Skocz do zawartości

Samsung UE55MU7002 dobry wybór?


Recommended Posts

Wiesz czemu nie ma tam Panasonica? Bo go nie testowali od czasu ST60(2013)... swoją drogą nadal świetny TV :D.
Obiektywizm aż kipi, nawet użytkownik @LGV8V wrzucił test w którym jest mowa o niskim input lagu, ale kto czyta kogoś innego zdanie.
Ja miałem 55mu7002 na tydzień z 1,8m, fajny TV, ale jednak szukałem czegoś w wyższym segmencie. Dlatego poczekam i dozbieram chyba do xe93. Dlatego jak masz 3m lub więcej to 55 czy nawet 65 nie będzie większym problem. Powiem, że znacznie lepiej iść w TV4k, bo nie ma praktycznie żadnego "wyższego" FullHD, prócz tych oledów od LG, ale one kiepsko wypadają, nawet w stosunku do LEDów.
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to jest tak
MU7002<EX780<XE9005<=Q9
Obecnie były malutkie obniżki TV od sony i panasonic nieco gorzej wypada, ratuje go jedynie to, że ma 3 cale więcej(robi to różnice)
Panasonic standardowo ma niezłe odwzorowanie barw, świetną czerń, ale efektem HDR Sony bije na głowę, w skrajnych warunkach robi nawet 2 razy większą jasność, do tego ma lepszego smarta, pomimo tego, że smart w panasonicu jest płynniejszy, ale zarazem martwy. Co do skalowania, to obecnie nie ma praktycznie różnic, jest to tak dobrze dopracowane, że niezależnie jaka firma czy to TCL czy Sony czy LG, działa to prawie tak samo dobrze. Jeżeli chodzi o upłynniacze obrazu(ale tutaj raczej mniej potrzebne, bo jest 120Hz) to Sony i Panasonic delikatnie na przodzie, ale reszta firm nie odbiega.
Off-topic: przy bardzo słabym materiale, słabsze niż telewizyjne "HD" Sony i Panasonic ma najmniej artefaktów.

@@LGV8V
Obecnie żaden chyba nie ma, jedynie na wieszaku(mogę być nie doinformowany)
Podsumowując, przy tej odległości zdecydowanie 55, jak możesz dołożyć to Panasonic w 58 lub sony w 55, jeżeli nie to mu7002 od Samsunga.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

c70 niezależnie od warunków będzie najlepszym wyborem, wiemy to, tak samo jak hitachi które polecasz.
Nie odpowiesz nic na temat tego, że rtings nie testuje Panasonica?
A tak na serio, przeskok między c70 a xe90/ex780 czy nawet mu7002 jest tak duży, że osobiście brałbym 55, ale zgadzam się, że wielkość ma znaczenie, ale nie w momencie aż tak drastycznej zmiany jakości obrazu, tym bardziej, jeżeli będzie XOX podłączany, a to wiąże się z HDR'em, to efekt będzie znacznie lepszy.

Edit: Przypomina mi ten koleś od chińskich wynalazków takiego użytkownika, kiedyś był jonathanArcherPL(chyba), wielki fan AMD, wszędzie go polecał, dopóki nie zmienił procka Intela, a nie chodziło tu o karty graficzne, tylko o procesory Bulldozer.

 

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rtings kupuje sam wszystkie modele do testów. Kupuje co chce i testuje.

W USa już chyba Panasonic wycofał się ze sprzedaży telewizorów - bo ludzie przestali je kupować :

"dla Panasonica ważniejsza niż amerykański CES, ponieważ na rynku USA Panasonic … nie sprzedaje już telewizorów. W każdym razie mocno trzymam kciuki."
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nowe-telewizory-na-ifa-2017.html

 

Myślę że produktów z  Chin z wielu z nich korzystasz.

TCL produkuje w Polsce, zatrudniając polskich inżynierów, polskich pracowników od ponad 10 lat.

A telewizory w obecnej technologii nie odstają od Panasonica , Samsunga czy Sharpa.
A 65" dla gracza to miód na serce.

Edytowane przez locoloco
Link to post
Share on other sites

Byłem wczoraj w media markt, i zdecydowannie 49' odpada. Stawiam na 55' :)

Pp rozmowie z konsultantem dowiedzialem sie ze samsug mu7002 nie ma 10bit matry tylko ma podbicie do 10bit matrycy.

Natomist model mu8002 ma już w pelni 10bit matryce. Mówił tez że mu8002 bedzie cit plynniejszy obraz.

