Skocz do zawartości

Samsung UE55MU7002 dobry wybór?


Recommended Posts

Dzień dobry

 

W najbliższym czasie chciałem poszukać telewizora dziś dostałem mail z promocja na Samsungi i ten TV Samsung UE55MU7002 w promocji 4 398,00 zł https://inspiracje.x-kom.pl/samsungtv szukałem w internecie to ma fajne oceny

 

Będzie dobry czy szukać coś innego najlepiej firmy Samsung Sony może jeszcze Philips inne nie

 

P.S TV to wszystkiego głównie filmy trochę internetu YT itp Myślę o zakupie netflixa

Edytowane przez Mariusz kep
Link to post
Share on other sites

Nie ma już tej promocji, ale w Vobisie jest najlepsza cena.

Swoją drogą też sie zastanawiam, czy nie kupić tego telewizora i podpiąć pod PC ponieważ ma najmniejszy input lag.

Ogólnie to szukałem monitora, ale lepsze monitory 120hz są niewiele tańsze od tego Samsunga. A mój sprzęt też już jest leciwy wiec nie wykorzystam takiego monitora, zresztą brałem tylko pod uwagę z g-sync lub free-sync.

Ale zastanaiwam się też nad ewentualnie nad tym samsungiem, bo niepotrzebny mi monitor i telewizor.

 

Jak na tym Samsungu UE55MU7002 będzie wygładała rozdzielczość FullHD z PC? Znośnie pod różne gry?

Do 5000tyś ten samsung będzie najlepszym wyborem? Oczywiśćie jeśli bierze się pod uwagę że będzie podłączony pod PC.

Czy są jakieś inne TV chociaż 75hz pod PC?

Edytowane przez LGV8V
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeden z kilkunastu artykułów na ten temat http://wyborcza.biz/biznes/1,147748,19819511,jak-zareklamowac-wadliwy-telewizor-philipsa-nie-w-philips-polska.html?disableRedirects=true

 

Zresztą Panie "kiki" na Pańskim portalu każdy Philips jest dobry, nawet ten którego inne portale oceniają jako szrot, każdy kto chociaż trochę interesuje się forami o tej tematyce trafił na Pański portal i wie jak on wygląda.

Edytowane przez gustine
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niech ktoś zbanuje tego użytkownika HDTV  :rotfl: .
Proszę, niech nikt nie słucha locoloco, bo on świetnie manipuluje słowami. HDTV jest słynne z polecania TCL/philipsów i innych takich wynalazków,  które się nie sprawdzają. Niestety osoby które je polecają, nie znają się na temacie, a argumentują opiniami laików. 
Większość osób nie zmienia TV częściej niż raz na 5 lat, to niezależnie co wybiorą będzie to ogromny przeskok komfortu czy jakości, to taka osoba oczywiście zgodzi się z tym, że to świetny TV, dlatego dobrym argumentem są testy, dodam, że niezależne testy, ale nie tylko o czym będę pisał.
Ten promotor poleca te TV argumentując, że w klasie 3k nie da się kupić lepszego TV, co jest bzdurą, ale zapytany o coś z Samsunga, od razu próbuje zmienić temat na Philipsa.
Przy wyborze TV pierwsze czym powinniśmy się kierować to testy oraz ukazane na nich wyniki np 96% pokrycie DCI-P3, są to parametry, które trzeba zmierzyć, bo producent ich nie podaje, są wyjątki np rozdzielczość, czasem odświeżanie.
Ale są też parametry których nie da się zmierzyć. Prosty przykład, QLED'y mają lepszą czerń podczas mocnego oświetlenia niż OLED'y LG z 2017. Jak to możliwe? Przecież OLED'y mają kontrast równy nieskończoności. Odpowiedź jest jednak prostsza niż można byłoby się spodziewać, są nią filtry na matrycy które przepuszczają mniej światła z zewnątrz, przez co mniej rozświetlają matryce, bardzo fajny zabieg, szczególnie jak wisi w sklepie TV.
A jako, że jedynym argumentem tego Pana, jest to że filips ma 100hz matryce na IPS'ie, to dodam, że ostrość ruchu na może być gorsza niż na matrycy VA 50Hz. Ostatni argument legł w gruzach.
Żeby nie było, że jestem jak ten promotor to dodam źródło, którym się posiłkowałem.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/39466-co-z-t%C4%85-procedur%C4%85-ufo-sk%C4%85d-to-rozmycie-ruchu-w-nowych-testach/?page=2
Jest nawet mowa o 6561, że procesor radzi sobie z 24p, ale nie 50p.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

