Skocz do zawartości

Smartfon do 1,5k - Duży akumulator do internetu, audio


Recommended Posts

Witam, poszukuję smartfona w kwocie od 900zł do 1500zł (tylko oficjalne sklepy w Polsce), który będzie służył głównie do przeglądania internetu (przeglądarka, NIE FB, twitery i inne) oraz do słuchania muzyki, oglądania filmików.

-Moim podstawowym wymaganiem jest duża bateria min. 3200mAh , a najlepiej >4000mAh.

-W miarę dobry głośnik 

-Dobra jakość obrazu

-Żeby nie miał problemu z łączeniem z siecią WiFi i LTE (obecnie mam Huawei P8Lite i niestety, wolno łączy się z WiFi i dość często znacznie spada szybkość na LTE - porównane na tej samej karcie z innymi telefonami to nie z powodu sieci)

 

Obecnie sam przejrzałem trochę artykułów i znalazłem kilka ciekawych propozycji, kolejno jak mi się podobają:

- Motorola Moto Z Play (faworyt + ciekawe moduły jak np. powerbank podłączany jako plecki i projektor podłączany - choć trochę drogie, z projektorem mogę się wstrzymać pół roku czy rok, nim trochę cena spadnie)

- Lenovo P2 

- ASUS Zenfone 3 Max ZC553KL

- Motorola G5

- Xiaomi Redmi Note 4 3/64GB

 

NFC - nie musi mieć, nie korzystam. 

Aparat - ujmę tak, nie musi być jakiś super. Od czasu do czasu pstrykam zdjęcia i nie chciałbym pomyśleć po zrobieniu zdjęcia : "z ziemniaka lepsze bym zrobił"

Obudowa byle nie plastikowa jak w Huawei P8Lite. Telefon musi być ciężki!! (oczywiście z rozsądkiem :) )

Ekran poniżej 6cali.

 

Poprosiłbym o radę, który wybrać z moimi preferencjami. Ewentualnie propozycje z poza listy.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez lagrit
Link to post
Share on other sites

Z racji, że budżet pozwala to polecę Asus ZenFone 3 ZE520KL, 

Asus ma "beznadziejną" baterie 2650mAh. Tak więc odpada.

 

 

Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB z Polskiej oficjalnej dystrybucji https://www.x-kom.pl...-lte-black.html tani i szybki

x-kom ma raczej słabe opinie w internecie. Więc bym się wahał czy tam kupować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o asusa, przepraszam, mój błąd, nie sprawdziłem, a wydawało mi się, że ma 4k mah.

 

CO do x-komu to choćby nie wiem jak dobre mieli opinie to się po prostu u nich nie opłaca, bo 200zł taniej ten sam redmi note 4 4/64 jest w proline https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-64gb-dual-sim-lte-black-polska-dystrybucja-p951856

Link to post
Share on other sites

CO do x-komu to choćby nie wiem jak dobre mieli opinie to się po prostu u nich nie opłaca, bo 200zł taniej ten sam redmi note 4 4/64 jest w proline https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-64gb-dual-sim-lte-black-polska-dystrybucja-p951856

Taniej bo nie kupują od ABCdata (oficjalny dystrybutor Xiaomi w polsce). Tym samym gwarancja nie producenta, a sklepu w serwisach proline. Muszę jeszcze poczytać jak tam u nich ze sprzętem na gwarancji . Zobaczymy jak trzymają poziom.

Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym najlepiej prezentuje sie Xiaomi Note 4, dobre parametry i aż 4100 mAh pojemności baterii.
Modele dostępne np. w Sferis czy komputeronik i jeszcze coś zostanie z tego budżetu. Jezeli zależy Ci głownie na baterii
to możesz sprawdzić jeszcze model Asus Zenfone Max - bateira aż 5000 mAh.

Link to post
Share on other sites

X-kom ma słabe opinie?

 

Kupowałem wiele rzeczy u nich i mają świetne podejście do klienta. Pamiętam jak kupiłem laptopa i miałem zastrzeżenia do swojej sztuki to specjalnie sprowadzili na sklep inny nowy i otworzyli do porównania. Nie wiem w jakim kontekście można na nich narzekać, ale ja jestem zadowolony z podejścia do klienta ;)

 

Aż sprawdziłem opinie i wszędzie jest 4.9/5 gwiazdek dla tego sklepu (kilkadziesiąt tysięcy opinii). Czyżby antyreklama?

 

A proline również polecam ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

W tym przedziale nie kupił bym nic z twoich propozycji, za 1410zł z kuponem zniżkowym z telchina (z przesyłka priority Line -bez dodatkowych opłat ) kupisz Xiaomi Mi6 6/64GB

Dużo lepsze zdjęcia niż w redmi note 4, szybszy, flagowy model Xiaomi.

Jakieś Gearbesty i alliexpressy odpadają... Nie interesują mnie takie portale, gdzie jakość sprzętu zależna jest od szczęścia... Poza tym dodałem, że interesują mnie tylko oficjalne sklepy w Polsce.

X-kom ma słabe opinie?

 

Kupowałem wiele rzeczy u nich i mają świetne podejście do klienta. Pamiętam jak kupiłem laptopa i miałem zastrzeżenia do swojej sztuki to specjalnie sprowadzili na sklep inny nowy i otworzyli do porównania. Nie wiem w jakim kontekście można na nich narzekać, ale ja jestem zadowolony z podejścia do klienta ;)

 

Aż sprawdziłem opinie i wszędzie jest 4.9/5 gwiazdek dla tego sklepu (kilkadziesiąt tysięcy opinii). Czyżby antyreklama?

 

A proline również polecam ;)

Zanim allegro wyczyściło komentarze i oceny x-kom.pl nie miał aż tak wysokich ocen. Ostatnio najwyraźniej się poprawił, poprzednio spora część negatywnych komentarzy dotyczyła, jakości przesyłanych urządzeń. Dlatego zawsze stroniłem od x-kom. Obecnie nie wiem, jak to wygląda + mają xiaomi od oficjalnego dystrybutora abcdata. 

Z mojej strony to twój post wygląda jak oczywista reklama...

Edytowane przez lagrit
Link to post
Share on other sites

Nie reklama, a polecenie. Tak samo jak polecam proline i esc. Mają dobre podejście do klienta, da się do nich napisać, bez problemu odpowiadają i tyle. Zresztą o komputroniku też mogę się dobrze wypowiedzieć. A co do produktów, X-kom przynajmniej ten oddział u mnie sam pokazuje sprzęt przed kupnem (otwierają), ale tak powinien robić każdy sklep ( i większość robi). A jakość przesyłanych urządzeń nie zależy od sklepu tylko od producenta.. Prawda jest taka, że to nie sklepy robią problemy, a częściej producenci (zwłaszcza jak się coś reklamuje), no chyba, że trafi się na buraka za ladą ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...