Skocz do zawartości

Monitor do grania i oglądania filmów 1000zł


Recommended Posts

Witam :)

Pisze z zapytaniem jaki monitor kupić do około 1000zł / 800-1000zł. Interesuje mnie monitor do grania jak i oglądania filmów, wiem że ciężko te dwie rzeczy ze sobą połączyć , ale nie mam jakiegoś mocnego kompa do grania. Moja konfiguracja:

Grafika: Gtx 660 Ti

Procesor: i5 3570k z dodatkowym chłodzeniem

Zasilacz: Thermaltake Smart Se 530 80+ Bronze

Płyta główna: MSI Z77A G45

Dysk: 1TB WD Caviar blue

 

Komputer ma już swoje lata , oczywiście mógłbym zrobić SLI , lecz nie wiem czy to opłacalne w tych czasach. Dlatego raczej nie będę potrzebował monitora typowo gamingowego bo komputer troche słaby.

Interesuje mnie przekątna 24'-30'. Dobrze gdyby kąt widzenia był dobry. I co sądzicie o zakrzywionych monitorach? Zależy mi na dobrej jakości obrazu.

Główne zastosowanie monitora:

-Gry

- Czasami filmy

- Ogólne przeglądanie internetu , YT itp

 

Czekam na wasze propozycje :) Z góry dzięki i pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sadzę że zakrzywiony ekran i "dobre kąty widzenia" to dwie skrajności, jeżeli nie potrzebujesz szybszego odświeżania, nowoczesnej synchronizacji i rozdziałki większej niż FHD, to zainteresuj się U2417H - właśnie 3 dzień go testuje i powoli zaczynam dochodzić do wniosku że spełnił w gruncie rzeczy moje wymagania.Jjedyne co mi się w nim nie podoba to że jest ciut za duży na moje biurko, i za jaskrawy dopiero przy 10% da się wytrzymać (ma dobry zakres regulacji jasności od 30 cd to 245) - uwaga mam dość wrażliwy wzrok więc pokój mam mocniej oświetlony niż monitor. Czas reakcji matrycy też przyzwoity pod warunkiem że karta graficzna ci skaluje obraz do FHD (teraz to standard - cały czas monitor pracuje w natywnej rozdzielczości).

 

Moja z rev A3 sztuka jest w miarę przyzwoicie równo podświetlona ...
 

 

Tu masz recenzję

https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2417h-u2417ha/

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

Sam się wahałem między 24 a 27 cali i zdecydowanie polecam 27, w tej kwocie spokojnie znajdziesz coś na matrycy AMVA lub IPS z flickerfree i low Blue light. Ja wybrałem BENQ VZ2770H na matrycy amva+. Do oglądania filmów, seriali za******y. Ładne kolory, bardzo dobre kąty widzenia, podświetlenie równomierne, minusem może być brak wejścia dvi lub display port, dla mnie hdmi wystarcza. Przesiadałem się z 22calowego lcd i na 24 bym go w życiu nie zamienił.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...