Skocz do zawartości

AMD ryzen 1500x drastyczny spadek fps po uruchomieniu trybu turbo


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Witam, mam problem mianowicie grałem w World of Tanks na ustawieniach ultra fps skakały 120/70. I postanowiłem włączyć tryb turbo w biosie lecz niestety po uruchomieniu fps spadły do 30... Zresetowałem komputer wyłączyłem tryb turbo sytuacja ta sama dalej 30 fps w menedżerze zobaczyłem że procesor ustawiony jest na 1.3GHz a na początku było 3,5GHz. Zmieniłem w biosie na 3,5GHz i pojawił się następny problem, czarny ekran po wyjęciu baterii z płyty głównej obraz się pojawił. Ktoś wie co może być przyczyną?

Konfiguracja:

Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA

 

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black

 

Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK, AM4, DDR4, 2xPCI, SATA3 ,8xUSB 3.1 ATX

 

Procesor AMD Ryzen 5 1500X, 3.5GHz, 16MB

 

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166

 

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB GDDR5

 

WIN 10 64BIT

Komputer ma 4dni

Link to post
Share on other sites

Takie samo jak po wyłączeniu trybu turbo w grze  fpsy między 20/50.

Wyłączylem go bo spadły mi fps przez niego, domyślnie był też zgaszony. W menedżerze zadań dalej pokazuje mi częstotliwość 1,3GHz a chyba powinno być 3,5GHz 

E: Chyba że to wina karty graficznej albo ramu? 

Edytowane przez jareoo
Link to post
Share on other sites

Wejdź przez panel sterowania w opcje zasilania tu klik w Zmień ustawienia planu i wnastępnym oknie klik w Zmień zaawansowane ustawienia zasilania z kolei tu odszukaj Zarządzanie energią procesora i rozwiń aplet Maksymalna częstotliwość procesora i ustaw wartość wyższą o 10 MHz od częstotliwości maksymalnej Twojego CPU czyli na 3510MHz. Sprawdź zachowanie PC.

Link to post
Share on other sites

Wejdź przez panel sterowania w opcje zasilania tu klik w Zmień ustawienia planu i wnastępnym oknie klik w Zmień zaawansowane ustawienia zasilania z kolei tu odszukaj Zarządzanie energią procesora i rozwiń aplet Maksymalna częstotliwość procesora i ustaw wartość wyższą o 10 MHz od częstotliwości maksymalnej Twojego CPU czyli na 3510MHz. Sprawdź zachowanie PC.

Dalej to samo

Link to post
Share on other sites

Włącz GPU-z i w głównym oknie klik na znak zapytania, uruchamiasz test karty graficznej, następnie klik na zakładkę Sensors i sprawdzasz parametry pracy karty. Przy tym zabiegu uruchom Menedżera zadań i sprawdź taktowanie CPU.

Częstotliwość 3,50/61 GHz użycie 12/15%

Dzięki wielkie za pomoc, wszystko działa jak należy :D Ratujesz mi życie :DDD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...