Skocz do zawartości

2 pary słuchawek do jednego TV, jaka druga para słuchawek?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam TV PanasonicTX-L42ET60 na którym oglądam filmy.

Tv dysponuje 2 wyjściami audio: optyczne (do którego podpięte mam Edifiery R2730) oraz słuchawkowe do których podpinam słuchawki PHILIPS SBC HP1000.

 

Jako, że mamy małego synka, wieczorami nie za bardzo mogę oglądać na głośnikach, wiec korzystam z Philipsów, jedynie zona się denerwuje bo nie ma swojego zestawu:)

Potrzebowałbym informacji, czy mogę podpiąć do takiej konfiguracji kolejne słuchawki, jeżeli tak to w jaki sposób i jakie słuchawki byście polecali.

 

W najprostrzym wydaniu myślałem nad rodzielaczem mini-jack wpietym do wyjscia słuchawkowego w tv, ale nie wiem czy na 2 pary słuchawek takie rozwiązanie da radę?

 

Druga opcja to dokupienie Fiio D03 do którego podpiąłbym edifiery pod RCA, oraz rozdzielacz pod minijacka i do tego 2 pary słuchawek, minimalnie powinno być chyba lepiej.

 

No i pozostaje jeszcze kwestia jakie słuchawki? najlepiej takie cena/jakość i zeby nie byly za delikatne, że będą się rozwalać, gdy się często będzie opierać np. głową o poduszkę

 

Co do philipsów to mają taką specyfikacje i jak narazie jestem z nich bardzo zadowolony:

(nauszne półotwarte Częst min. - 5 Hz Częst max.- 40000 Hz Czułość - 106 dB Moc maks - 1500 mW Impedancja - 32 Ohm)

 

Budżet wstępny ok 200-300zł na całość przedsięwzięcia, jak będzie trzeba to mogę coś jeszcze dorzucić.

 

Dzięki z góry za pomoc i wskazówki w tym temacie.

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Jest Taki DAC Prodigy Cube z 2x wyjściami słuchawkowymi ale nie wiem czy one działają na raz :(

 

 

W najprostrzym wydaniu myślałem nad rodzielaczem mini-jack wpietym do wyjscia słuchawkowego w tv, ale nie wiem czy na 2 pary słuchawek takie rozwiązanie da radę?

W teorii powinno działać przy niewymagających słuchawkach.Takie jak poniżej

 

 

Co do philipsów to mają taką specyfikacje i jak narazie jestem z nich bardzo zadowolony: (nauszne półotwarte Częst min. - 5 Hz Częst max.- 40000 Hz Czułość - 106 dB Moc maks - 1500 mW Impedancja - 32 Ohm)
Link to post
Share on other sites

Z rozdzielacze będzie ten problem ze jeśli to będą różne słuchawki będą grały z różna głośnością może pomóc przedłużka z potenciometrem

ok, a jakie słuchawki proponujecie?

http://allegro.pl/pioneer-se-m521-dlugi-kabel-3-5m-do-tv-dvd-blu-ray-i6961022695.html

czy może takie?

http://sklep.hard-pc.pl/p8168,sluchawki-isk-hp-580.html

tylko, że nie mają potencjomentru (ale jego jak bedzie potrzeba mozna dokupic np. KOSS VC20), no i ciekawe jak z jakością wykonania, bo ostatnie co mi trzeba to słuchawek które rozwalają sie w dłoni;)

 

Co do Dac prodigy cube to bardzo ciekawa propozycja i z tego co sie doczytalem mozna podlaczac 2 pary sluchawek naraz.(obie graja)

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo to fiio d03 nie ma wyjścia słuchawkowego. Co do cube to nie wiem z czego chcesz na niego puścić sygnał bo chyba nie optykiem?

Co do cube sluszna uwaga, optyczne to on ma wyjscie, wiec nie podlacze do tv.

 

Co do fiio to ma wyjscie liniowe i RCA, wiec pod niewymagające sluchawki powinno dawac radę, a dzwiek na pewno bedzie lepszy niż na wyjsciu sluchawkowym TV, przynajmniej tak mi sie zdaje.

Pozostaje jeszcze kwestia doboru odpowiednich sluchawek

Link to post
Share on other sites

Wyjscie liniowe to wyjscie liniowe - nie ma tam wzmacniacza.

 

A do autora - nie tylko impedancja zadecyduje o głośności.

 

Wejście optyczne niezależne od komputera ma fxaudio dac x3. Tyle że wyjście sluchawkowe pojedyncze. Podwójne i optyka ma audinst mx ale to znacznie wyższa cena niż x3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...