Skocz do zawartości

Telefon do 2500zł z dobrym aparatem i wytrzymałą baterią


Recommended Posts

Witam, 

 

Po roku udanego użytkowania LG G4, postanowiłem zakupić nowy telefon. Bez zbędnego rozpisywania się, szukam smartfona:

- o wytrzymałej baterii - wiadomo, trzymanie na jednym ładowaniu tydzień jest raczej nierealne, ale dłużej niż dzień czy dwa podczas normalnego użytkowania byłoby całkiem wskazane

- o dobrym aparacie - żywe kolory, w miarę płynnie działające włączanie samego aparatu (co wbrew pozorom w niektórych modelach jakich dawniej używałem było za dużym wymaganiem). Nie oczekuję cudów - może jakieś zdjęcia panoramiczne, dobry przedni aparat, najlepiej też nagrywanie filmików w dobrej jakości i dużej rozdzielczości

- działającego płynnie - podczas użytkowania LG G4 nie napotkałem praktycznie żadnych dłuższych ścin, animacje ekranu działały fajnie i przyjemnie, szukam właśnie czegoś takiego

- o ładnym wyglądzie... co to znaczy? Duże wykorzystanie powierzchni telefonu na ekran (bez jakichś dziwnych pustych przestrzeni na przedniej obudowie, wiadomo, wszystko w granicach rozsądku), ładny design, możliwie nie za bardzo rysująca się tylna powierzchnia 

- o płaskim ekranie - wszystkim zaokrągleniom jak w nowych Samsungach mówię nie. Płaski ekran, z łatwą możliwością naklejenia ewentualnej szybki ochronnej

- niekoniecznie z dużą ilością pamięci wewnętrznej - wystarczy, aby było miejsce na kilka portali społecznościowych, kilka drobnych aplikacji jak Notatnik czy odtwarzacz muzyki

- kosztującego do 2000 zł - 2500 zł

 

Szczerze, myślałem nad LG G6, oglądałem całkiem dobre recenzje tego telefonu (nie tylko te "sponsorowane"), jednak chciałbym poznać opinię większej ilości ludzi co do innych telefonów. A nuż trafię na jakąś perełkę. Z góry dziękuję za pomoc, a także za każdą propozycję. 

 

Pozdrawiam, Slovian :)

Edytowane przez Slovian
Link to post
Share on other sites

W tym segmencie warte uwagi: G6,S8, lub coś bardziej chińskiego Xiaomi, wyższe modele dostępne np. Sferisie lub xcom.
Zastanowiłbym się także nad Mate 8 - telefon posiada jedną z najbardziej wydajnych baterii
w tym segmencie 4000 mAh + szybkie ładowanie, wizulanie prezentuje się bardzo fajnie, parametry i aparat też na najwyższym poziomie. 

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle polecane są te z najmocniejszymi procesorami. Nie wiem czy wiąże się to z krótszą pracą na baterii, ale tak przypuszczam. Dobrodziejstw rozwiązania pewno nie odczujesz, chyba, że telefon potrzebny ci do grania w jakieś wymagające gry (tu polecałbym jednak laptop).

Co to telefonu sam użytkuje Asusa Zenfone Zoom S i jestem bardzo zadowolony.

Idąc Twoimi potrzebami:

- bateria 5000, ładuje zwykle dwa razy w tygodniu, maksymalnie zużyłem na urlopie kiedy naładowałem wieczorem, a od 8 rano do 24 byłem na wycieczkach, gdzie korzystałem z map, internetu i nastukałem masę zdjęć, bateria dzień skończyła na blisko 30%,

- aparat świetny, jeszcze nie spotkałem nikogo kto nie chwaliłby zdjęć,

- z płynnością nie miałem problemów,

- bardzo ładny, podobno w stylu jabłek, ale to tylko gdzieś tak czytałem,

- ekran ma jakieś zaokrąglenia przy końcach, przez co zakupiona szybka lekko tam odstawała, niezbyt to przeszkadzało, bardziej przeszkadzała po prostu szybka, sorki, ale nie po to kupuję telefon ze świetnym wyświetlaczem (taki jest), żeby efekt psuć szybką,

- ma dużo pamięci wewnętrznej.

Cena 2000 PLN. Szczerze to nie wiem dlaczego nie ma go w polecanych. Tak swoją drogą ludzie narzekają, że smartfony wymagają ciągłego ładowania, a jak przychodzi co do czego to kupują modele z ch...ymi bateriami, za to z najszybszymi procesorami, których i tak nie wykorzystują (poza pewnie szybszym wyczerpywaniem baterii).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...