Skocz do zawartości

Podkrecenie core I5-2500K 3.30ghz na płycie Asus P8Z68-V atx


Recommended Posts

Chciałbym podkręcić moja i5 z płyta główna Asus P8Z68-V atx wartość jaka mnie interesuje to 4.50 ghz ponieważ planuje zakupić geforca 1060 i chciałbym żeby stara i5 sprostała zadaniu. Mógłby mi ktoś napisać jak zrobić to krok po kroku jak  zmienić napięcia dobrze co ustawic na disable co na enable w biosie . Robilem już to jakieś pojecie posiadam . Jak ustawiam w biosie na opcje boost ustawia mi do 4.32 ghz ale podkręca szynę a czytałem ze to nie dobrze wiec nie wiem czy tak zostawić . oto specyfikacja .

 

 

Obudowa : Cooler Master Centurion 5 Il Midi Tower
Zasilacz :OCZ 700W MXSP
Plyta glowna : ASUS P8Z68-V Z68 ATX
Procesor : CORE I5-2500K 3.30GHZ
Ramy : 2x 4gb Corsair Value 4096MB DDR3/1333 i 2x 4GB PC3-12800 CL9-9-9-28
Chlodzenie procka : Coolermaster Hyper V8 Koeler
Karta graficzna : Nvidia Geforce GTX 760 2gb Asus
Dysk hdd : HI 35'' SATA? 2TB/7200RPM/64MB HITACHI
Dysk ssd :Samsung Pro 256 gb
Cd-rom - Sony Optiarc DVD±RW AD-7280S SATA Blac

 

Właściwości BIOS'u    
Typ BIOS'u    AMI EFI
Wersja BIOSu    3603
SMBIOS Version    2.6
UEFI Boot    Nie
Data BIOS'u systemowego    11/09/2012
Data BIOS'u wideo    07/29/13  
Nazwa firmy    American Megatrends Inc.

 

 

Proszę wybaczyć ze napisane tak ogólnikowo ale mam dużo pytań a nie chce tu wszystkiego wypisywać robiłem już oc na nim miałem rożne wartości ale zawsze os mi sie nie zgadzała z tym co jest napisane na forach dlatego wole żeby ktoś mnie pokierował od początku do końca .

 

Edytowane przez stonka1987
Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie ramy też wypadałoby do tak 1600mhz podkręcić :P Powinno to dać jakiegoś boosta. Co do OC. Max v-core to 1.52V. Na twoim miejscu zwiekszałbym mnoznik do momentu az nie wywali OCCT i dopiero wtedy troszeczkę podbić v-core. Nie da się zbytnio podać na tacy gotowe OC :P poeksperymentuj

 

Edytowane przez Anonim135
Link to post
Share on other sites

Ramy podkręca mi sama płyta główna właśnie do 1600mhz jak włączę boost ale oczywiście manualnie mogę ustawić tez . Dzieki za rade ale chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto siedzi w temacie zna ta płytę biosa i procka wiec czekam na więcej wskazówek .

Edytowane przez stonka1987
Link to post
Share on other sites

Skoro "robiłeś to już" to jakieś podstawy powinieneś znać, jak nie to polecam poczytać w google "jak podkręcać 1155" bo narobisz sobie tylko zbędnych kosztów. Jak wyżej, podbijasz mnożnik i testujesz aż nie wywali testu, jak wywali to podbijasz lekko vcore, zabawe z ramem i vtt a nawet blck zostaw na później jak trzeba będzie stabilizować wysoki takt. Płyta podkręca ram pewnie za pomocą XMP, żadna magia, potem to sobie włączysz na sztywno bez turboudziwnień płyty. Chłodzenie bez szału a nie wiadomo czym to jest posmarowane więc zgaduje podda się przy 1.4- 1.45, ale teraz wróże z fusów. 

Link to post
Share on other sites

Paste wymienialem jakis 2-3 tygodnie temu na paste cos na poziomie artic cooling tylko bardziej rzadka .

Ok czyli wbijam w biosa Po kolei ustawiam: PWM Phase Control – High perf, Vcore Loadline CalibrationHigh, a całą resztę zostawiamy tak, jak jest.Intel Turbo Boost Technology ustawiamy na Disabled, tym samym wyłączając mechanizm Turbo Boost, który teraz nie będzie nam już potrzebny, oraz limity TDP i prądowe procesora. Potem interesują nas trzy opcje związane z dalszym oszczędzaniem energii: CPU Enhanced Halt (C1E), C3/C6 State Support oraz CPU EIST Function. Wszystkie przestawiamy na Disabled. podbijam mnoznik do 40 i wbijam na 4.00ghz  zmieniam napiecie na sztywno w cpuvcore na 1.300V zapisuje odpalam windowsa testuje pod obciazeniem jesli nic nie wywali znowu podbijam mnozik ale tym razem o 1 czyli 100mhz i znowu odpalam programy do testowania az sie wywali powiecmy ze sie wywali na 4.2ghz co dalej ? ustawiam znowu napiecie inne ? A z offsetem nic nie robie jeszcze ?


Moge prosic o pomoc czekam na potwierdzenie informacji od wczoraj .


i sie nie doczekam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiec tak mam na 4.0 napięcie na cpu vcore mam maksymalne na offsecie1.34 V w spoczynku 0.99 ale w occt jak robię test po 10 minutach mam już 70 stopni wiec za dużo  nic się nie wiesza ani w prime ani w occt test 40 min.Nic nie zmieniałem w napięciach zostało jak było. Jak myślicie złe nałożona pasta ? za duże napięcie ? W grach mi nie przekracza 60 stopni w spoczynku około 37 stopni temperatura w pokoju 27 stopni .

 

 

 

 

 

Zrobilem 2 test z tymi samymi ustawieniami jak wyzej tylko napiecie zmienilem na sztywno cpu voltage 1.300V temperatury uspokoily się troszkę o jakieś 2-3 stopnie ale nie rozumiem dlaczego jak w occt wlacze test i procek jest 100 % obciążony dlaczego podaje mu 1.270V a w spoczynku 1.3V ??


Dzisiaj ustawilem na sztywno 1.225 nie wiesza sie wszystko lata tempy spadly grubo do 57-60 w stresie przez 30 min w occt ale niepokoi mnie dlaczego bez stresu podaje mu 1,22 a w stresie 1,19 czyli podaje mniejsze napiecie w stresie a w idlu daje wiecej czyli pewnie mam cos zle w biosie ustawione ?? 

 

screen

 

https://zapodaj.net/a49a53e45c2c7.jpg.html

Edytowane przez stonka1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...