Skocz do zawartości

Problem z laptopem, podejrzenie uszkodzonego dysku twardego.


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam laptopa Lenovo Z51 o parametrach:

- I7 5500U 2.40Ghz

- 8GB ram

- ST1000LM014-SSHD

Intel HD Graphics 5500, AMD Radeon R9 M375

 

Ostatnio grałem w PUBG i podczas rozgrywki zacial mi sie laptop po czym wyskoczyl BlueScreen. Nie moglem uruchomic ponownie komputera. Wczytywalo mi sie do momentu ladowania sie windowsa po czym wyskakiwaly kolejne BlueScreeny. Probowalem kilkukrotnie uruchomic go ponownie, ale za kazdym razem wyskakiwal inny blad systemu. Zrobilem formata, wszystko sie zainstalowalo do momentu instalacji sterownikow do karty graficznej. Po zainstalowaniu sterownikow wystapil ten sam blad, nie moglem odpalic laptopa. Sprobowalem drugi raz zainstalowac Windowsa, lecz juz nie moglem dokonczyc instalacji. Komputer sie wylaczal i wyskakiwaly kolejno to inne bledy systemu. Postanowilem zainstalowac Windowsa 7 (poprzednio instalowalem dwa razy W10). Wszystko szlo ok do momentu zainstalowania sterownika do karty, wystapil ten sam problem co przy Windows10. Myslalem ze to wina karty wiec w Biosie wylaczylem Radeona i zainstalowalem bez problemow W10. Do tej pory nie mam problemow oprocz nie dzialajacej glownej karty graficznej. Postanowilem sprawdzic dysk programem HDDScan i troche sie zaniepokoilem. Czytalem na wielu forach i mozliwe ze problemy ktore mnie spotykaja maja zwiazek z uszkodzonym dyskiem, lecz nie jestem tego pewiem. Tutaj daje screena z przeprowadzonego skanu:

https://snag.gy/AVuIL8.jpg

 

Prosilbym o odpowiedz czy to wina uszkodzonego dysku czy karty graficznej. Jest to moj pierwszy post takze prosze o wyrozumialosc. Jezeli bedzie potrzeba wiecej informacji to postaram sie jak najszybciej odpisac. Z gory dzieki.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...