Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla Kabla ethernet? Najtaniej i najlepiej! Problem z kablem...


Recommended Posts

Witam!

Sprawa ma się tak, że mam od lokalnego usługodawcy 20mb/s downloadu i 5mb/s uploadu i to mi wystarcza przy stabilnym pingu, oczywiście po kablu. 
Router, który dostałem to też budżet po całości. 
Tp - link router

Ogólnie wszystko chodziło ostatnio super po kablu, lecz nagle komputer uznal ze nie moze dostac poprawnego protokolu IP sieci Ethernet, przez co na zmianę migał wykrzynik z zoltym w tle i krzyzyk z czerwonym tlem na ikonce internetu. Tutaj początkowo wyszło na to, że rjtka nie laczy przy routerze, ktora laczy go z komputerem, zmienilem wiec kabel (TAKI SAM) i teraz komputer twierdzi ze nie moze zidentyfikowac sieci. Probowalem wiele rzeczy sterowniki i inne takie oraz to : 
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns 

Nic sobie nie radzi, obecnie jadę na tetheringu z telefonu i w sumie osiagam 20 mb/s oraz 5 mb/s lecz czasem chyba z pingiem srednio stabilnie. 
Jak ktoś wie o co chodzi i chce pomoc z tym co mi sie dzieje z kablami to bardzo prosze i z gory dziekuje!

A teraz druga sprawa, jesli nie uda mi sie w rozsadny sposob naprawic problemu kablowego to zamierzam przejscn na siec bezprzewodowa, ale na pewno jakies stabilne i bliskie rozwiazanie do tego co mam obecnie czyli kabel. Zastanawia mnie co zrobić, aby osiągnąć porownywalne wyniki co do kabla? Do karty sieciowej jestem średnio przekonany i bardziej by mnie zainteresował taki sposób na internet:
Wzmacniacz Tp-linka

Co sadzicie o tym rozwiazaniu? Stabilnie to bedzie dzialac? Gram w gry i miewam wiele zakladek, duzo spraw w internecie, duzo mediow. Łącze mi wystarcza, ale chcę mieć je w pełni i stabilnie.
Na 5 GHz zbytnio nie przejdę, bo router raczej takiej opcji nie ma, na 2,4 GHz moga byc zaklocenia z powodu wielu sprzetow w bloku na 2,4 GHz... Ale moze nie bedzie najgorzej?
Proszę o opinie i pomoc! 


TAKA PROSBA JAKBY JAKIS MOD MOGLBY TO MI PRZENIESC OD DZIALU SPRZET, BO NAMIESZALEM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...