Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Połączenie dwóch routerów kablem

Najlepsza odpowiedź cooger, 05 październik 2017 - 19:03

Jest poradnik przyklejony.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moriar

Moriar
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 05 październik 2017 - 13:17

Hej,

Mam problem z połączeniem dwóch routerów. Opiszę wszystko najlepiej jak tylko potrafię:
1. Router1 (do niego podłaczony jest kabel telefoniczny) TP-LINK TD-W8960N - stoi na górze
2. Router2 (pod jego port WAN połączony kablem ethernet z portu LAN1 Router1) TPLINK Archer C5 1200 - stoi na dole

O ile umiem je po prostu połączyć, w sumie wczepiam kabel i po zawodach, to ja bym chciał ustawić je tak, by SSID wifi było to samo. W sumie to też jest do zrobienia. Ustawiłem to samo SSID, to samo hasło, różne kanały, ale urządzenia na dole, które są podłączone pod Router2 często tracą połączenie.

Czytałem, żeby wyłączyć serwer DHCP w Router2, ponieważ powoduje to konflikt - ale jak to zrobię to w ogóle nie mam Internetu na dole. Jak to skonfigurować?

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7719 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 05 październik 2017 - 13:25

Możesz użyć routera 'drugiego' jako AP. Co do SSID to ustawienie tego samego i tak nic nie daje, roaming i tak nie zadziała, przy przełączeniu się połączenie zostaje zerwane. Jeśli masz ustawione łączenie się automatyczne do sieci i znajdujesz się w miejscu w którym raz jeden router a raz drugi router zapewnia mocniejszy sygnał to będzie następowało automatyczne przełączanie.

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Moriar

Moriar
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 05 październik 2017 - 17:06

Możesz użyć routera 'drugiego' jako AP. Co do SSID to ustawienie tego samego i tak nic nie daje, roaming i tak nie zadziała, przy przełączeniu się połączenie zostaje zerwane. Jeśli masz ustawione łączenie się automatyczne do sieci i znajdujesz się w miejscu w którym raz jeden router a raz drugi router zapewnia mocniejszy sygnał to będzie następowało automatyczne przełączanie.

Ok, to teraz pytanie jak ustawić to AP? Nie widziałem w opcjach konfiguracynych nigdzie takiej opcji jak to ma w przypadku Routera1?

• 0

#4 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 05 październik 2017 - 17:43

Przełącz kabel sieciowy do portu LAN i wyłącz DHCP na Tp-linku Archer. Zmian w routerze nr 1 nie musisz wykonywać. Oba urządzenia muszą mieć inne adresy IP.

• 1

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7719 postów

Napisano 05 październik 2017 - 19:03   Najlepsza odpowiedź

Jest poradnik przyklejony.

• 2

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#6 Moriar

Moriar
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 121 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:45

Dziękuję wszystkim ślicznie, zastosowałem się do zaleceń z poradnika i wszystko się udało i śmiga jak należy, właśnie o to mi chodziło. Nawet rozwiązał się problem z drukowaniem z dołu. Dziękuję. Miłego dnia wszystkim :) 

• 0

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7719 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:47

Nawet rozwiązał się problem z drukowaniem z dołu. 

Skasowałeś NAT to się rozwiązał :]

• 0

#8 pepe123

pepe123
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 18:30

Hej,

Przepraszam, ale jestem w podbonej sytuacji co autor posta, jednak nie mogę znaleźć wcześniej wspomnianego poradnika, czy ktoś mógłby poratować linikiem do niego albo powiedzieć gdzie go szukać?

Pozdrawiam

• 0

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7719 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 20:18

jednak nie mogę znaleźć wcześniej wspomnianego poradnika

Pierwszy wątek w dziale http://forum.benchma...ko-access-point
  • 1

#10 pepe123

pepe123
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 23:25

Pierwszy wątek w dziale http://forum.benchma...ko-access-point

Serdecznie dziękuję

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Google (3)