poradze, podałes przyklady osob ktore kupuja tv w sieciowkach, a ich wiedza jest dziurawa jak moja na temat ogrodnictwa :D, wystarczy przejżec fora o tematyce TV, srednio 3/4 uzytkownikow na 10 jedzie po philipsie, więc popieram uzytkownika Tridefy, albo doprowadzic tego Pana do porządku albo po prostu pozbyc sie go z tego forum i nie zasmiecac promującymi postami. Tak jak sie to mialo do TCL z serii c70, cena atrakcyjna ale za to specyfikacja szrotowa jakich malo :D.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilkaset osób wpisuje co widzi , co ma w domu i oczywiście się nie znają - jedyny który się zna to Tridefy.

https://forum.idg.pl/topic/236714-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-291-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie/ - i co tu porównywać ?

Oled miażdży Qleda.
Ale żaden Oled 55" nie kosztuje 3 tyś zł.

W tej klasie - jeśli ktoś chce mieć z matrycą natywną 100Hz ma tylko i wyłącznie Philipsa z którego setki osób które napisały są zadowolone.
A portal który podany jest w linku dał mu rekomendację zakupu.

Więc proszę nie wpisywać nie prawdy .

 

TCL C70 został wybrany przez 26 dziennikarzy/ specjalistów z różnych krajów w Europie - jako najlepszy telewizor LCD W Europie :

https://www.eisa.eu/awards/tcl-u55c7006/?lang=pl

Oczywiście wszyscy się mylą.

Jedyny nie omylny w tej dziedzinie to gustine.
 

Bo użytkownicy maja inne zdanie .
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zgodnie z obietnicą czas coś napisać :

Obraz w 4k, netflix, yt bajka, materiały z dysku to już na prawdę bardzo przyjemna jakość

HDR kwestia pomijalna, za niska jasność ale wszyscy o tym wiemy

płynność jest na prawdę akceptowalna i nie zabija przyjemności z oglądania, patrze właśnie na PSG vs BM na tvp1 hd i nie czuje żebym chciał zwracać telewizor w trybie pilnym, ot jak każdy 60hz tv bez większej ilości niepożądanych efektów. Filmik na YT w drodze także każdy będzie mógł sobie na to spojrzeć i ocenić, dla mnie na prawdę wystarczy, nie mam zacięcia do oglądania sportów także zastrzegam sobie że może mi się podobać a wg znawców tematu być gorzej niż ja to odbieram

Kolory bdb jedynie czerwony się troche zlewał ale chwila w ustawieniach i jest wszystko jak powinno

Jakość wykonania chwaliłem wcześniej i nadal podtrzymuje

Jakość dźwięku z głośników wbudowanych jest bdb jak na wbudowane głośniki nie mogę nic zarzucić

żadnych problemów nie doświadczyłem, android zachowuje się jak android, podświetlenie nie jest idealne ale spodziewałem się tego i w codziennym użytkowaniu chwała temu kto by to zauważył

