Skocz do zawartości

Proszę o ocenę zestawu komputerowego za 11 tysięcy zł.


Recommended Posts

Siemanko! Chcę kupić komputer co starczy na dłużej. Jestem filmowcem, montażystą :)

 

MainGear : 
(65% - montaż wideo, efekty specjalnie 3D w Adobe After Effects / Blender / Cinema 4D | 35% - dla gier i rozrywki)


Strona ofertuje szeroki wybór podzespołów, i chciałem poprosić Was żeby "zgrać je z sobą" w najlepszy możliwy sposób gdyż mam niedobory w wiedzy ogólnej. Oto link:

https://www.maingear.com/boutique/pc/configurePrd.asp?idproduct=2785
 

 

2500$ +/- 50$ :)


Pozdrawiam :D

EDIT: Chciałbym, żeby komputer był w stanie uciągniąć najnowsze gierki na najwyższych ustawieniach (np. Rise of the Tomb Raider, Anthem 2018, Metro: Exodus, Detroit: Human, Shadow of the colossus itd)

Edytowane przez Pitagorasa
Link to post
Share on other sites

a czemu taki uparty na maingear ? nie ma możliwości żeby samemu coś złożyć z normalnych podzespołów ?

Podobają mi się maingear, ot co. Znasz się na podzespołach i tym jak między sobą współgrają?

Podobają mi się maingear, ot co. Znasz się na podzespołach i tym jak między sobą współgrają?

Jeśli masz pomysł na lepszy zestaw od maingeara to chętnie, złóż mi coś jak masz czas.

Link to post
Share on other sites

https://pcpartpicker.com/list/qGVKvV

To tylko moja propozycja z możliwością OC na Ryzenie.

Masz tam Ryzena 7 1700+32GB RAM+1080Ti+256GB SSD M.2 NMVe na system i soft i scratch+2x1TB HDD na odczyt i zapis.

Jeszcze został duży zapas budżetu.

 

//niekompetencja 

Edytowane przez kajtek.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://pcpartpicker.com/list/qGVKvV

 

To tylko moja propozycja z możliwością OC na Ryzenie.

 

Masz tam Ryzena 7 1700+32GB RAM+1080Ti+256GB SSD M.2 NMVe na system i soft i scratch+2x1TB HDD na odczyt i zapis.

 

Jeszcze został duży zapas budżetu.

Dzięki :) jednak zanim napisałeś zdecydowałem się na zestaw złożony przez pieterman09, uważam że cudo :)

 

https://pcpartpicker.com/list/BvDgGf

Link to post
Share on other sites

Cudo jak jasna cholera. Gdzie on Ci ten zestaw polecił ?

Ten zestaw nie ma nic wspólnego z obróbką video.

 

@@pieterman09 a Ty jak będziesz polecać takie padło na PW to polecisz stąd chwila moment.  

 

 

Masz tam Ryzena 7 1700+32GB RAM+1080Ti+256GB SSD M.2 NMVe na system i soft i scratch+2x1TB HDD na odczyt i zapis.

 

Skąd wyście się urwali ? Scratch AAE na dysku systemowym ?  Coś gdzieś jeden z drugim usłyszał czy przeczytał ale do końca nie wie o co chodzi. 

Link to post
Share on other sites

@kajtek jakie padło ? weź już nie wymyślaj .

Najlepszy konsumencki zasilacz z 12 lat gwarancji , przewiewna , dobrze wykonana , pojemna i wyciszana obudowa + jedna z najlepszych 1080ti , najbardziej kompatybilne z ryzenem ramy na kościach B-Die  + najlepsze powietrzne chłodzenie jakie na ten moment istnieje ... także ja nwm co znowu ci nie pasuje , to jest zestaw marzenie .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem filmowcem, montażystą

 

 

 

(65% - montaż wideo, efekty specjalnie 3D w Adobe After Effects / Blender / Cinema 4D |
 

 

Z jednym dyskiem HDD oraz z SSD na TLC pod montaż wideo / Aftera ? 

Nie masz pojęcia co polecasz. To nie jest zestaw typowo do gierek ...

 

Wszędzie proponujesz pomoc w złożeniu zestawu na PW. Jak masz polecać takie wynalazki to nie pod szyldem forum.benchmark. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panie, weź nie xxxxxx, bo 1700x to przepłacona rzecz, do obróbki bierze się coś bardziej wydajnego np. 1920x OP jest z polski (tu też chyba zamawia? nie wiem nie napisał). O bo zasilacz ma 12 lat gwarancji, najlepszy? nie słyszałem :D Moja delta z 2001 dalej jeździ, to też jest najlepsza? Widać że się nie znasz w tym temacie.

 

//bez emocji ;-)

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

 

 

MainGear :  (65% - montaż wideo, efekty specjalnie 3D w Adobe After Effects / Blender / Cinema 4D | 35% - dla gier i rozrywki)

 

Będzie OC CPU ?

Na kiedy planowany zakup ?

Jaka rozdzielczość obrabianego materiału, jaki bitrate ?

Na czym obecnie pracujesz czy pracowałeś ?

Link to post
Share on other sites

Nie mam obeznania z overclockingiem. Czy to nie wpływa źle na procesor po dłuższym czasie? Czy overclocking jest niezbędny do tego zeby w pełni cieszyć się z najnowszych gier 2018 i montażu filmowego z efektami specjalnymi 3D?

 

W grudniu zamawiam zeby mieć co składać w przerwie świątecznej jak wrócę do kraju.

 

Rozdzielczość 1080p na youtube, 2k na projekty filmowe (nie wiem co to bitrate)

Obecnie pracuję na lapku lenovo g780 na Adobe premierę i after effects. Co to ma do rzeczy? Chce zapomnieć o tym lapku, blender nawet nie rusza. Przechodzę na solidny stacjonarny za prawie 10 kafli za sama skrzynkę zeby pochodziło bez problemów pare lat.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy overclocking jest niezbędny do tego zeby w pełni cieszyć się z najnowszych gier 2018 i montażu filmowego z efektami specjalnymi 3D?

 

Cała Twoja praca będzie siedzieć praktycznie na CPU stąd im mocniejszy, wyżej taktowany CPU tym lepiej. Oczywiście nie musisz tego robić. Póki co czekaj na premierę nowych procesorów od Intela w sklepach i na testy w pakiecie Adobe

Link to post
Share on other sites

Cała Twoja praca będzie siedzieć praktycznie na CPU stąd im mocniejszy, wyżej taktowany CPU tym lepiej. Oczywiście nie musisz tego robić. Póki co czekaj na premierę nowych procesorów od Intela w sklepach i na testy w pakiecie Adobe

Jakie są nazwy tych procków? Kiedy premiera?

 

Mógłbyś złożyć kompa z aktualnie dostępnymi prockami? Pózniej sie ewentualnie zmieni procek.

Link to post
Share on other sites

Dając tutaj zamiast HDD 2 x SSD i dokładając SSD po cache i temp będzie już całkiem ok. Czekałbym jednak na 6 jajek i 12 wątków na Z370.

 

Czyli 3SSD? Te formuły są dla mnie niezrozumiałe. Temp, cache.. Zaznaczam że nie jestem geekiem montuje dla zajawy :) SSD 500 GB m.2 pod system i HDD na przechowanie plików nie styknie? Jaki to ma wpływ na szybkość montażu?

 

Z370 zamiast głównej z zestawu tak?

Edytowane przez Pitagorasa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...