Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybór karty sieciowej wi-fi na PCI-E

karta sieciowa wi-fi pci-e

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dark Devill

Dark Devill
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 13 październik 2017 - 12:29

Witam.

Szukam karty sieciowej wi-fi na PCI-E. Niestety podłączenie internetu po kablu nie jest możliwe. Ciężko znaleźć rzetelne testy kart sieciowych i zastanawiam się, czy jest jakikolwiek sens dopłacać do karty za 150-200 zł w porównaniu do takich za ~50. Wiem, że różnica może być m. in. w mocy sygnału. Tutaj sytuacja przedstawia się następująco: router od komputera oddzielają dwie ściany i odległość ok. 8-10 m. Parametry łącza: odbieranie 30Mb/s, wysyłanie 5Mb/s. Przede wszystkim zależy mi na stabilności i możliwie niskim pingu. Mile widziane czarne pcb, żeby jakoś to wyglądało (obudowa z oknem), ale jeśli mam tylko z tego powodu dopłacać 100 zł, to oczywiście nie ma to sensu. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7401 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 13 październik 2017 - 13:51

Panie majster, pominął Pan kluczową kwestię jakim jest standard/prędkość w której działa Pana router natomiast podał wielce kluczową informację jaką jest kolor...

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Dark Devill

Dark Devill
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 130 postów

Napisano 13 październik 2017 - 14:46

Hmm... Taką informację będę mógł zdobyć dopiero w poniedziałek. Rozumiem, że nowszy standard nie tylko zwiększa przepustowość, ale też stabilność połączenia? Jeśli okaże się, że router pracuje w standardzie AC, to warto zainwestować w kartę pracującą w tym samym standardzie?

• 0

#4 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 13 październik 2017 - 14:56

Kwestia czy zależy ci na wysokich transferach. Tutaj standard AC pokazuje swoje możliwości, niestety kosztem zmniejszonego zasięgu. 802.11AC działa bowiem w paśmie 5GHz, które jest bardziej tłumione przez przeszkody. Przy tak dużych odległościach wątpię, abyś z tego standardu miał jakieś realne korzyści względem typowego 802.11N w 2.4GHz.

• 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta sieciowa, wi-fi, pci-e

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych