Skocz do zawartości

Upgrade starzejącego się komputera - wymiana karty graficznej


Recommended Posts

Witam! :)

 

Potrzebuje porady w kwestii wymiany karty graficznej. Obecny sprzęt jaki posiadam wygląda następująco:

 

Procesor: AMD FX 4300 Quad Core 3,8 GHz 4R/4W Black Edition

RAM: Kingston 2 x 4 GB

Płyta Główna: ASUS M5A78L-M-LE

Karta Graficzna Palit Geforce GT 440 1GB DDR5

Dysk HDD: WD 500 GB

Zasilacz: Qoltec WIND 505W

Obudowa: Tracer OLYMP tro-413

 

Generalnie nie zależy mi żeby gry chodziły na wysokich/ultra w full hd. Chodzi mi tylko o małe odświeżenie starego komputera, oraz żeby procesor nie ograniczał możliwości grafiki. Karty jakie biorę obecnie pod uwagę to GTX 1050ti lub GTX 1060. Martwi mnie jedynie rozmiar obudowy gdyż boje się że może być za mała. Z góry dziękuje za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam! ;)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ten procesor będzie ograniczał nawet 1050 Ti, nie wspominając o zasilaczu który nie gwarantuje stabilności pracy tej karty a 1060 raczej bym się bał do niego podpinać.Jeśli chodzi o obudowę to raczej trzeba samemu to pomierzyć bo producent nie podaje jakiej długości karta może maksymalnie tam wejść.

Link to post
Share on other sites

tutaj tak naprawdę nie ma możliwości sensownej rozbudowy ponieważ mamy socket am3+ i nawet ciężko będzie wstawić sensowny procesor bo przecież w serie FX 8000 nie ma co się pchać

 

ja sprzedałbym obecną platformę ( płyta i procesor ) i zakupił i5 2400 + płytę LGA 1155, wzrost będzie duży a mała dopłata, zaś obecny zasilacz wywaliłbym przez okno i zakupił Chiefteca / Fortona itd 450W za ok. 70zł

 

GT440 też można sprzedać za 80zł, a jeśli chodzi o obudowę to tragedii nie ma ponieważ są karty w wersji Mini, albo po prostu można wylicytować sensowną obudowę na allegro za kilka dych

 

pozostaje kwestia nowej grafiki, jeśli liczysz na wysokie detale FHD, radzę nie schodzić poniżej GTX1050Ti 4GB ( 650-720zł )

 

oczywiście możesz na "chama" wstawić 1050Ti do obecnego kompa, ale wtedy życzymy powodzenia FX'owi 4300 w nowych grach oraz zasilaczowi żeby nie uwalił nowej karty

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...