w tej cenie polecam i czekam tylko na androida 7. Jeżeli coś jeszcze interesującego zauważę dam znać, to takie pierwsze spostrzeżenia mało czasu na zabawę dziś było także pozdrawiam wszystkich zastanawiających się, informuje że na chwilę obecną uważam że warto i jako osoba nie wymagająca cudów od TV która po prostu chciała mieć większy TV z opcją wyświetlenia 4k i sensownym smartem jestem zadowolony z zakupu http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Trzy godziny testów poza mną . Jestem na prawdę bardzo zadowolony. Jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie.Pomijam ,iż nie oglądam sportu, filmy akcji, dema w 4k i inne bardzo bardzo ładnie się prezentują. W tej cenie nie znajdziemy podobnego TV. Za przykład "referencyjnego" materiału mam koncert ToTo z Polski na BluRay. Jakość, dokładność ,kolory wszystko rewelacyjne. Nie zauważyłem jakiś drastycznych spowolnień czy smużenia w szybkich scenach. Za te pieniądze warto mieć ten tv.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Witam.Właśnie dotarł C70 dzięki uprzejmości Panów Marka i Krzysztofa bardzo szybko. Wszystko ok. Obraz żyleta, kolory bajka, czerń bardzo dobra. Wygląd super, i ten dźwięk dobry jak z takiej skromnej listwy. Reszta będzie testowana wieczorem. Mam porównanie do Sony 8505 gdzie króluje Triluminos może śmiało z nim konkurować a nawet jest lepszy.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
od trzech dni jestem posiadaczem 75C70 - może to dość krótki staż ale dalej jestem szęśliwy.
Telewizor się broni i to bardzo, i prawdę powiedziawszy jest lepiej niż się spodziewałem.
Smiem twierdzić, ze po KURO żaden nie będzie idealny,
ale ten lepiej gra niż sporo egzemplarzy droższych od niego.
W miedzyczasie walczyłem z Philipsem - więc te problemy o których tu wspomniano to pikuś.
Nawet brak podświetlenia mi nie przeszkadza - choć to fajny gadzet.
Liczę się, że jakieś pierdoły mogą wystąpić, nie ma sprzętu idealnego i żądanie idealności chyba nie jest zbytnio w porządku. Nie da się przewidzieć wszelkich możliwych kompilacji sprzętu a trzeba pamiętać, ze za efekt są odpowiedzialne wszystkie komponenty.
Nie wspomnę tu o KODI -gdzie 17 to porażka i lepiej zejść do 16 lub skorzystać z SPMC.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Nie zgodzę się że ze stwierdzeniem, że jest rewelacyjny pod każdym względem, ponieważ są w oprogramowaniu irytujące rzeczy o których już wcześniej pisałem

"Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
Oglądanie filmów w 4K lub 1080 rekompensuje powyższe niuanse.
"

Ale i tak jestem zadowolony z tv. Jeżeli producent wypuści poprawkę na powyższe "problemy" to wtedy będę mógł stwierdzić iż "jest to telewizor rewelacyjny pod każdym względem" http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
Oglądanie filmów w 4K lub 1080 rekompensuje powyższe niuanse.

 

=======================================

TCL - X2 nowy model.

 

o 4 godzinach gapienia się w ekran.

Plusy :
1. Podświetlenie jest .... meeega równe, jestem w szoku, Sony XE8505 może uczyć się od TCLa jak podświetlać matryce ! Czerń NIE jest jak smoła na pustym ekranie, jednak robi wrażenie i jest to mocne 8/10. Pomimo krawędziowego podświetlenia nie widzę "wykwitów światła" wokół ramki jak ja to nazywam. Oglądam w całkowitym zaciemnieniu i jest naprawdę dobrze, pasy są czarne. Strefy wygaszania przypominają mi trochę te z XE9005 (direct led), fragmenty ekranu rozjaśniają się/ściemniają kiedy wyświetlany jest obraz, jednak fajnie to wygląda i nie psuje odbioru.
2. Android - fruwa. Serio miałem kilka sztuk Sony i tutaj to odlatuje. Mega szybko i płynnie działa. W Sonym było 1,5 GB RAM do użytku, tutaj jest prawie 1.9 GB.
3. Pilot głosowy działa na tak samo wysokim poziomie jak w Sony - z jednym wyjątkiem. Obydwa piloty są lepiej wykonane niż w Sony - nic nie klika !
4. Wykonanie, klasa premium. Nic nie odstaje, matryca siedzi w obudowie i nie odchodzi przecierając szmatką, w Sony bywało, że uginała się tak dziwnie wycierając kurz.
5. Głośniki - widziałem śmiechy na forum, jednak serio te głośniki robią robotę. Nie potrzebuję soundbara, w każdym telewizorze taka moc powinna być. Teledyski na YouTube na połowę skali odpalałem i było mega głośno i czysto, z fajnym basikiem.
6. Filmy w 4K HDR- mam ściągnięty jeden film - Assassin's Creed . Powiem szczerze, dla mnie to jest mega jakość na XE9005 i na X2 i wygląda to też mega.

