Skocz do zawartości

Tablet pod nawigację [~300 zł]


Recommended Posts

Witam. 

Szukam niedrogiego tabletu który mógłby mi posłużyć za nawigację do samochodu ciężarowego. Cena jaką chciałbym na niego przeznaczyć to ok. 300 zł. Znalazłem dwie propozycje tylko szczerze nie wiem który będzie lepiej służył jako nawigacja. Kluczową rolę gra tu dobry GPS no i płynne działanie. Może ktoś z was używał/posiada takie urządzenia i mógłby mi doradzić? A może macie inne propozycje. 

 

Lenovo TAB2 A7-10F https://www.komputronik.pl/product/343799/lenovo-tab2-a7-10f-59-446206-.html

Huawei MediaPad T3 7.0 16GB https://www.komputronik.pl/product/392377/huawei-mediapad-t3-7-0-16gb-szary.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

 

Link to post
Share on other sites

nie testowałem osobiście żadnej z tych propozycji, ale parametry skłaniają się jednak za huawei.

- wbudowana pamięć 16gb vs 8gb

-  głośniki stereo vs mono

- nagrywanie filmów 720p vs brak danych (jakiś tam dodatkowy dashcam jest)

- android 6.0 vs 4.4

- ładowarka (w sumie to jedynie kabel, więc można podpiąć pod port usb) micro usb vs brak danych

 

raczej większych różnic w zasięgu nie uświadczysz, ze względu na to, że anteny do komunikacji są poprowadzone wzdłuż obudowy

Edytowane przez DEX66
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ani jeden ani drugi. Oba mają za słabe procki i za mało ramu. Odpalisz jednocześnie dwie mapki a sprzęt się przestanie wyrabiać. Będzie ci kazał skręcić jak już miniesz skrzyżowanie. Wolałbym już w okolicy 500 zł poszukać jakiegoś chińskiego smartphone albo kupić porządnego tomtoma. Chociaż ze względu na zalety Yanosika wybrałbym smartphona. GPSy w telefonach też różnie działają. W testach typu tabletowo.pl podają że szybko łapie fixa, ale jak się telefon trzyma w samochodzie pod metalowym dachem, to już tak różowo nie jest. W zeszły weekend jechałem właśnie z LG G4s i była masakra. J5 z 2016 działa w miarę OK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...