Skocz do zawartości

Bios się zawiesza


Recommended Posts

Sprzęt i7 3930k MSI x79a gd45 8d corsair 850w 2x4gb Kingston predator 2133 2x4gb Kingston predator 1866 Samsung Evo 250 GB WD Blu 1t gtx 1080ti chłodzenie corsair h110 od jakiegoś tygodnia po zapisaniu ustawień w biosie komputer nie restartuje bios się zawiesza. Po ręcznym restarcie dopiero ładuje win10. Ustawienia są zapisane. Co może być tego przyczyną. Komp był podkręcanie na 4,5gzh pamiėć 2133.Obecnie przywrócił ustawienia fabryczne resetowałem bios guziczkiem oraz przez wyjęcie baterii. Problem nadal występuje co prawda w niczym nie przeszkadza win działa normalnie. Lecz jest to trochę irytujące. Nie wiem co jest tego przyczyną i czy się nie pogorszy. Proszę o rady wskazówki.

Edytowane przez mintka
Link to post
Share on other sites

Podstawa to masz mieć pewność że nie utracisz zasilania w trakcie aktualizacji, a co do reszty masz instrukcję np z manuala płyty gł.

- M-Flash
BIOS Boot Function
This allows you to enable/ disable the system to boot from the BIOS file inside USB
drive (FAT/ 32 format only).
Select one file to Boot
When the BIOS Boot function as sets to [Enabled], this item is selectable. This item
allows to select particular BIOS file from the USB/ Storage (FAT/ 32 format only)
drive. And the system will boot from selected BIOS file.
Save BIOS to storage
Please setup a specific folder in specific USB/ Storage drive to save BIOS file from
BIOS ROM chip data. Note: it only supports FAT/ 32 file system drive.
Select one file to update BIOS
This item allows you to select a particular BIOS file from the USB/ Storage (FAT/ 32
format only) drive for updating BIOS.

Link to post
Share on other sites

Witam, po odinstalowaniu sterowników i odłączeniu karty dźwiękowej problem znikł. Karta to sound blaster 5.1 omi usb. Mimo wielu prób biosu zaktualizować nie dałem rady. Ściągałem bios ze strony msi jest on w formie programu, który uruchamiamy na penie pokazuje, że odbędzie się aktualizacja z 1.70 do 12.8 trzeba kliknąć zgadzam się potem odlicza 5 sekund do restartu i ostrzega aby nie wyjmować pena. Po czym restartuje i ładuje normalnie windows. Próbowałem też przez m-flach w biosie ale po wyborze opcji wybierz jeden plik bios do aktualizacji widzi pena ale nie widzi biosu. Natomiast live updata 6 po skanowaniu biosu do aktualizacji pokazuje, że jest najnowsza wersja bios 1.70. Czy jeżeli problem znikł powinienem aktualizować. 


Wygląda to następująco zakładka m-flasch

bios boot function disabled/enabled

ta opcja jest aktywna przy enabled select one file to boot i gdy ją wybiorę widzi pena oraz bios na nim lecz gdy kliknę bios nic się nie dzieje jak zresetuje komp z wybranym plikiem bios to kilka razy restartuje i włącz mi logo msi przed startem systemu. Następna opcja to

save bios file to boot

select one file to update bios tu widać pena lecz biosu już nie

Wydaje mi się, że gdy kiedyś ściągałem bios był w innej formie niż aplikacja którą odpalamy z pena.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie skoro wszystko działa dam sobie spokój przerasta mnie to.


Witam, udało się jak ktoś by miał podobny problem z aktualizacją trzeba ściągnąć narzędzie MSIHQ Tool 1.28j oraz odpowiedni bios. Tym narzędziem tworzymy botowalnego pendrive wybieramy opcję 1 wybieramy przygotowany nie rozpakowany bios następnie wybieramy sformatowanego w fat32 pena wciskamy przypisaną mu literę pliki wypakują się i gotowe. Ustawiamy w biosie rozruch z pena i postępujemy zgodnie z instrukcją. Czyli wybieramy  z listy poleceń 2 flash bios aktualizacja się rozpoczyna po zakończeniu i ponownym rozruchu przywracamy ustawienia fabryczne guziczkiem z tyłu płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...