Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Mam problem ze słuchawkami razer kraken neon(te bez mikrofonu), w jednej ze słuchawek nie ma dźwięku, raz jest to lewa, raz prawa. Po potrząsnięciu dźwięk wraca. Wydaję mi się że jest to wina kabla/jacka/lutów. Chciałbym wymienić kabel i jakcka w tych słuchawkach, lecz nie wiem jak się za to zabrać i mam kilka pytań:

Jaki kabel wybrać ?

Jakiego jacka użyć ?

Jak rozebrać te słuchawki ?

Co i jak zlutować ?

Wiem,że nie posiadam dużej wiedzy na ten temat, ale potrafię lutować i chciałbym rozwiązać ten problem samemu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sensowny recabling trochę kosztuje.

Dodatkowo lutowanie takich kabelków nie należy do przyjemnych.

Szczególnie tutaj, bo założę się, że są nieźle opakowane w plastik, z kiepską konstrukcją.

Nasilają się myśli samobójcze, podczas takiego zabiegu.

Nie wiem za czyją namową kupiłeś te słuchawki, ale był to błąd.

HP-580 potrafią nieźle namieszać, a kosztują tyle co dobry recabling.

Bezapelacyjnie są lepsze od Krakenów.

Edytowane przez Leminairre
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie licząc Somiców do wszystkich wyżej wymienionych polecam dokupić wygodne pady. Ostatnio kupiłem do jednych słuchawek te:

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&th=1

i mogę jak najbardziej polecić dobry zamiennik oryginalnych padów Breinwavz HM5 a kosztuje dużo mniej. Darmowa wysyłka do Polski. Do mnie do Hamburga szły ok dwa tygodnie.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Za 150zł to może kupić słuchawki i kabel do naprawy ;) Mimo wszystko szkoda, żeby słuchawki leżały, skoro to najprawdopodobniej tylko wina kabla, a w sumie warto nawet rozebrać i sprawdzić czy jakiś kabelek się nie przerwał w miejscu, gdzie jest np. lutowanie. Czasem naprawa to jedno dotknięcie lutownicą.

 

Czy są ciężko rozbieralne? Wątpię. Zdejmujesz pady pod którymi zapewne masz śrubki, mocujące przetwornik do obudowy. Ot cała zabawa.

Link to post
Share on other sites

FeX Nieprawda za słuchawki płaciłem 21 euro (obecnie 29euro) nauszniki 8,99 :) A HD201 po otwarciu grają o wiele lepiej, powiedziałbym nawet że zbliżyły się do HD518 ale to z pamięci porównuje bo 518 miałem ~rok temu. A że słuchawki niedrogie i leżały i się kurzyły to zacząłem grzebać. Najpierw wywaliłem wewnętrzną obudowę przetwornika dzięki czemu miał on cała objętość muszli do pracy a nie puszeczkę o wysokości ~1cm. Następnie odkręciłem środek obudowy i wstawiłem kratkę wycięta (nożyczkami lol) z takiego dziada kupionego za 1 euro w sklepie z wszystkim:

https://7.allegroimg.com/s192/018bd4/d17b68504b2fab21e9edc4e47827

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...