Skocz do zawartości

Monitor 144hz 1080p lub 1440p 1000-1500zł


Recommended Posts

W przeciągu tygodnia - dwóch będę kompletował zestaw komputerowy z i7 8700k oraz gtx 1080. Stoję także przed wyborem monitora. Raczej celuje w 24 cale, najprawdopodobniej FullHD.
Granie głównie w cs:go, ale zdarza mi się pograć w najnowsze tytuły. Gtx 1080 i tak raczej nie osiągnie >144 fps na rozdzielczości full HD (np w wiedźminie), więc raczej 1440p nie jest potrzebne.
Pracuję też sporo w Visual Studio, fajnie by było, gdyby monitor posiadał tryb "pivot" lub jakiś odpowiednik (czasami się przydaje).

Myślałem o takich modelach:

Asus VG248QE
LG 24GM77-B
jednak słyszałem, że  LG chyba już nie produkują (problem z gwarancją, wymianą itp), a do ASUSa trzeba mieć szczęcie (bo często są jakieś wady fabryczne)

 

Jest jeszcze cos z G-Sync, ale nie wiem czy warto w to iść przy graniu głównie w csgo, z gtx 1080.
AOC G2460PG

A co myślicie o produktach BenQ? Nie są zbyt przereklamowane? Lepiej iść w inną stronę?

 

Link to post
Share on other sites

Ja po raz kolejny kupiłem 24" wcześniej kilka lat mialem 1200p (16:10) teraz 1080p (144hz) i jak słowo daję, nastepnym razem bym wziął 27" nawet jakby to mial byc tylko 1080p.

 

24" jest po prostu strasznie mały jak siedzisz dalej niz 50 cm od monitora.

 

Taka moja rada... bo będziesz żałował bardzo szybko, że nie wziąłeś wiekszego.

Link to post
Share on other sites

Ja do nie dawna miałem podobny problem jak Ty. Od kilku lat pracowałem tylko na laptopie 15,6''. Od ponad miesiąca jestem posiadaczem monitora 24'' i nie żałuję. Dla mnie to optymalna wielkość. 27'' byłby za duży. Z racji że lubię sobie od czasu do czasu pograć w jakąś grę kupiłem monitor który polecił mi Login1969 czyli Acer 24'' Predator XB241HBMIPR. Powiem krótko - nie żałuję, wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z tego monitora. Tak na marginesie to w sierpniu kupiłem go w MM za 1500 PLNów.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj z moreli ktoś mi zwinął sprzed nosa ostatni model tego Acera, kiedy miałem składać zamówienie. Też kosztował coś w okolicach 1550. I jeszcze wczoraj najtaniej dało się go wyciągnąć za jakieś 1990zł. @DarkoZ teraz przypomniałeś mi o tym monitorze i sprawdziłem przed chwilą. Znalazłem na komputroniku za 1600, więc wziąłem od razu. :D Dzięki wszystkim za opinie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...