Nie wiem czy to marketingowa papka, ale obraz z mu8002 miał jakby zywsze kolory i był jaśniejszy.

Wiem ze na wystawie tv nie sa skalibrowane i barszo możliwe ze ten mu8002 ma zbyt przejaskrawine kolory.

Ale na pierszy rzut oka jakby wypada lepeij, z takich pierdół nawet podstaka jest ladniejsz.

W testach podanych przez locoroco też wypada ciut lepiej.

7002 mozna kupic za 4320zl

8002 to koszt 5000zl

 

Dopatrzyłem sie jescze ze sony KD-55XE9005 ma możliwość podlaczenie go so PC z odświeżania 120hz tylko pewnie w 4:2:2.

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

 

 

Pp rozmowie z konsultantem dowiedzialem sie ze samsug mu7002 nie ma 10bit matry tylko ma podbicie do 10bit matrycy.

Aż musiałem wygooglować, ale to nie jest prawda, oba mają 10 bitowy panel, chociaż bywały takie sytuacje np x8505c od sony.
Sprawdzałem według recenzji i każdy mu7000 ma 10 bitowy panel i nie mają  żadnych problemów z tym nie ma.
Co do płynności, faktycznie może być tak, bo z tego co pamiętam mu8000 miał dodatkową funkcję upłynniającą, ale z tego co pamiętam, można było uzyskać wyższą jasność przy maksymalnej płynności (by uzyskać maksymalną płynność zmniejsza się jasność).

 

Nie wiem czy to marketingowa papka, ale obraz z mu8002 miał jakby zywsze kolory i był jaśniejszy. Wiem ze na wystawie tv nie sa skalibrowane i barszo możliwe ze ten mu8002 ma zbyt przejaskrawine kolory.

Co śmieszne w materiale SDR MU7002 ma wyższe jasności, natomiast w HDR mu8002 ma nieco wyższe, a w sklepach wszystkie TV są na ustawieniach "żywe", a tak naprawdę nie powinniśmy na to patrzeć, bo w domu powinno się używać ustawień "film" "kino PRO" itp, gdyż one mają najlepsze ustawienia, chociaż w ogólnie i tak mu8002 jest nieco lepszy, głównie ze względu na wyższe jasności HDR i lepsze odwzorowanie barw.
Co do wyboru między mu8000 a mu7000, to już twój wybór, oba telewizory naprawdę dają radę.
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki info :)
Zastanawia mnie jeszcze ten Soniak, czy rzeczywiście jest możliwość podlaczenia pod PC z odświeżania 120hz?

 

Jak myślicie jest sens czekać do końca roku, na wietrzenie magazynów? Może będą jakieś lepsze promocje.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam jescze pytanie czy warto dopłacać do soniaka?

Co byście wybrali sony 55xe9005 v 55MU8002?

 

Teraz mają fajne promocje i dorzucają soundbar i mocno się zastanawiam nad którąś opcją.

Sony 55XE9005 + HT-RT3  Cena 5700zł

Sony 55XE9005 + HT-CT390  Cena 5700zł

Samsun UE55MU8002 + HWK450 Cena 5240zł

 

Który zestaw polecaice?

W soniaku najbardziej mnie martwią opinie niektóre opinie na ceneo. Może nie dokońca ten sonak jest dopracowany i nie wiem czy nie lepiej by było postawić na Samsuga.

 

W Sony na + jest 120hz odświeżanie pod PC i przy tym niski input lag 16ms.Jest to spory plus do strzelanek.

Coć na chwile obecną nie mam kompa do generowania 120kl w FullHd.

Już prędzej kupie Xboxa one X a wtedy i tak nie skożystam z tego odświeżania.

Ma rónież lepszy HDR, ale czy jest to tak bardzo zauważalne w porównaiu z Samsugiem?

Link to post
Share on other sites

Zarówno Sony jak i Samsung mają matrycę 120Hz ale i tak tego nie wykorzystasz przy podłączeniu z PC bo więcej jak 60Hz nie obsłużą. Korzyści z matrycy 120Hz są głównie przy oglądaniu szybkich scen (przede wszystkim sport),

Co do jakości obrazu to Sony ma nieznacznie lepszy (w szczególności HDR) ale ma Androida. A Android jak to Android lubi się czasami zawiesić, przyciąć itp.

 

Generalnie który z tych TV byś nie wybrał to powinieneś być zadowolony.

Link to post
Share on other sites

LG ma 15ms Input Lag i jeśli do grania stricte, to będzie The best !

Tak ale nie tylko do gier, Samsung i Panas już i tak lepiej wypadają.

