Skocz do zawartości

Netflix ULTRA HD


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję Waszej pomocy do uzyskania jakości obrazu ULTRA HD w Netflixie na monitorze komputera.

 

Moja specyfikacja:

 

- system Windows 10 (wgrane najnowsze aktualizacje),

- monitor iiyama G-MASTER GB2888UHSU-B1 - GOLD PHOENIX 4K (aktualnie podłączony kablem HDMI, na DISPLAY PORT też nie działało),

- karta graficzna Radeon RX 470 GAMING X 4G,

- zaktualizowany BIOS,

- procesor Intel Core i5-7500,

- łącze 300 Mbit/s,

- plan obsługujący oglądanie materiałów w jakości Ultra HD,

- wysokie ustawienia odtwarzania,

- Silverlight 5,

 

 

Zarówno w przeglądarce EDGE jak i aplikacji netflix dla systemu Windows 10 dostępna jest tylko jakość obrazu FULL HD (w EDGE sprawdzam to kombinacją klawiszy CTRL+SHIFT+ALT+D), może macie jakiś pomysł jak wymusić jakość ULTRA HD ?

 

Pozdrawiam Kamil

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to że ma się wykupiony pakiet Ultra nie oznacza że wszystkie materiały będą dostępne w jakości Ultra HD. Wyższa jakość niż FHD jest chyba oznaczona jako Super HD i z tego co widziałem to np: Subra, Stranger Things, Outlander, Ozark, Bloodline oraz ~40 innych pozycji takową jakość posiadają i to rzeczywiście widać. ;) Wpisz sobie po prostu w wyszukiwarce Ultra HD i wyjdą ci wszystkie pozycje dostępne w takiej jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Może problem jest z HDCP 2.2 ? Niby monitor iiyama G-MASTER GB2888UHSU-B1, a także karta graficzna Radeon RX 470 GAMING X 4G obsługują wspomniane HDCP 2.2. To może problem z połączeniem monitor - karta graficzna? Testowałem tylko połączenie przez DISPAYPORT i HDMI dołączone do monitora. Wg. menu monitor obsługuje kable DISPLAYPORT w wersji 1.1. lub 1.2., natomiast HDMI 1.4 lub 2.0. Myślicie że to właśnie coś z połączeniem może być nie tak?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ze względu na brak odzewu zakupiłem przewód HDMI 2,0b (w specyfikacji karty graficznej Radeon RX 470 GAMING X 4G podali, że obsługuje ona HDCP 2.2. właśnie po przewodzie HDMI 2,0b), ale dalej nic to nie dało. Nadal po uruchomieniu materiału, który teoretycznie dostępny jest w rozdzielczości Ultra HD 4K materiał prezentowany jest w przeglądarce EDGE w rozdzielczości FULL HD ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...