Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

4k karta graficzna, Kilka pytań.

gtx 1080 ti amd 4k 1080 UHD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 04:31

Wychodzi na to, że tobie się poprzewracało. Ja się zastanawiam jak można napisać takie głupoty? Następnym razem zanim coś skomentujesz dobrze się zastanów, ośmieszasz się.

Możesz wrzucić jakiś test czy artykuł gdzie to jest sprawdzone? Bo te które czytałem pokazują, że i7 8700K wypada nieznacznie lepiej lub tak samo jak Ryzen 7, bo z tym wykorzystaniem procentowym to wiesz że popłynąłeś trochę?Pytam poważnie bez żadnej spiny, bo też mnie ten temat interesuje, ale ciężko o dobrą i rzetelną recenzję.
W sieci masz pełno artykułów, wystarczy przejrzeć testy w zagranicznych reakcjach, a nie ograniczać się tylko do Polskich, które są zacofane i testów w 4K nie robią.

"Już się zamotałem, to co w końcu jest lepsze do grania? 4k @60 hz ? czy monitor z szybszą matrycą 120hz/144Hz ?"4K-rozdzleczość=lepszy obraz (krótko mówiąc)144HZ-odświeżanie monitora=szybszy obraz (upraszczając)Osobiście patrząc na twoje zamiary kupna i +/- oceniając pieniążki jakimi dysponujesz celowałbym w 2K np. od DELL żebyś miał kolor czarny, czarnym, a nie jak np. w iyamach czy nawet w asusie szarawy co mnie doprowadzało do pasji i dokonałem zwrotu.To propozycja pod ładny obraz, a pod "szybki obraz" musiałbyś poszukać ale teraz multum jest tych 120/144hz.Tu też powyżej 120HZ bym nie szedł bo dodatkowa MOC obliczeniowa będzie konieczna, a jak jest przeskok z 60HZ na 120HZ tak powyżej tej wartości jak np. 240HZ tej różnicy już takiej nie ma, a MOC jaka potrzebna jest do wygenerowania 240HZ to nawet nie wspomnę.
Wiadomo, że 4K lepsze od niżej rozdzielczości i 120/144Hz. Płyną o niebo lepsze wyrażenia z gry. Jakbyś miał grać w rozdzielczości 800x600 120/144Hz lub FullHD w 60Hz to co byś wybrał?

Użytkownik simondd edytował ten post 20 październik 2017 - 04:54

• 0
Mój sprzęcior gamingowy nr 1:
Konsolka PlayStation 2 podłączona do telewizorka Blaupunkt 20"
Maszyna do gejmingu nr 2:
Pegasus podłączony do telewizora CRT znaleźionego w śmietniku.
Słuchawki do zastosowań audiofilskich i gamingu: Tracer Expert

#22 pawelox01

pawelox01
  • Entuzjasta

• 555 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 20 październik 2017 - 07:53

Wychodzi na to, że tobie się poprzewracało. Ja się zastanawiam jak można napisać takie głupoty? Następnym razem zanim coś skomentujesz dobrze się zastanów, ośmieszasz się
Ok Twoje "mocne" argumenty mnie przekonaly, od dzisiaj gram w cs go na moim 49" tv, mysle ze skrece sobie glowe od szukania przeciwnika na ekranie
  • 0

#23 Tomasz_lc

Tomasz_lc
  • ...

• 488 postów
  • Miejscowość:Lubliniec

Napisano 20 październik 2017 - 08:35

W sieci masz pełno artykułów, wystarczy przejrzeć testy w zagranicznych reakcjach, a nie ograniczać się tylko do Polskich, które są zacofane i testów w 4K nie robią.
No właśnie chyba nie i wcale nie uważam, że nasze portale są zacofane, jest kilka, które testują bardzo rzetelnie i dobrze. Albo mówisz o jakichś nieanglojęzycznych. O ile w ogóle są jakieś testy w 4K, to różnica jest marginalna, bo przy takiej rozdzielczości "wąskim gardłem" staje się karta graficzna, a nie procesor. Podsumowując: twoją teorię o tym że nowe intele są słabe do grania w 4K, a Ryzeny nie można włożyć między bajki, chyba że umiesz to udowodnić.

• 0

CPU: i7 920 2,66 GHz @3,8 GHz | MOBO: Gigabyte EX58-UD4P | COOLER: Scythe Mugen 2 | GPU: GIGABYTE GTX 770 | RAM: Corsair DDR3 3x 2GB | HDD1: WD Black 640GB | HDD2: WD Blue 1TB | SSD: Plextor M5S 128GB | PSU: Chieftec 750W | CASE: Fractal Design Define R4 | OS: Windows 10

#24 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 13:29

Ta, nasze redakcje tak rzetelnie, że testów w 4K nie uświdczysz, a inne rozdzielczości mnie nie interesują. Takie testy to dla mnie są całkowicie bezużyteczne.
Nie pisałem, że Ryzen nadaje się do 4K, a Intel nie, bo to zależy od gry i pisałem o anglojęzycznych.

