Skocz do zawartości

Oszust z olx, niesprawna karta graficzna. Co można zrobić?


Recommended Posts

@korzych daj już spokój z tym tematem, bo im bardziej tak biadolisz to zaczynam się zastanawiać, czy faktycznie nie zjebałeś tej karty jakimś trefnym zasilaczem, albo ci jakiś ładunek elektrostatyczny z łap nie przeskoczył na karciochę

 

Nie pasuje cos nie czytaj, zamiast wkrecac pierdoly bo ci sie cos tam w glowce wydaje za duzo

 

Napiecie podwyzszalem mu nvidia inspectorem, nie wiem czy realnie czy nie, ale msi after pokazywal normalnie 1.212 V wobec standardowego 1.2 i nic to nie dalo. Power limit max jest 109% tez probowalem. I tez najnizsze taktowania.

 

to ten typ

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gtx-770-gainward-phantom-okazja-CID99-IDndSsI.html

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

co nie czytaj? ja to forum czytałem jak ty pewnie gimnazjum zaczynałeś, każdy ci chce pomóc a ty wypisujesz jakieś farmazony, stąd moje przypuszczenia, ze sam zwaliłeś kartę i szukasz usprawiedliwienia po forach, żeby cię ktoś posmyrgał w twoim nieszczęściu i dodał ci otuchy, jaki ty to nieszczęśliwy jesteś , bo cię wydymali na OLX-sie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli kupiłeś konkretnie tę kartę z tego ogłoszenia to gratuluje xD. technicznie rzecz biorąc to nigdzie tam nie jest napisane ,że karta jest w 100% sprawna(albo czy wgl jest sprawna). kupiłeś drogi przycisk do papieru i teraz zamiast coś zrobić z tym (sprawdzić na innym kompie, iść do prawnika, rzecznika) to szukasz poklasku tutaj. nie tędy droga absolutnie. 

p.s. typ handluje uszkodzonym sprzętem elektronicznym a ty brałeś od niego kartę xD?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jest napisane to w korespondencji. Poza tym jest coś takiego jak umyślne zatajenie

 

Podstępne zatajenie wady w rozumieniu art. 568 to takie umyślne działanie sprzedawcy, które ma na celu utrudnienie wykrycia wady przez kupującego. Będzie to zatem np. ukrycie lub zamaskowanie wadliwości, a co najmniej sytuacja, w której sprzedawca, wiedząc o istnieniu wady, nie poinformował o niej kupującego.
Podstępne zatajenie nie musi polegać na konkretnym działaniu sprzedawcy (tj. nie musi przybrać postaci czynności zmierzających do zamaskowania wady), ale może sprowadzać się do zaniechania, tj. przemilczenia przez sprzedawcę, że wada istnieje.
 

Madry Polak po szkodzie, teraz mozna wszystko mowic co zle zrobilem i ze typek nie jest zaufany (albo ze i nikt nie jest na olx), czasu sie nie cofnie. Na razie przedsadowy nakaz i odstapienie od umowy wyslalem, bo taka jest procedura. Jak sie nie ustosunkuje, to dzialam dalej ze sprawa cywilną, bez odstapienia od umowy nie moge tego zrobic + udzieleniu przez niego rekojmi bo to tez jest cos co musi zrobic wg prawa. Moze policja z tego 286 bedzie nastepna.

Jutro pewnie zadzwonie do tego rzecznika, choc ktos pisał że nie ma sensu bo nie jestem konsumentem, wiec uznalem ze ma rację.

 

Bylem w serwisie komputerowym pytajac czy moga ja sprawdzic, wydac np powod uszkodzenia = 40zł. Na razie nie decyduje sie na rzeczy ktore wymagaja wkladu wiekszego finansowego bo tak nie bede stratny 400 a 600zł, gdzie za tyle moglem miec juz nowa karte. Spokojnie, z nia tez nie moge za wiele robic bo kazda moja modyfikacja jej oddala mnie od wygrania sprawy, wiec nie moge ingerowac i niech sobie leży póki nie załatwie co mogę prawnie

Nawet z ciekawosci sprawdze ten piekarnik ale na samiutkim koncu. Zmiana biosu ewentualnie jakby ktos umiał zmodyfikować bo pisali tutaj, ale jeden pisał że lepiej nizsze napiecie, bo wyzsze ją przepali szybciej, drugi że wyzsze. To zostawiam tym juz ktorzy mowia ze sie znają

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ta aukcja nie wygląda tak źle widywałem gorsze zwłaszcza, że napisał odbiór osobisty lub wysyłka  ( co raczej sugeruje, że karta była sprawna bo raczej trupa by Ci nie pokazał) 

 

Jak ja odbierałem tego gtxa960 dla kumpla też go kupiłem na olx z podobnej aukcji mało info o karcie, ale była gw mimo wszystko pojechałem, gościu był z mojego miasta i  sam mi zaproponował test w grach odpalił mi gta V pograłem sobie z dobrą godzinkę przy tym wymieniliśmy się poglądami i poszedłem w swoją drogę z nowym nabytkiem 

Link to post
Share on other sites

Tyle że na tej karcie w Wieśka da się pograć czasem i 3 godziny, tym bardziej przy obniżonych taktowaniach. Karty po piekarniku tak się zachowują właśnie, chwile pochodzą, a potem znowu wysiadają i na nic ta godzina, czy dwie testu.