Nie chce tak 15ms kosztem gorszego obrazu.

 

 

Posiadam 55mu7002 od lipca. Gram na nim głównie w wiedźmina 3, fife 18. Nie wybrałbym innego TV, jestem bardzo zadowolony. W strzelanki nie grałem, tylko chwilę w battlefronta, ponieważ trochę cięzko mi się gra na 55 calowym w strzelanki.

 

pozdrawiam

Na początku brałem tego samsunga pod uwagę, ale teraz mogę dołożyć do Soniaka lub Panasa i już się pogubiłem. ;/

Link to post
Share on other sites

 

 

Na początku brałem tego samsunga pod uwagę, ale teraz mogę dołożyć do Soniaka lub Panasa i już się pogubiłem. ;/

 

powiem Ci tak, ja na samym początku wahałem się, bo kupiłem go w lipcu, czyli zaraz jak wyszedł, więc troszke kosztował. Sprzedawca pokazywał mi obok sonego i lg, o philipsie w ogóle nie było mowy :)

LG to był oled full hd, ale w podobnej cenie, ale nie było co porównywać, oled to oled, ale w sonym obraz był po prostu taki bardziej matowy, pudrowy, puszczał mi taki sam materiał jednocześnie na tych 3 tv, różnice były, ale każdemu zależy na czym innym, samsung był bardziej ostry i szczegółowy, sony matowy.

Jak zamontowałem tv w domu, to szczerze nie potrzebny mi lepszy tv :D 

wiadomo często lepiej dopłacić, ale w tym przypadku, oczywiście każdy może mieć inne zdanie (każdy ma inne oczekiwania). nie ma po co przepłacać :) 

Link to post
Share on other sites

LG Nano Cell na nowej technologii ma się nie gorzej niż Samsung czy Sony.

Na Oled kasy wystarczy ale Oled FullHd.za 4899 już

Nowy Philips 55PUS7502 z nowym o 50% bardziej wydajnym procesorem ma się bardzo dobrze w cenie 4299 zł .

Nowy Qled TCLa 55X2 za 4599 zł  na kropkach kwantowych też ma się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem jednak tego  Sony KD-55XE9005 + soundbar  ht-rt3 za 5700zł w saturnie.

W zasadzie pewnie bym go nie kupił gdyby w cenie nie dorzucali tego soundbara.

Mam tylko najdzieje że ten input lag będzie znośny, jeśli nie to zrobie zwrot, i zamówie Samsunga bądź Panasa.

 

powiem Ci tak, ja na samym początku wahałem się, bo kupiłem go w lipcu, czyli zaraz jak wyszedł, więc troszke kosztował. Sprzedawca pokazywał mi obok sonego i lg, o philipsie w ogóle nie było mowy :)

LG to był oled full hd, ale w podobnej cenie, ale nie było co porównywać, oled to oled, ale w sonym obraz był po prostu taki bardziej matowy, pudrowy, puszczał mi taki sam materiał jednocześnie na tych 3 tv, różnice były, ale każdemu zależy na czym innym, samsung był bardziej ostry i szczegółowy, sony matowy.

Jak zamontowałem tv w domu, to szczerze nie potrzebny mi lepszy tv :D

wiadomo często lepiej dopłacić, ale w tym przypadku, oczywiście każdy może mieć inne zdanie (każdy ma inne oczekiwania). nie ma po co przepłacać :)

Czasem różniece są tak małe że nie wato przepłacać :)

Ja zobacze tego Saoniaka jak nie podposuję to zwróce, w saturnie mam na to 30 dni.

Jedynie co mnie jeszcze zastanawia w soniaku to podświedlenie local dimming, który pozostawia sporą poświate.

NIe wiem czy będzie to dla mnie akceptowalne.

 

LG Nano Cell na nowej technologii ma się nie gorzej niż Samsung czy Sony.

Na Oled kasy wystarczy ale Oled FullHd.za 4899 już

Nowy Philips 55PUS7502 z nowym o 50% bardziej wydajnym procesorem ma się bardzo dobrze w cenie 4299 zł .

Nowy Qled TCLa 55X2 za 4599 zł  na kropkach kwantowych też ma się dobrze.

Jak za cene z sondbarem to lepszy soniak.

Poza tym po co podjesz TLC skoro nie można go dostać ma szych siecówkach i ninnych sklepach?

Philips procesor może lepszy a obraz już nie koniecznie a input lag na tym samym poziomie co sony. Aczkolwiek trochę tańszy.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...