Skocz do zawartości

Zasilacz do Gtx 1080 - pytanie odnośnie złącz PCI-E


Recommended Posts

 Witam serdecznie!

 

 Zdecydowałem się na kupienie Gtx 1080, niezbędne będzie ulepszenie zasilacza (prawdopodobnie 650W) i tu mam pytanie. W specyfikacjach różnych 1080, widoczne są różne złącza, czasem 1 x 8-pin,

niektóre modele 2 x 8-pin. W specyfikacjach zasilaczy zauważyłem, że niektóre nie mają 8-pin, a na przykład 6+2-pin.

 

1. Czy to jest to samo, albo czy jest to kompatybilne w jakiś sposób?

2. Jak również, czy 8-pin + 6-pin w specyfikacji oznacza, że mając np. 2 x 6+2-pin, mogę podłączyć w jedno miejsce 6+2, a w drugie tylko 6-pin?

3. Czy potrzebna jakiejś specjalnej płyty głównej, żeby wszystko było ze sobą kompatybilne? Doczytałem, że mój ab350 fatality k4 ma PCI-E 3.0 2 x 16

 

Jak coś pomieszałem (a mogłem, bo dopiero ogarniam podzespoły) to sorry =D

Link to post
Share on other sites

450W np. od Seasonica do tej karty wystarcza z zapasem (nie małym) i też ci go polecam, ewentualnie jak chcesz dopłacić to weź Seasonic focus 550W, osobiście jakbym miał te parę groszy to bym dopłacił ze względu choćby na dłuższą gwarancje bo cisza czy kupisz Seasonic G450 czy tego focusa będzie na tym samym poziomie (tak focus ma pasywny tryb ale G450 sam posiadam i wiem jak cichy jest także uznaje jego pracę na równi z pracą pasywną focusa 30%).

Co do złącza PCI to jak wyżej byle było PCI to kartę wepniesz, pytanie tylko czy przepustowość łącza będzie wystarczająca by nie "hamowała" karty ale jak piszesz że masz wersje PCI 3.0 to się nie przejmuj.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. Obecnie mam taki:

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-pro-450w-p1-450s-x2b9-419031/

Używałem z rx480 8gb i nie miałem problemów. 

 

Jakby co, to procesor mam Ryzen 1700 po oc. do 3.75 na 1.3v. też chyba swoje chłonie? Macie rację, że lepiej iść pod jakość, jak nie potrzebuję aż 650W, zaopatrzę się w solidny 550W, no chyba, że cenowo przy tej samej jakości będzie bardo podobnie. 

Edytowane przez Pszemek92
Link to post
Share on other sites
1. Czy to jest to samo, albo czy jest to kompatybilne w jakiś sposób?

tak to to samo, on jest dzielony, mówi się 8 pin, a to tak na serio jest 6+2, dla większej kompatybilności. 

 

2. Jak również, czy 8-pin + 6-pin w specyfikacji oznacza, że mając np. 2 x 6+2-pin, mogę podłączyć w jedno miejsce 6+2, a w drugie tylko 6-pin?

 tak

 

ten zasilacz ma lekko ponad 400W na linii 12V, więc będzie na styk po mocnym OC. Jeśli byś nie robił OC, to obecny zasilacz ci powinien starczyć, jeśli ma odpowiedni wtyczki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...