowiem się jak wrócę przed PC, bo tyle sprostowań na telefonie pisać... nawet na iP by baterii nie starczyło.

Tak jak super serwis Samsunga, który stwierdza że telefony są zalane i nie udzielają naprawy? A na problemy z zawieszaniem się, wyłączaniem aktualizują tylko oprogramowanie..... Temat rzeka, a miano bardzo słabego serwisu telefonów Samsung ma od dawien dawna. W Apple jak padnie Ci telefon, to na 99% dostaniesz nowy egzemplarz.

 

 

 

"aż tak dużej różnicy nie ma pomiędzy HD a FullHD). To jest fanboystwo

To może się zaznajom z tematem, poczytaj te fora i testy na które się powołujesz. Sprawdź proszę odwzorowanie kolorów iPhone'a 7 - ma niemal idealne? Detronizuje S7 na tym polu? Zagłębisz się w temat i się dowiesz, że w ubiegłym roku ekran iPhone 7 to jeden z najlepszych. Odwzorowuje niemal pełną gamę PCI-P3. Rozdzielczość to nie wszystko.....Amoledy natomiast mają problem z przesycaniem barw - to każdy wie.

No ale to ja nie widzę różnicy i jestem fanbojem......

 

 

 

ale jak dadzą do iphone'a w końcu 2 gb ramu więcej to wtedy będzie gadka, że jaki to szajs był i staroć ten ip 8.

Oczywiście, że będzie taka kolej rzeczy....Wersje z plusem mają 1GB RAM więcej....Ale gdyby wszystko tkwiło w pamięci RAM to Apple nie dołożyłoby 4GB? Przecież i tak za to płaci użytkownik, więc w czym problem? Może bardziej pokazać, że to jest niepotrzebne? Przecież pamięć RAM jest tania i żadnym wysiłkiem nie byłoby upakowanie 2GB RAM więcej w telefonie od Apple. Czy ktoś myślał w ten sposób? Myślicie, że oni tego nie potrafią? Nie wiedzą po co jest RAM? Myślicie, że Apple byłoby stratne na 1 czy 2 GB więcej? Przecież, to byłoby doliczone do ogólnej ceny telefonu.....

Link to post
Share on other sites

Gdyby apple dołożyło 2gb pamięci to zapłaciłbyś za iphone'a 500 zł więcej. A odwzorowanie kolorów masz na filmie (żółta biel w plusie).

Jeśli chodzi o ips to sory, ale superlcd jest lepszym ekranem, dalej to nie to co oled czy amoled, ale nie gadaj, że ekran w iphonie jest lepszy :D


A co do autora tematu - ja nie przekonuję do telefonu na androidzie. Sam z chęcią spróbowałbym iphone'a. Po prostu ten temat przeglądają też inni użytkownicy, a te powyższe argumenty to wprowadzanie ludzi w błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...