Skocz do zawartości

Komputer dla architekta - okolice 4500zł


Recommended Posts

Jakiś czas temu miałem zamawiać komputer, dla studenta architektury, ale nie był on jeszcze bardzo potrzebny. Na horyzoncie pojawiały się informacje o nowych procesorach, więc kupno komputera zostało odłożone na kolejne tygodnie. Sprzęt staje się coraz bardziej potrzebny i chciałbym go zakupić jak najszybciej (prawdopodobnie poniedziałek/wtorek - 9-10 października.

  • Zastosowanie komputera : Projektowanie bloków/mieszkań/otoczenia, gry bardzo sporadycznie, internet, filmy
  • Używane programy: ArchiCAD, AutoCad, Photoshop, Cinema4D, Audytor, Revit
  • Maksymalna kwota : 4500 na PC + monitor.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej. Najlepiej 9-10 października
  • Których części potrzebuję : Cały PC + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jest taka możliwość
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Jeszcze nie wybrany. Prawdopodobnie będzie to IPS FullHD 
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/ILUHje/MSI Z370 SLI PLUS
  • Inne : Jeśli dobrze myślę, nie warto iść wyżej niż gtx 1050ti w takich zastosowaniach. Zastanawiam się pomiędzy i3 8350k a i5 8400. 

    Nie mogę znaleźć nigdzie informacji dotyczących podkręcania i3 8350k. Nie jestem jednak pewien, czy nawet po podkręceniu, odrobinę lepszy pojedynczy rdzeń niż i5 8400 w turbo jest opłacalny. Fajnie jest jednak mieć 2 rdzenie więcej. Co o tym myślicie? Może warto w ogóle zejść z kartą, i wziąć jeszcze mocniejszy procesor?

Co myślicie o tym zestawie? Daje radę? Może jednak i5 8400? Może nie warto dopłacać do tej płyty głównej i brać Gigabyte Z370 HD3? Może inna wersja 1050ti, albo w ogóle zejść do 1050?

 

Proszę o jakieś rady, niby coś tam ogarniam w sprawie sprzętu, ale nie siedzę w tym zbyt długo i wolę poradzić się kogoś bardziej doświadczonego.

Pozdrawiam

Edytowane przez Erevi
Link to post
Share on other sites

kajtek. a co sądzisz o zrezygnowaniu z grafiki na jakieś 3 miesiące? -700 zł na grafice dodać do procesora i chłodzenia? Wtedy i5 8600k z Grandis 2 byłaby w zasięgu. Płyta nie marnowałaby się (jak w przypadku procesora nonK na Z370), wydajność znacznie większa. 1050 lub 1050ti można dokupić za jakiś czas. 
Jest to komputer dla mojej siostry. Jeśli chodzi o gry, to pewnie na takim sprzęcie chciała by pograć w jakieś stare strategie typu Zeus Pan Olimu, Cultures, sims 3/4 , moze coś w stylu Life is strange. HD630 da radę, jeśli chodzi o to.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...