 

A i jeszcze jedno. Moj kumpel do typa napisał że chce odebrać coś osobiście, to była cisza.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Naklejki odchodzą, może nawet były doklejane. Przebarwienia jeśli szare to są, ale też mówiłem sobie przed montażem - może starość i tak ma być. Ogólnie laminat czarny, więc jest to widoczne.

 

Co do artefaktów w 2D to te akurat są bardzo sporadyczne. Karte miałem zamontowaną do testów 3 dni i były tak ze 2-3 razy, głównie po np 2 godzinnej grze w wiesława, wysypaniu go i potem po 10 minutach obraz zaczał skakać. Także trudno je zobaczyć na 1 rzut oka , albo podczas pierwszej godziny korzystania.

 

Z reszta bez roznicy mi to. Tak nie ma prawa działać "100% sprawna karta".

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

W korespondencji było. Np tak

 

Od razu zmienił pastę po kupnie, co też mogło pokazać że kupił już niesprawną i chciał ją ratować, a potem odsprzedał w takim stanie.

 

Sprzedawca

Jest sprawna w 100%


28 wrz, 20:36 Twoja odpowiedź

po piekarniku każda jest 100% sprawna

Przeczytana 28 wrz

28 wrz, 20:36 Twoja odpowiedź

ale do konca roku musi pochodzić

Przeczytana 28 wrz

Wysłane z telefonu 28 wrz, 20:41 Sprzedawca

Napewno pochodzi ponad

28 wrz, 21:01 Twoja odpowiedź

a tak poza tym czyszczona była, wymieniana pasta czy sam mam to zrobić?

Przeczytana 28 wrz

Wysłane z telefonu 28 wrz, 21:24

Byla a pasta zmieniana w marcu

Twoja odpowiedź

a ta karta była od nowości? czy od kogos kupiłeś?

Przeczytana 29 wrz

Wysłane z telefonu 29 wrz, 15:19 Sprzedawca

Kupilem od kolegi uzywana pol roku

Przeczytana 29 wrz

Wysłane z telefonu 29 wrz, 15:30 Sprzedawca

Ja jestem uczciwy
Taki uczciwy, że woli się po policji i sądach ciągać niż oddać pieniądze
Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Badzmy powazni. Karta była normalnie zapakowana w oryginalne pudełko, tam nie mogło nic się wydarzyć na tyle by powstawały artefakty. Nie ma urazów mechanicznych itp. Z reszta serwis ją oglądał wstępnie i też mi mówił to samo. Po prostu sprzedający leci w kulki i będzie miał duże problemy, jeśli nie zwróci pieniędzy i nie zachowa się jak człowiek uczciwy na jakiego pozuje.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

 

 

Cytat Sprzedam wydajną kartę graficzną 2GB Odbiór osobisty i wysyłka gdzie masz tu napisane?: Cytat "100% sprawna karta".

 

Jeśli nie ma info o tym że towar ma usterkę przyjmuje się że jest sprawny. To raczej oczywiste.

 

 

 

może kartę szlak trafił

 

"szlag" jak już coś, szlakami to się w górach chodzi.

Link to post
Share on other sites

@sznib

 

dzięki za poprawkę 

 

Badzmy powazni. Karta była normalnie zapakowana w oryginalne pudełko, tam nie mogło nic się wydarzyć na tyle by powstawały artefakty. Nie ma urazów mechanicznych 

 Moja była sprawna bite 2 godziny a jednak padła i nie dawała żadnych oznak życia, złośliwość rzeczy martwych :) Może, ale nie musi paść a w prądożernych grafikach to jest jednak większe prawdopodobieństwo. 

 

Wiesz jak by nie spojrzeć są 3 opcje sprzedawca leci w kulki lub Ty ewentualnie karta padła sama z siebie chociażby z wieku. Innych opcji nie ma. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Nie. Szansa że sprzedał ubitą 98% (są dowody/poszlaki), szansa że nagle sama padła, mimo że u niego działała jak twierdzi w 100% jeszcze przed zapakowaniem paczki - 1,9%, szansa że sam zepsułem 0,1% (brak dowodów, poszlak).

 

W 1 i 2 przypadku powinien oddać pieniądze z samej przyzwoitości. Trzeci jest tak mało prawdopodobny że nie bedzie rozpatrywany. Rozmawiałem z 3 prawnikami. Dałem mu czas do końca tyg (ten piątek) na zwrot w wiadomościach olx, jak do piątku nie będzie ich, to jak chce mieć problem to rozpocznę procedury prawne, policja, sąd i nie dość że straci nie tylko odda 400, to jeszcze wiele więcej, będzie przesłuchiwany, będzie dojeżdżał na rozprawy i jeśli nie będzie miał na teraz takich kwot to będzie miał komornika, więc na wypłatę mu wejdzie jeśli zacznie pracować, a do tego czasu odsetki będą rosnąć.

