Skocz do zawartości

Pamięci ddr4 3600MHZ dla I7 8700


Recommended Posts

Zmontowane z grubsza ale siedze jeszcze na systemie z Z170 i co dziwo lata lepiej a nie gorzej

Prawda pewnie jest taka ze nici nie zmienili w tych chipsetach i by latało na z170 jakby chcieli

Rozmawiałem z Panem, z komputronika i był na szkoleniu i w przyszłym roku 10nm ale nie wiem czy 6/12 czy 8/16.jak 6/12 to bez róznicy

Dałem 1359zł za płyte 629

Ładna jest.


Na occt bez avx jest tylko 3.5GHZ o.0

Może power limit w biosie.........


Mozecie mi powiedzieć o co mu chodzi ?

https://images81.fotosik.pl/849/8ac611bf6585fe1d.jpg

Przecież 1 i  3 tez jest dobrze.Duall jest

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Wlasnie skladam kompa pod i7-8700k i natrafilem pod ten filmik jesli chodzi o szybkosc pamieci ram.

 

Roznice dosc spore, chyba warto doplacic do tej 3600MHZ

 

 

Biorac wyniki z tego testu wychodzi to tak

 

OgwAJad.png

 

Będzie trzeba zakupić 3600 ale z 32GB wyjdzie mi ok 1900pln drogo ;/

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

gtx 1080 ( ze skalowaniem rozdzielczaosci ) i coś koło 160 fps ze spadkami jak były wybuchy

Róznica na 8700 jest taka ze ten cpu nie czuje wybuchów :P a fps jakieś 20 wiecej na 6 rdzeniach przy pamieciach 2133


Kręcenie przez bclk czy mnożnika dla wszystkich rdzeni to mrzonki

Nie ma czegoś takiego .

Chyba ze bios niedopracowany bo wali dziwne napiecia z kartą a jeszcze dziwniejsze bez karty .To samo z trybami turbo

Jakoś na kolanie przygotowane te płyty .Trzeba czekać na nowe biosy


Stabilne napiecie dla 4.3 GHZ i 6/12 to 1.12 v


Sprawdzone w crysis 3 mapa druga .Ok 35% wiecej fps wzgledem kręconego 6700K

Link to post
Share on other sites

Chyba ze bios niedopracowany bo wali dziwne napiecia z kartą a jeszcze dziwniejsze bez karty .To samo z trybami turbo Jakoś na kolanie przygotowane te płyty .Trzeba czekać na nowe biosy

 

 

zgadza się

 

gość na asusie ROG STRIX Z370-I GAMING wgrał sprzed 2 dni nowy bios

 

i ma tak:

 

http://www.bilder-upload.eu/upload/319235-1507883499.png

 

 

 i jak pisze, z nowym biosem radiator na sekcji ledwo ciepły http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/shocked.gif , calkiem mozliwe ze fristBios dawal jakies masakryczne wartosci na cepa a cep bral to co mu dawali inżynierki http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif , jednak tak myśli ze sekcja musiala sporo wiecej tlumic skoro wczesniej bylo niemal ze 100° pod radiatorem tak teraz naprawde ledwo cieply radiator

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

U mnie radiatory też sa ciepłe.Prócz trybów turbo i napięć nie zauważyłem nic nie ok

Bez karty np mnoznik zostaje wysoko a napiecie spada do bardzo niskich wartości co powoduje wyłaczenie pc .Jakieś zabezpieczenie w zakłądce cpu aktywuje

A na karcie na cpu nawet pod 1.4 potrawi wyświetlić w cpu-z

Do tego w cinebench nie ma 4.3 GHZ a 4-4.1 a w occt bez avx nawet do 3.5 GHZ ( chyba ze tak ma być bo ten cpu ma bazowe 3.2 GHz)

W biosie jest koło XPM On GAME BOOST.Wiec na razie w sumie nie wiem jak działa ten mocno rozciagniety tryb turbo +14.Równie dobrze tak może być albo bios niedopracowany pod wzgledem turbo


Opcja game boost jest do procesorów z K bo pisze ze nie suportuje non K

Pewnie coś koło 4.8/9 przestawia mnożnik

 

Co do pamięci to się krecą duzo gorzej z 8700.

NA 6700K mogłem nawet na 2900mzh a tutaj max 2266mhz.Na 2400 nawet nie wstają

Zjechałem wiec na 11cl.

Pewnie jakieś napięcia w cpu.Czekam na nowe biosy.Moze one bedą mniej kłopotliwe z trybem trubo i oc pamięci


f27d24a568f74836.jpg


Rdzenie w intelu moga być taktowane różnie czy to błąd z odczytu ?


A moga......... w końcu na tym polega tryb turbo.........

Co nie zmienia faktu że chyba powinno być 4.3 GHZ dla wszytkich rdzeni a nie jest.Pisze chyba bo to młoda platforma i trudno porównac do innych


ee25d3b51328cf0f.jpg

Spadki do 100 fps jak strzela wieża .Przy 6700K4.5GHZ  o ile dobrze pamiętam na 75


b425fc968241899b.jpg

 

A tu wynik z Lost planet cave. Pamiętam ze na kreconym q9550 było 114 fps :P


Ale krecony 6700K też ładnie lata

 

Może zasługa szybkiego ram.Benchmark skaluje do 8 rdzeni ale nie pamiętam czy bardzo dobrze


Jak mi nowe biosy zaoferują 2666 mhz to olewam lepsze ramy .Mocy jest dosyć

Ewentualnie sprzedam i zostanę na 6700K.Zobacze .tak przez miesiac sie pobawię i zastanowię czy jest mi potrzebny 6/12 skoro wole dużą jakość obrazu niż duża ilość fps.Kupować na przyszłośc to średnie rozwiązanie .Moze w przyszłym roku 8/16 albo za dwa to juz na pewno.Wiec wtedy przesiadka.Jedyne co mi sie podoba to ładna czarna płyta  :P

Link to post
Share on other sites

Ustawiłem 4.4 to samo dla uncore bo kilka starszych gierek skorzysta.Do 3/6 ten cpu ma 4.4GHZ 


Ramy najtańsze jakie były w sierpniu 2015

2133 cl 15 ale na 6700k latały na 2900 jedna a druga 3000 ,tutaj tylko 2266 cl11

Jest pełno napięć w cpu ,część na ram a nie mają pomiaru na auto.

Nie znam ich widełek to i nie będe grzebał .Czekam na nowy bios


3dbc906d3066d4d6.jpg

 

Prawda jest jednak taka że musza byc to bardzo stare gry .tak z 10 letnie aby było 4.4GHZ

Na 8700K taki zegar widuje się częściej bo tam 4.4 jest dla 4/8


Co do testowania w 720p nie jest do końca rzetelne .W crysis 3 pomimo że gpu load nie jest 100% to spada fps o 10% w FHD


Ktoś kuma temat dlaczego kości osobno leca wysoko a dwie nawet jak są w single chanell nie ?

Jakie napięcie na cpu za to odpowiada ?

Link to post
Share on other sites

Problemy rozwiąże pewnie nowy bios - msi podobnie jak gigabyte nie słynną ze zbyt dopracowanych.

Być może System Agent trzeba dowoltować ale wstrzymałbym się z tym dopiero gdy kolejne biosy nie przyniosą poprawy.

Upewnij się czy płyta faktycznie ustawia 1.35V dla ramu a nie 1.2V.

 

 

2133 cl 15 ale na 6700k latały na 2900 jedna a druga 3000
   :?:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...