Mieszane uczucia:

1. Matryca 60 Hz z upłynniaczem. Widzę, że nie jest to 100 Hz.... ale, widzę, bo miałem wcześniej same 100 Hz telewizory. Jednak regulacja płynności suwakami pozwala znaleźć sensowne rozwiązanie i naprawdę przyjemnie to wygląda. Mi odpowiada upłynnienie ustawione od 3 do 5 - max jest 10, bez przesadyzmu, ale widać poprawę jak przy samych 60 Hz i wygląda to dobrze. Żeby było śmiesznie, mecz odpaliłem i XE9005 wcale nie był jakiś lepszy jeżeli chodzi o sport, nie wiem dlaczego nie widzę jakiegoś spadku jakości, ale nie widzę.

Negatyw ! :

1. Działanie Moduł Cl - po każdorazowym włączeniu telewizora, wyświetla się jakaś posrana ramka z napisem - Conax Conditional Access i za nią szare tło i napis kanał kodowany. Po chwili wyskakuje obraz zamiast szarego tła i muszę nacisnąć exit, żeby zamknąć ramkę i zacząć oglądanie tv. To trzeba poprawić.
2. Karton (opakowanie) bez klipsów na dole - dla wygody rozpakowywania, powinny być klipsy, które po odpięciu pozwalają zdjąć górę kartonu i tv zostaje w styropianie. Niby można to zrobić, ale chyba trzeba pruć karton od dołu - niewygodne.

Myślę, że to może być naprawdę niezły telewizor. Kolejne spostrzeżenia za kilka dni. Chińczyki serio nadganiają http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif. Pytać, jak będę potrafił to odpowiem http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif...


Aha i dajcie spokój z tą bielą, bo jak napisałem wcześniej, to jest tylko kwestia ustawienia temperatury kolorów z ciepłych na : normalny, zimny, własny, co powoduje, że białe jest białe i skończcie ten temat, bo już się wyjaśniło http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif. Telewizor ma tyle opcji ustawienia obrazu, że sam tego do końca nie rozgryzę. Muszę czekać, na jakiś test z kalibracją, bo jest mnogość ustawień....

Ostatnia kwestia, żeby "usprawiedliwić" cenę telewizora z 60 Hz matrycą, za te głośniki odliczcie od telewizora z 800 zł i wyjdzie wam inna kwota. Bo to jest tak, jakbyście kupili dwie rzeczy, telewizor i soundbar z prawdziwego zdarzenia, tylko w promocji http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif. Sony, które miałem trzeba było koniecznie doposażyć w głośniki, co windowało ich cenę o kolejnego tysiaka w górę....

 

itd, itd...

Oczywiście że to ukartowane opinie, przecież nikt nie ma prawa się cieszyć z zakupów.
 

 

 

Link to post
Share on other sites

Będzie to moja ostatnia wypowiedź, bo to jak walka z wiatrakami. Mam wrażenie, że albo jesteś promotorem, albo byłeś na 2 pokazach i myślisz, że  masz pojęcia na temat TV.
 

 

Kilkaset osób wpisuje co widzi , co ma w domu i oczywiście się nie znają - jedyny który się zna to Tridefy.

https://forum.idg.pl/topic/236714-oled-tv-philipsa-55pos9002-wygrywa-291-z-lcd-qled-samsung-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie/ - i co tu porównywać ?

Oled miażdży Qleda.
Ale żaden Oled 55" nie kosztuje 3 tyś zł.

W tej klasie - jeśli ktoś chce mieć z matrycą natywną 100Hz ma tylko i wyłącznie Philipsa z którego setki osób które napisały są zadowolone.

Ok, gdzie ja napisałem że OLED, jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu nie jest lepszy niż te śmieszne tv samsunga na 2017.
Nie mówiąc o tym, że kategoria cenowa jest zupełnie inna.
To był jedynie przykład, ale jak widzę, niektórzy zapaleńcy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Potwierdza to też, że w ogóle nie czytałeś tych komentarzy, bo wspominałeś w nie jednym poście o płynnym działaniu smarta w TCL'u, cytat poniżej.  :menda:

 

 

"Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.

 

Kolejną sprawą jest to, że temat dotyczy Philipsa, a w żaden sposób się nie odniosłeś do moich zarzutów, C70 tragiczna nie jest, można dostać gorsze TV w tej cenie, ale mimo wszystko można sporo lepiej wybrać.