Ok Twoje "mocne" argumenty mnie przekonaly, od dzisiaj gram w cs go na moim 49" tv, mysle ze skrece sobie glowe od szukania przeciwnika na ekranie
Jak masz 1080p się zgadzam, będzie straszna lipa, a jak 4K to będzie idealny. Wiem, co pisze, bo sam takiego używam jako monitor i za nic bym nie zamienił na mniejszy (myśle nawet już o zmianie na większy).

Pozostaje współczuć takim ludziom, co mają monitor 40", a co dopiero takim co mają 24-27"? Ja bym już nie mógł na takim pracować.

Tu masz kalkulator odległości ile powinieneś siedzieć od TV https://hdtvpolska.c...tor-odleglosci/ - jak widzisz od TV 49" powinno się siedzieć 1,03 m, a jak usiądziesz dalej to już tracisz cenne piksele.

Mam nadzieję, że te argumenty okazały się dla Ciebie wystarczająco "mocne".

Użytkownik simondd edytował ten post 20 październik 2017 - 13:34

• 0

#25 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 390 postów

Napisano 20 październik 2017 - 13:37

Trochę się ograniczasz. Jaki problem mieć TV i monitor?

Np. w wiedźmina lubiłem grać rozwalony na fotelu, z padem, dwa metry od TV. A w csgo oczywiście przy biurku na monitorze 144hz. Problem? Nie widzę żadnego. A jak na TV włączysz tryb game mode, to do gier single player typu Wiedźmin, Splinter Cell, Assassin Creed jest w zupełności wystarczające, nie czuję tych wielkich opóźnień o których piszesz.

• 0

#26 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 13:48

Jak się ma miało doświadczenia tylko z takimi markami jak Manta lub Blapunkt to nie ma dziwne, że gość wypisuje takie głupoty o opóźnieniach.

Użytkownik simondd edytował ten post 20 październik 2017 - 15:26

• 0

#27 Overclock666G

Overclock666G
  • Pasjonat

• 957 postów

Napisano 20 październik 2017 - 14:25

opÓźnieniach boże za jakie grzechy...

Co do oglądania ekranu o przekątnej 49cal. z odległości 1metra to nie chcę nawet myśleć jakby to męczące musiało być.

• 0

#28 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 15:25

Nie jest wcale męczące, a jest o wiele bardziej komfortowo niż 27". Patrzyłeś na kalkulator odległości? Zresztą co ja dyskutuje z gościem, który sobie tylko "wyobraża", a nie miał z tym do czynienia. Zobacz jakie wrażenia opisał autor tematu.
  • 0

#29 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 20 październik 2017 - 15:33

Ta, nasze redakcje tak rzetelnie, że testów w 4K nie uświdczysz, a inne rozdzielczości mnie nie interesują. Takie testy to dla mnie są całkowicie bezużyteczne.
Nie pisałem, że Ryzen nadaje się do 4K, a Intel nie, bo to zależy od gry i pisałem o anglojęzycznych.

Jak masz 1080p się zgadzam, będzie straszna lipa, a jak 4K to będzie idealny. Wiem, co pisze, bo sam takiego używam jako monitor i za nic bym nie zamienił na mniejszy (myśle nawet już o zmianie na większy).

Pozostaje współczuć takim ludziom, co mają monitor 40", a co dopiero takim co mają 24-27"? Ja bym już nie mógł na takim pracować.

Tu masz kalkulator odległości ile powinieneś siedzieć od TV https://hdtvpolska.c...tor-odleglosci/ - jak widzisz od TV 49" powinno się siedzieć 1,03 m, a jak usiądziesz dalej to już tracisz cenne piksele.

Mam nadzieję, że te argumenty okazały się dla Ciebie wystarczająco "mocne".

Zapominasz o  optymalizacyjnych crapach

Są i  będą gry  gdzie intel  nawet  dzisiaj jest  lepszy  w  4k

• 0

#30 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 16:34

Są także i będą gry gdzie ryzen jest lepszy w 4k, chociaż Intel wygrywa w 1080p.
  • 0

#31 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 20 październik 2017 - 17:50

Nie beda ;)

• 0

#32 simondd

simondd
  • Entuzjasta

• 611 postów

Napisano 20 październik 2017 - 18:36

Już są takie przypadki.
  • 0

#33 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 20 październik 2017 - 18:39

Tiaaa  z  jakiś strzelonych testów albo takie gdzie róznica zamyka się w 3% .To się nazywa fachowo bład pomiarowy.......

Jesli  cpu jest szybszy w niskiej   to bedzie szybszy w wysokiej o ile gpu  nie ograniczy .Zasada jest jedna

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx 1080 ti, amd, 4k, 1080, UHD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych