Skocz do zawartości

Oszust z olx, niesprawna karta graficzna. Co można zrobić?


Recommended Posts

Tak patrząc z drugiej strony (wprowadzę tu trochę optymizmu :)) to zapłaciłeś 400zł za korepetycje z "Dlaczego nie warto kupować na OLX na odległość? Fakty i mity!". Są tacy, którzy za takie korepetycje płacili 1000zł czy 5000zł, więc można powiedzieć że za ten sam kurs dokształcający w zakresie samorozwoju zapłaciłeś ze zniżką i powinieneś cieszyć się z otrzymanej promocji ;)

 

Chyba raz na tydzień widać na tym forum podobne statusy czy tematy i za każdym razem jestem jeszcze bardziej zaskoczony (mimo, że chyba właśnie nie powinno mnie to już dziwić...). Chyba za bardzo wierzę w ludzkość :D

Link to post
Share on other sites

Wymień jeszcze paste pod radiatorem na jakąś porządna, grizli albo gelid extreme, bo być może pod radiatorem jest kit nie pasta, jakiś go**o co to sprzedają za 2 zł na silikonie. Synowi też wydawało się ze gtx660ti umiera bo wywalił artefakty, wymiana pasty i zdjęcie bocznej obudowy pomogło i karta hula dalej aż miło.

Link to post
Share on other sites

80 stopni to już jest wysoka temperatura jak na niereferenta i na pewno nie prawidłowa. Wyczyść z kurzu, zmień prawidłowo pastę na gelid gc extreme (najtańsza sensowna) i jak to nie pomoże to jak chcesz mogę Ci biosa zmodyfikować na niższe zegary i zrobić undervolting bo w tych kartach się to przydaje (miałem trzy karty gtx 760 i na każdej udało się tak zbić temperaturę a czasem nawet podbić zegar przy okazji).

 

Z innej beczki to istnieje taki przepis, że jeśli wada wystąpi w jakimś tam okresie to uznaję się, że sprzęt był uszkodzony i to sprzedający musi udowodnić, że Ty go uszkodziłeś. Poszperaj w necie.

Link to post
Share on other sites

Można ją jeszcze uratować, miałem podobną sytuację u znajomego który kiedyś kupił 750Ti. Sypała się niemiłosiernie. Wyczyściliśmy ją, wymieniliśmy  pastę i podnieśliśmy nieznacznie napięcie zasilającę kartę. Karta grzała się troche bardziej, ale przez wyczyszczone chłodzenie na pewno było lepiej. Akcja była półtorej roku temu a znajomy ma ją do tej pory. Problemy na początku występywały takie same, najpierw troche artefaktów, potem zwiecha, bluescreen a czasami od razu kropki na ekranie i restart. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, podniesienie napięcia zasilającego podnosi stabilność działania karty, lecz powoduje większe wydzielanie ciepła na wskutek większego poboru energii. Z drugiej strony jak przecholujemy z temperaturą to objawy mogą być takie same. Więc radziłbym sprawdzić dwie z tych opcji. Najpierw undervolting w msi afterburner a potem jak to nie pomoże lub pogorszy to podnoszenie napięcia ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie ale jeden pisze że zmniejszy napięcie, a drugi że zwiększy. Trzeba zdecydować...

 

Z resztą z tego co pamiętam przy obniżonych taktowaniach i gdy ustawiłem wiatraki na 100% to karta nie osiągała więcej niż 74C, a mimo to sypała i tak.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dostałeś uwaloną karte i bez ceregieli powinna chodzić z tego co piszesz a nie kombinować teraz i liczyć na szczęście,może pójdzie.

Masz jakiś dowód kieruj sprawę na policję o popełnienie przestępstwa oszustwa i nie daj za wygraną jeśli wina nie stoi po twojej stronie.

Ten oszust jaki ma staż na olx,patrzyłeś ?

Link to post
Share on other sites

Policja sie tym nie zajmuje, tako rzekli koledzy prawnicy, że umorzą i nawet nikt nie zapuka do jego drzwi by narobił w gacie. Z reszta nie mam jak im dostarczyć dowodów, bo są elektroniczne, rozmowa trwa tydzien i za chiny tego nie da sie dostarczyc bo ksiazka wyjdzie.

 

Co do stazu to kwiecien 16

Link to post
Share on other sites

Nie chcę mi się czytać całości. Ale tak...

 

Jeśli masz w wiadomościach od goscia że karta jest w pełni sprawna i. Oczywiście jej nie dolega a już po sprawdzeniu okazuje się że coś jest nie tak a koleś mówi że tak ma być to już jest to zatajeniem informacji kupna/sprzedaży. Podchodzi to pod zwykle oszustwo. Bo stwierdzeniem przyznaje że tak powinno być zwyczajnie się przyznaje do tego że coś było nie tak. Rzecznik, policja i działasz. A jak nie pomoże to najazd na kolesia we 4ch i tyle.

 

Ps zbieraj rachunki kosztowe na jakie się naraziles przy wyjaśnianiu sprawy, np bilet autobudowy na policję itp

Link to post
Share on other sites

@zoltan2 dobrze mówi. To zatajenie stanu faktycznego sprzedawanej karty - czyli oszustwo.

 

Może też spróbuj zadzwonić jeszcze raz do kolesia - i nagraj tę rozmowę. Może w jej trakcie koleś chlapnie coś, co go całkowicie pogrąży. Rozmowę taką nagrasz np. po zainstalowaniu programu ACR:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=pl

 

Sprawdź tylko w internecie, bo nagrywanie rozmów jest możliwe tylko w przypadku chyba np. obrony interesów własnych - co miałoby miejsce w Twoim przypadku.

Link to post
Share on other sites

Na drugi raz to tylko kupowanie na allegro. Raz jest jedna trochę pewniej, że nie oszuka. Dwa da się odzyskać pieniądze podobno jak ktoś wysłał uszkodzony przedmiot.

 

Allegro nic więcej nie zdziała w takiej sytuacji. Jeśli sprzedający będzie się upierał przy swoim pracownik allegro rzuci formułka "Allegro nie może być strona w sprawie. Musicie to wyjaśnić między sobą. Ostatecznie pozostaje droga sądowa". Tyle zrobią. Wiem z autopsji.

W sumie to oczywiste, bo zawsze może być sytuacja ze ktoś kupi, zepsuje i bedzie chciał zwalić na sprzedającego że sprzedał już zepsute.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem nic z tego. Nie lepiej zamiast pasty i nerwów było kupić nowego 1050 bez Ti. Teraz się goście rozpisują o wjazdach, tyle że ktoś tu mądrze napisał że to broń obu sieczna. Niech mi ktoś wytłumaczy.

 

Nawiasem mówiąc ekspertyza, koszt zastępstwa procesowego i inne bzdety wystarczyły by pewnie na nowego 1080 ti i nie ma gwarancji że sprawa wygrana.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...