 

 

TCL C70 został wybrany przez 26 dziennikarzy/ specjalistów z różnych krajów w Europie - jako najlepszy telewizor LCD W Europie : https://www.eisa.eu/...5c7006/?lang=pl Oczywiście wszyscy się mylą. Jedyny nie omylny w tej dziedzinie to gustine.

 
Ty tak serio? Kolejny (JUŻ 3) dowód, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, najlepszy LCD w Europie? Gdzie jest tak napisane? Jest jedynie BEST BUY TV, a co do eisa'y to się nie wypowiem, bo śmieszne są ich te nagrody(chociaż w tym roku jakoś się strzelili bardziej), najlepszym LCD został sj850, to wystarczy jako argument.
Nie będę się wypowiadał na temat tych opinii, bo to jest jedynie opinia, a punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, dodatkowo piszą to laicy, a nawet nie wiadomo czy to prawda.
Koniec mojego wywodu, nie mam zamiaru się więcej wypowiadać w stosunku do locoloco, poziom wiedzy jak i sposobu argumentowania jest zerowy. Jeżeli mam być szczery to widzę tego Szanownego Pana jako zwykłego klienta który po prostu próbuje zaimponować wiedzą, ale jedynie na co patrzy to na odświeżanie i rozdzielczość.
Co do teceelów i filipsów, kupuj sobie ich ile chcesz, ale proszę Cię, doucz się, a później próbuj doradzać innym.

Edit: Żeby nie było c70 jest dość dobrym TV, ale jej konkurencja jest po prostu lepsza.

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pokaż proszę jaki telewizor w klasie cenowej TCL  C70 ma :

- lepszy kontrast

- lepsze wyposażenie

- obsługę głosową i pilota do obsługi ?

- głośniki JBL-a

- Androida z zapasem pamięci ?

- obudowę z aluminium fazowanego
- Kodi 17
- Mx Player ?
- równiejsze podświetlenie matrycy ?
 

 

Nie obrażaj się ale doucz się więcej niż papka marketingowa - bo zapewne nie widziałeś go nawet na oczy !
 

Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiam, czy na prawdę masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem, próbujesz udowodnić swoją racje, opierając się na innym telewizorze, a odpowiadać na pytanie nie będę, bo cześć z tych rzeczy jest śmieszna(jeżeli uznajesz je za zalety). No marketingowa papka faktycznie komuś uderzyła do głowy, aż mi żal trochę odpisywać, bo pewnie żyjesz w takim świetnym przekonaniu, że masz jakiekolwiek pojęcie o czym mówisz, a wszyscy inni się mylą. 
Dodatkowo znów to napiszę, ale w żaden sposób nie odniosłeś się do moich argumentów, jednak ja się odniosę w stosunku do twoich, bo część nie ma uzasadnienia. 

Bo widzisz, osoba rozumna postrzega jakiś przedmiot jako całość, czyli połączenie wad i zalet, a, że telewizor może mieć wiele zastosowań( a raczej sposobów użytkowania), to można wybierać poszczególnymi parametrami, np oglądamy w dzień i potrzebujemy dobre kąty widzenia to matryca IPS jest lepsza, chcemy coś do sportu, to szukamy zazwyczaj 100Hz matryce.
A ten TCL jest po prostu średniakiem nawet w swojej kategorii cenowej i przegrywa w każdej kategorii z Samsungiem ku6400 czy mu64xx(na VA).

Zresztą po co ja tutaj próbuje coś wytłumaczyć, skoro wszędzie są dostępne testy
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu7000 to jest mu 6402/6472(w stanach jest cyferka do góry)
http://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/c-series-2017-c80 a to jest model c70 albo model wyższy względem c70(nie mogę znaleźć dokładnych informacji).
A co do "głośników JBL" to mogę zareagować tylko w jeden sposób... XDDDDDDDDDDDD
to są głośniki SYGNOWANE jedynie marką JBL, nie wiem czym ma się wykazać jakaś listewka o grubości 2 cm, fizycznych możliwości nie nie przekroczymy zresztą te głośniczki zostały niżej ocenione niż w MU64xx. Zabawne jest to, że wymieniasz jego zalety, a nie masz na to poparcia, jedynie wysoki kontrast ma tutaj sens, bo pilot do obsługi jest bezsensu, bo na android TV KAŻDY SMARTFON może być takim pilotem. Android w przypadku TCL'a plusem, nie wiem czy żartujesz czy serio masz tak ubogą wiedzę, ale działa to SŁABO, bardzo słabo, możliwości są duże tego systemu, ale TCL jak widać spaprał to. A podświetlanie jest bardzo nie równe, nawet poniżej przeciętnej, i widać to na teście który podałem, ale mam też inne źródła, a jaki inny tv ma równiejsze podświetlenie? No chyba każdy.


