Skocz do zawartości

Oszust z olx, niesprawna karta graficzna. Co można zrobić?


Recommended Posts

OK zatem czy coś moge zrobić?

Kupiłem na olx kartę graficzną kilka dni temu. Powiedziane było że jest w pełni sprawna.

Co sie okazało
- do 3 wentylatora nie ma śruby a sprzedajacy mowi, ze "nie pytałeś to nie mowiłem"
- taktowania karty w teście który dał były niższe niż oryginalne, ale powiedział "tak ma być" (nie ma, dopiero po montazu u siebie zauwazyłem)

Uwierzyłem.

Aby zabezpieczyc się przed oszustwem i np. tym że w paczce będą ziemniaki, wzialem telefon i zaczalem nagrywac proces otwierania paczki. Widac dokladnie co robię. Także proces montażu od razu jest nagrany gdzie mowie "pokaże że umiem montować sprzęt, jakbym czasem został oszukany, bo 400zł piechotą nie chodzi".

Następnie zacząłem od razu robić testy i już po koło 30 minutach grania pojawił się błąd, gra się wyłączała. Od razu napisałem do sprzedającego, zaczął mówić, że to moja wina, że zepsułem ją, że nie umiem użytkować, że wgrałem zły soft. Zaczął robić wszystko by pokazać że jestem laikiem który nic nie potrafi.

Nie wiedziałem jednak do tego momentu że niewiele mogę wskórać, bo sam sprzedający mówi że
- nie mam jak udowodnić że nie zepsułem, bo taki film nic nie znaczy
- nie mam jak udowodnić, że karta była niesprawna w momencie wysyłki
- policja umorzy, a w ogóle poniżej 500zł nawet nie ma sensu zgłaszać
- sprawa cywilna bedzie mnie kosztować łącznie z ekspertyzą sądową dużo więcej niż sama karta, a i tak żadna ekspertyza nie wykaże że nie ja jestem winny

Oczywiście ja jestem prywatną osobą i on jest prywatną osobą.

Zatem rozumiem 400zł wyrzuciłem do śmietnika, czy może jednak mogę coś zrobić? Na moje karta była pieczona, żeby właśnie pochodziła chwilę i tyle (karta nie ma plomb, była niby tylko pasta wymieniana - już wiem czemu, to była próba ratunku jej).

Sprzedający ani myśli zwrócić, choć proponowałem mu nawet że ok, kupie ją jako uszkodzoną ale odda mi 300zł, bo widzę uszkodzone za 100zł chodzą. Niech ma ugodę jakąkolwiek. Na wszystko co pisałem reagował "nie wiem co z nią zrobiłeś, ona była sprawna, naucz się korzystać z komputerów".

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

wg mnie za duzo nie zdzialasz, trzeba bylo nie kupowac jakiegos starocia (a pewnie kupiles cos starego)

najprawdopodobniej 4 stówki w plecy...

i to jeszcze OLX.. tam pełno oszustów i polskich januszy robiące interesy z niesprawnymi kartami :E

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

Karta ma takie osiągi że wyłącza gry i wyrzuca błąd sterownika po różnym czasie. Jedne chodzą 15 minut, inne godzinę. Bardzo łatwo zataić takie rzeczy sprzedającemu. Czasami nawet na pulpicie są artefakty, długie migoczące paski.

 

Karta nie ma gwarancji, o to chodzi, bo to karta 3-4 letnia.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedyna szansa to znajomy z policji który zrobi wjazd do klienta i go nastraszy.

 

Zapewne @korzychxp dysponuje wieloma takimi możliwościami i od razu samo CBŚ zrobi nalot na tego gościa (...).

 

Telefon do rzecznika praw konsumenta zajmie tylko chwilę - a może on coś dać.

Link to post
Share on other sites

sami założyciele OLX zachęcają do odbioru osobistego (w końcu ten portal powstał po to żeby po sąsiedzku kupować graty)

ale nie, ludzie proszą o wysyłki, albo sprzedający nie zgadzają sie na odbiór ( co już w pewnym sensie śmierdzi wałkiem), zawsze jak tam wystawiam i jestem pewien swojego towaru to tylko odbiór osobisty, żeby mi później klient nie pyskował , że mu coś uszkodzonego wysłałem

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Po 1 dla mnie grafika jest uwalona i były obniżone taktowania, żeby nie było artefaktów lub innych cudów jak opisuje autor( wywalanie sterownika).
Autor nie podaje co to za model i nie daje linku do oferty. Trochę takie olewające, może trzeba ręcznie z kolesiem pogadać odżałować te 100-150 na wachę, jeżeli to daleko i po sprawie. Jak masz dane :D Z bratem jeździliśmy na takie akcje prywatne i znajomych jak byli w potrzebie. Kasa od razu się zjawiała, bez żadnego ale, koleś tylko patrzył na ekipę i od razu robi zwrot gotówki.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Odbiór osobisty niczego by nie zmienił, bo pokazałby mi że gra działa 15 minut i co z tego? Gra potrafi i działać godzinę na tej umierającej karcie.

 

Mówicie sprawa przegrana, ale jest jeszcze coś takiego jak sąd. Policji bym nie mieszał rzeczywiście bo nawet nie wiem co miałbym im powiedzieć. Że oszust?

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Odbiór osobisty niczego by nie zmienił, bo pokazałby mi że gra działa 15 minut i co z tego? Gra potrafi i działać godzinę na tej umierającej karcie.

 

Mówicie sprawa przegrana, ale jest jeszcze coś takiego jak sąd

jak wiedział o problemie , to by sie bał testować, bo mogłoby wywalić w pierwszych minutach - i w grach sie nie testuje tylko jakimś fire strikem czy unigine heaven mocno obciążajacym grafę, wtedy jak padaka, od razu wywala

druga sprawa , wiesz gdzie delikwnet wtedy mieszka i w razie problemu najeżdżasz mu z trefnym towarem na chatę

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Typek się nie bał bo karta pewnie moment po piekarniku. Firestrike przechodzi, bo to test chyba 10 minutowy, a karta potrafi sypnąć po godzinie, czasem 30 minut, 20. Zależy. On doskonale wie, że krótki test niczego nie zmieni, a nawet jakby to by nie sprzedał jej i "o jednak niesprawna". Co innego jak juz było zapłacone i okazuje sie, ze jestes oszustem. I teraz udowadniaj.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z bratem jeździliśmy na takie akcje prywatne i znajomych jak byli w potrzebie.

 

Dosyć ryzykowne. Gość też może mieć brata albo dwóch czy trzech - i co wtedy? Poza tym może być z niego lepszy cwaniak, jeszcze oskarży o napaść. Naprawdę, niech autor tematu zadzwoni do rzecznika praw konsumenta, najpierw trzeba poznać uwarunkowania prawne możliwości dochodzenia zwrotu kasy. Film nie jest bez znaczenia. 

Link to post
Share on other sites

jedziesz do gościa, bulisz za paliwo czy tam bilety i 10 minut testujesz? :D

jak ja kupowałem hd7850 używanego to u gościa  z godzinę smarki UH i inne benche testowałem przy okazji monitorując tempy

 

Jak pisałem i godzina może nie starczyć bo może sypnąć po dwóch. Np. Wiedzmin o dziwo działa 2 godziny na tej karcie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...