Skocz do zawartości

Dobór taniej klawiatury mechanicznej- outemu/kailh


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iamnotreal,

Recommended Posts

Jak w tytule, mam ograniczony budżet i raczej nie chce przekraczać 180zł. 
Myśle nad jednym z dwóch, które zdołałem wyłapać na allegro.
 
Genesis Thor 300 TKL Red(outemu red) 
Jest też na outemu blue za 159zł, ale podobno outemu blue to najgorsze przełączniki. Noi szkoda też, że ma tylko białe ledy.

E-blue Mazer special OPS KAILH BLACK
Jakaś nowa, ostatnio się pojawiła. W cenie 169zł, na przełącznikach kailh black

Obydwie są bez części numerycznej. Opis tego Mazera mocno przyciąga uwagę, ale reklama ma właśnie to robić. 
O tym Mazer nie znalazłem żadnych opini w internecie, dlatego też niewiem czy ryzykować. 

Widziałem też motospeed ck101 za 141zł na outemu red, ale zeszła w kilka dni i nie ma już ich.

 

Na przełącznikach znam się tyle co zdołałem wyczytać.
Chciałbym poznać waszą opinię o tych klawiaturach i pomóc mi wybrać jakąś.

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

Niby outemu najgorsze, ale z drugiej strony za oryginalne podświetlane cherry mx musisz wyskoczyć z 400zł jak nic, albo i więcej, jak chcesz rgb.

 

Od jakiegoś czasu używam do htpc klawiatury Aula 2012, na nonejmowych przełącznikach blue, kupionej na aliexpresie za $25, czyli już chyba najtaniej jak się da mechanika kupić. I jest spoko. Może nie doskakuje jakością wykonania do klawiatur za pięć stów, ale nadal lepiej się z niej korzysta niż z membranówki i zdecydowanie poleciłabym ją jako "moją pierwszą klawiaturę mechaniczną" każdemu, kto chce spróbować, ale nie chce od razu wydawać połowy pensji na Ducky Shine.

 

Z wymienionymi przez ciebie modelami prawdopodobnie będzie tak samo. No, może ten Mazer nie wygląda zbyt solidnie przez plastikową obudowę, ale też nie przeczuwam większych problemów z nią poza faktem, że blacki są dość twarde i średnio się nadają do gier/pisania, chyba, że lubisz mocno walić w klawiaturę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie, rgb był ten ck101, są też ck104 z wysyłką z chin, płatne też 141zł i też mają rgb, klawisze funkcyjne etc. na outemu blue, niestety mają część numeryczną, której niechcę, bo do pisania mam inna klawiature, a podczas gier poprostu z numerycznej nie korzystam, więc jest zbędna i zajmuje tylko miejsce na bladzie. Szukając klawiatur kierowałem się posiadaniem klawiszy "na wierzchu" (niewiem jak to profesjonalnie się zwie- nie schowane w obudowie) dla wygodniejszego czyszczenia,nie posiadania części numerycznej i podświetleniem (nie koniecznie rgb).

Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiałeś się nad Bloody B540??

Koszt używanej w okolicach ~200zł.

Sam używam od dłuższego czasu i mogę zdecydowanie polecić jako pierwszego mechanika. Jedyny minus jak dla Ciebie to tylko czerwonego podświetlenie

Nie preferuje używanych sprzętów peryferyjnych. Nie wiadomo jak długo tak naprawdę była używana i ile jeszcze pociągnie.

Ale dzięki za propozycje. Btw. paczka ekonomiczna jest bezpieczna jeśli towar wysyłany jest zza granicy?

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

A thor przypadkiem nie jest z plastiku? Znalazłem ck101, która ma obudowe z aluminium i spełnia wszystkie moje standardy, jedyny mankament to forma przesyłki- paczka pocztowa ekonomiczna (leci z chin). Pomijając fakt, że przyjdzie pewnie dopiero po 3 tygodniach to mam wątpliwości co do samej paczki- czy będzie odpowiednio zabezpieczona i w jakim końcowym stanie ją zastane.
Tutaj ta klawa.

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...