PS. czekam aż odpowiesz co z tym philipsem, bo jestem ciekaw co teraz wymyślisz 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Modele na USA - nie mają nic wspólnego z modelami w Europie.

Jeśli działa słabo ANdroid - więc wiem z całą pewnością, że nie widziałeś telewizora na oczy .

Zaglądaliśmy do głośników i są ... JBLa - wiec nie pisz jak nie masz wiedzy!.
Zdjęcia są w internecie.

 

Mam wiedzę od ponad 500 zadowolonych osób - więc nie musisz się wysilać swoją osobowością.

Oczywiście wszyscy się mylą....

Już wiem, że jesteś najmądrzejszy ! i niech tak zostanie. Na tym świecie  na szczęście nie każdy musi być taki.

 

Czyniąc zarzut, że dziennikarze Największych czasopism RTV w Europie są nie douczeni ( wg Ciebie) nadając EISA BEST BUY !

Oczywiście Ty jesteś douczony i jedyny nieomylny !

 

Nie odpowiedziałeś, więc powtórzę - proszę pokazać inny lepszy model z takim wyposażeniem i w takiej jakości.

Pokaż proszę jaki telewizor w klasie cenowej TCL  C70 ma :

- lepszy kontrast

- lepsze wyposażenie

- obsługę głosową i pilota do obsługi ?

- głośniki JBL-a

- Androida z zapasem pamięci ?

- obudowę z aluminium fazowanego
- Kodi 17
- Mx Player ?
- równiejsze podświetlenie matrycy ?

Link to post
Share on other sites

Chciałem już nie odpowiadać, bo to jak rozmowa z patelnią, ale koleś pyta o TV do 5k, czyli taki początek telewizorów, które mogą zrobić efekt "wow", a ty mu polecasz TCL C70, który uwaga(!), jest klasą niska.
Może jeszcze C70 powalczy z nim? 
Polecasz sj850 bo ma 15ms, ale za to jest czy nawet 2 niżej niż mu7002, a różnica między 25 a 15 ms jest żadna i tak w szybkie strzelanki nikt nie będzie grał, ale przy okazji polecasz gorszy sony xe8505 z większym input lagiem.
Oczywiście nie odpowiedziałeś na pytanie, bo nie znasz na nie odpowiedzi, na prezentacjach TCL'a nie było

.@@LGV8V,
Tak, stracisz, ale i tak będzie lepsza niż na FullHD TV.
Do 55', jeżeli zależy Ci na jakości obrazu(przede wszystkim) 55MU70xx, do 50' 49XE9005.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Tak, stracisz, ale i tak będzie lepsza niż na FullHD TV. Do 55', jeżeli zależy Ci na jakości obrazu(przede wszystkim) 55MU70xx, do 50' 49XE9005.

 

Ok dzięki za info. Zależ mi na jakości obrazu ale również na dobrej płynności i skalowaniu.

TV będzie głównie używany pod PC, granie, oglądanie filmów lub przeglądanie neta.

Od czasu do czasu telewizja naziemna. 

Odległość z jakiej będzie stał tv to jakieś 3-4m więc tak się zastanawiam 49-czy 55. Full HD może będzie lepiej wyglądać na 49 jak myślisz? 

Może z czasem kupie konsole Xbox one x.

Mógłby mieć również mieć możliwość regulacji konta nachylenia.

 

Jak na tle tego samsunga co wymieniłeś i sony wypada ten Panasonic 50EX780 lub większy brat 58EX780.

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ex780-test/

http://www.tvtest.pl/panasonic-58ex780-test/

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...