 

Woli kantować i spłacać ponad tysiąc albo odda 400zł. Sam wybierze, tak jak sam wybrał by sprzedać złom.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację tylko , że na allegro. Duniek sprzedał mi uszkodzony procesor twierdząc, że był sprawny i czego od Niego chce. Oczywiście opisywanie, że to jak uszkodziłem po co rozbierałem przecież działał. Fotki opisy screeny wszystko było. Allegro w takich sytuacjach nic nie robi, więc nie ma co liczyć na pomoc. Podstawą do odzyskania pieniędzy lub ewentualnie rozpoczęcia procedury jest wysłanie do delikwenta pisma pt. "przed sądowne wezwanie do zapłaty" koniecznie za potwierdzeniem odbioru. Jeśli oszust odbierze pismo sprawę masz wygraną. Bez tego nic się nie zdziała. Po za tym pamiętaj we wniosku sądowym o rozpatrzenie sprawy w postępowaniu uproszczonym bez uczestnictwa pozwanego i powoda ale to już pewnie wiesz :)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, zdążyłem się skontaktować z odpowiednimi ludźmi, przecież nie siedzę z założonymi rękami. Mówili że na 99% jego zachowanie nawet będzie rozpatrywane jako próby zatajenia, tam nie ma żadnych prób ugody, przyjęcia rękojmi , zapytań, prób diagnozy z własnej strony, zupełnie nic z jego strony nie wychodziło by dać domniemanie że był w momencie sprzedaży uczciwy. Poza tym kompletnie nie zna się na prawie, a nawet jego wiedza z zakresu elektroniki i informatyki jest niska (wciskanie że software powoduje artefakty na pulpicie). Pomijając że jest jeszcze około 8 okoliczności dowodowych na jego niekorzyść, to dziś podniósł nawet argument że zamieniłem karty (na co też nie ma dowodu) - uwaga, ciekaw jestem czy ma jakieś znaki szczególne i numer seryjny, bo jak nie porobił zdjęć to jego problem. Jak ktoś sądzi, że tylko jedna strona ma cokolwiek udowadniać to się grubo myli. Pomijając, że na filmie doskonale widać montaż karty z jego znakami szczególnymi czyli chociażby brakiem pokrętła do wentylatora. Jeśli sądzi że od momentu przyjęcia paczki w placówce pocztowej, do przyjścia do domu, do spakowania od nowa zamienionej karty (w jakim celu to po drugie?) da się to wszystko zrobić w 30 minut kiedy zgłosiłem błąd w 3D to gratuluję wyobraźni. Ja już jestem pewny co się wydarzy, a on widać nie zdaje sobie sprawy.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Tu się nie ma czego bać. Po prostu procedury. Albo się ustosunkuje prawnie, albo narobi sobie kłopotów. Ja wypełniam formy prawne i działam zgodnie z nim, on widać nie wie za bardzo co zrobić i jedyne co to sobie może zaszkodzić np. jak ani nie przyjmie rękojmi, nie uzna odstąpienia od umowy (będzie musiał udowadniać), ani nie przyjmie paczki ze swoim sprzętem.

Jeśli będzie gadał pierdoły typu że ładunek elektrostatyczny i niby przez niego są artefakty, to każdy elektronik go zgasi, bo artefakty są na 99% uszkodzeniem VRAM i ewentualnie zimne luty = czyli karta trup i nie jest możliwe uszkodzenie tego przez użytkownika w godzinę od przyjęcia paczki na placówce pocztowej.

 

Podobnie z jego argumentami typu software nieodpowiedni. Toż to granice absurdu przechodzi. Tak się trzyma tych 400zł i prób szukania win w kupującym jakby kroili go za te 400zł. Jak ma doświadczenie w takich sprawach to znaczy że był w kartotece, a jak nie ma doświadczenia tym gorzej dla niego, bo się kompletnie nie zna na procedurach.

Oczywiście dam znać, ale prawnik zapewnił mnie że na 99% on nie może nic zrobić podając takie "argumenty" i tak się zachowując.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to ma być z wysyłka transakcja to najlepiej od razu pisać żeby sprzedający wystawił na Allegro. Jak nie chce to od razu wiadomo ze coś nie halo.

Oczywiście to też nie jest w 100% gwarantem udanej transakcji. ja się kilka razy naciąłem na przedmiot niezgody z opisem na Allegro, i to od sprzedawców z długim stażem i kompletem pozytywnych komentarzy.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

na allegro warto brać od firm (czasami drożej, ale później nie ma probelmów jak coś jest uszkodzone, albo ze zwrotem 14 dniowym, jak nam sie coś nie spodoba), no i podstawa, jak gość ma same pozytywy, albo jakieś niejasne negatywy (często ludzie wystawiają bezpodstawnie, bo coś tam im sie nie spodobało, albo zamówili nie ten towar co trzeba np ram ddr2 zamiast ddr3)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...