Skocz do zawartości

Pamięci ddr4 3600MHZ dla I7 8700


Recommended Posts

Ja tak trochę z innej beczki i w swoim celu hehe mam pytanko...

 

Czy te pamięci ==>  https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl15-f4-3600c15d-16gtz-927972/

 

będą działać bezproblemowo z płytami Z370 Asrocka tzn mam na myśli Extreme 4 i Fatal1ty Z370 Gaming K6 oficjalnie nie ma ich na liście kompatybilności na stronie producenta.

Link to post
Share on other sites

 

 

Upewnij się czy płyta faktycznie ustawia 1.35V dla ramu a nie 1.2V.

 

Te ramy mają xmp 2133 czyli natywna dla 6700K  i 1.2V aby było wyżej trzeba recznie wklepać co zrobiłem ;)


 

 

W jakim programie mierzyles klatki, moc cpu, gpu, temp etc. ? To chyba nie MSI after

 

Tak to msi afterburner chyba w wersji beta

Link to post
Share on other sites

 

 

aby było wyżej trzeba recznie wklepać co zrobiłem

O tym właśnie mówię, sprawdź w aidzie czy innym programie czy faktycznie ci płyta ustawiła takie napięcie.

Mi po aktualizacji biosu na x99 ud3 płyta ustawiała cr3 dla ramu pomimo ręcznego wpisania 1 więc wszystko jest możliwe zwłaszcza przy nowej platformie.

Link to post
Share on other sites

Te kości poleca nawet na 2900 mhz ale jedna nie ma xmp i ginie Duall chanell powyżej natywnej cpu

Nie nie jestem ......

 

Taka ciekawostka .Na single chanell ten cpu gubi z 45-50 klatek w bf 1 :o Mały szoczek :o :o


1c66121d8f62f733.jpg

 

 

Specjalnie dla rezka bo mnie wyzywa od trolików :cry:


7d262b710cdcc590.jpg


A tu z 1 kością.

Sprawdziłęm jednak max oc i ta kośc nie wstaje na 2800mhz a na z170 wstawała na 100% z 2900 a nawet 2933 lub 3000 MHZ więc oc w ogóle zmalało na tej platformie a nie tylko że ma problem z 2 kośćmi :cry:


Temperatura cpu bez wentylatora .Lece sprawdzić w grach do ile nastuka

Edytowane przez HAKELBERY
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te 15% to czysta teoria na dzisiaj a w przysłości .... no właśnie w przyszłosci w nowych grach z innym gpu już może nie będzie 15% albo i będzie ale na korzyść 8700 ;)

Ram jak mi poleci na 2666 w duallu to zostaje.Mocy i tak tam jest nadmiar na dzisiaj.

Albo pobawię sie z miesiąc i nawet sprzedam .Na półce lezy 6700K i może wrócić

Co mi po 180 klatkach w bf1 jak na 6700K mam 150 a gram w 60-ciu ;)

Link to post
Share on other sites

Pierwsze podejście znajomego do OC kawki

 

Glucik pod czapką jak Intel przykazał :)

 

 

http://img25.otofotki.pl/miniaturki/ao129_beznazwy97879jfau5t.jpg

 

Napięcie 1.3 v Adaptive Mode LLC Level 5 Reszta na Auto. Chłodzenie NH-D15. Jest dobrze, nie spodziewałem się takich temp. myślałem, że będzie gorzej. 

Link to post
Share on other sites

To bez avx :P

 

A occt bez avx rozgrzewa mniej cepa niż odpowiednio zrobiony  test z crysis 3 mapy drugiej ;)

Bedzie bez szału dla niektórych bo co nie którzy z małym doświadczeniem  sie naczytali różnych artów np z purepc gdzie 5+ i przylecą zakładając tematy xD

A to w realu nie będzie żadnej różnicy tak siłując cpu :menda:

Lekkie zdziwko ze pasta się sprawdza przy 150 watach ;)


btw ten test to est temperatur a nie stabilności .W occt min 1h musi być aby się nie wywalało

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

W Crysis 3 ma max 73 na rdzeniu (mapa z trawką). A jaki nie jest odpowiednio zrobiony to wytłumacz jak powinien być zrobiony, bo on tylko gra ;) OCCT sprawdzał stabilność 2 godziny. To jest screen poglądowy. Najlepsze testy stabilności to gry i programy codziennego użytku. Jak zacznie się coś krzaczyć to będzie wiadomo, że trzeba pogrzebać przy OC.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Widzę ze  mnie kopiują na pclabie xD

Max mówisz.Myśle że nie maks ;)

Każdy test cpu w grach to max detale bez aa i 720p albo i niżej ;)


Widze ze ma 8700k ale z 2133?Trochę dziwne.Tez zbieranina z poprzedniej platformy ?


Mój cep ma fatalny vid wedle hw monitor :cry:


5e86cf80ec12e244.jpg

Zreszta nie wiem czy fatalny bo nie ma odniesienia do innych .Ale bez szału z pewnością

Link to post
Share on other sites

Mam 1080 i z tej generacji to juz koniec ;)

Testy z bf 1 robiłem ze skalowaniem rozdzielczosci do 75%


2a3eac8deba40d2d.jpg

 

097210dcf8f93307.jpg

 

2133cl11vs 2666cl11 single chanell

 

Różnica jest zauważalna więc warto zrobić oc na ramie

 

Z tym że jednak wątpie czy się zeskaluje tak samo w duallu ;)

 

A ilu jeszcze kupuje pecety z 1 kościa a nie wie ile traci xD

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

aa źle odczytalem. Będę mial sprawe to na PW napisze, nie bede tutaj zaśmiecał

 

@up

 

widze, że nie ma co zaoszczędzać na ramie. Jak będę kupował i7  to wpierniczę min 3600 (tylko nie wiem czy brać kawke czy czekać 10-11 miechów na ice :D  )

 

te:

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl15-f4-3600c15d-16gtz-927972/

 

 

albo te:

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gtzr-1118479/

 

kuszą też takie ale ciut drogie:

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram-38/,,,,,1079,,,,,7965O980523,7971O454598,7973O1054075,21239O665142/1/

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...