Skocz do zawartości

Problem z baterią (akumulatorem) w nowym laptopie Dell


Recommended Posts

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem laptopa 13,3" Dell 5378 (i7 7500U, 8gd ddr4, 256 SSD).

Od samego początku widzę problem z pokazywaniem czasu baterii. Ogólnie laptop trzyma spokojnie 5-7h ale wskazania czasu na pasku są bardzo zmienne.

Np. dziś:

55% 1h 36min.

54% 4h 35min.

49% 0h 59min

47% 1h 20min.

46% 2h 14min.

45% 4h 03min

44% 3h  08min.

38% 4h 25min.

 

Cały czas te czasy wariują. Bateria wydaje się ok skoro trzyma kilka godzin. Oprogramowanie dell również pokazuje, że akumulator jest doskonały. Oczywiście te czasy baterii były sprawdzane w takim samym użyciu laptopa czyli albo na laptopie nic nie robiłem, albo leciała muzyka).

 

Zdaję sobie sprawę, że wskazania mogłyby się różnić gdybym np. słuchał radia to komputer by mi pokazywał np. 8h, gdybym oglądałbym film to pokazywałby np. 5h a jakbym grał w grę to 3h.

Tu po prostu przy takim samym użytkowaniu są skoki tych czasów.

 

To co już zrobiłem:

- aktualizację biosu,

- usunięciu sterownika baterii i po restarcie Windows 10 od nowa go zainstalował,

- 3-4 razy rozładowanie i zupełne naładowanie laptopa,

- zainstalowanie programu battery bar 3.6.6 w którym również są skoki czasu a czas różni się od tego który pokazuje Windows (krótko testowałem i laptop nie był rozładowany i naładowany od momentu instalacji programu).

 

Macie jakieś pomysły?? Laptopa mógłbym oddać na gwarancje lub zwrócić jednak poza tymi wariacjami czasu wszystko jest ok.

Martwi mnie, że być może z czasem się akumulator posypie a ja już wtedy nie będę miał możliwości zwrotu lub gwarancji.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Może w jakichś momentach, jest obciążony przez jakiś proces i wtedy sobie teoretycznie określa, ile może pracować w tym stanie.

Po spadku obciążenia, znowu wraca do określonego wcześniej „normalnego" czasu pracy na batce.

Link to post
Share on other sites

Plan mam rzeczywiście zrównoważony. Zaraz spróbuje na innym.

 

Sprawdzam też czas na programie Battery Bar i póki co jest tam stabilniej. Jednak zobaczę jak bateria spadnie poniżej 50% bo wtedy były większe skoki. Teraz  w tym programie czas leci minuta po minucie w dół. Jak nic nie robię to parę minut się ten czas wydłuża, lub jak coś odpalam nowego to parę minut się skraca. Ale nie ma skoków 1, 2, 3 h.

 

We wskaźniku Windowsa wygląda to tak, że np. teraz słuchając radia internetowego i przeglądając to forum czas baterii zmienia się co kilka minut (co 5-10) i pokazuje 4:33, 4:12, 2:58, 4:22.

Zawsze w starych laptopach czas zmieniał się minuta po minucie i ewentualnie jak zaczynałem coś robić lub nic nie robiłem to się wydłużał/skracał.

 

Chodzi o to, że póki co mogę zwrócić laptopa lub oddać do serwisu. Za jakiś czas tego nie zrobię bo gwarancja na baterie jest raczej krótsza jak ogólna na laptopa.

 

AKTUALIZACJA

Zmienienie planu na inny nic nie pomogło w poprawnym pokazywaniu czasu. Nadal pokazuje przez kilka minut jakiś czas i później wskakuje np. 1h krótszy.

 

Jeśli chodzi o pracę procesora to:

Stan zrównoważony (zalecany) - procesor pracuje na tyle ile potrzebuje od 0,9 do 3,4Ghz,

Stan wysoka wydajność - procesor cały czas ok 3,3 - 3,4Ghz,

Stan oszczędzanie baterii - procesor nie przekracza 1Ghz,

Edytowane przez czarnys
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...