Skocz do zawartości

Komputer do gier 6-7 tyś


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vitae89,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry czasem jakiś film 
  • Maksymalna kwota : 6-7tyś (trochę przebić można)  (chłodzenia nie liczę do ceny) 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : pomiędzy październikiem a listopadem 2017
  • Których części potrzebuję : Procesor, płyta główna, ram, zasilacz, grafika, chłodzenie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model Samsung LC27F390FHUXEN 1920 x 1080 (pewnie też wymienię)
  • Specjalne wymagania : tylko Intel i GTX 
  •  
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • SSD - Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
  • Zwykły dysk 1TB
  • Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (SPC106)
  • Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)

 

Własna propozycja zestawu :

 I tu mam dylemat co brać 

Gtx 1080 gaming X czy lepiej dopłacić do Gtx 1080 Ti

 

przeglądając procesor wpadł mi w oko i7 7700K wygląda obiecująco

Płyta główna nie mam pojęcia 

Ram niskoprofilowy Corsair Vegenance LPX, DDR4, 16GB (2x8gb) 3000MHz

Chłodzenie zastanawiam się nad

Be quiet! Dark rock 3 lub wodne 

Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance Jak stary zasilacz da rade to nowego nie będę brał 

z góry dziękuje za pomoc w poskładaniu potworka.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj już na Coffee Lake w sklepach 

no to poczekam niby premiera 5 października ale zobaczymy jak się rozwinie.

Witam jako ze premiera za nami (na dostępność raczej poczekamy) miałbym kilka pytań co do zestawu

 

Obudowa : Corsair Crystal Series 570X RGB

Procesor : i7 8700K

Płyta główna : Proszę o pomoc nie mam pojęcia (miło jakby była z Xkomu ale z innego sklepu tez może być) 

Pamięć RAM : Corsair 16Gb 3000MHz

Chłodzenie Wodne : Proszę o propozycje

 

Co mam z starego Komputera : 

Zasilacz : Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)

SSD - Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Zwykły dysk 1TB 

grafika chwilowo Gtx 970 

 

A teraz Pytania :

1.niedługo będę wymieniał grafikę na 1080TI jaki model polecacie? 

2. Czy ten dysk SSD starczy czy lepiej kupić odrazu Samsung evo M.2

3. Czy zasilacz 630 wystarczy czy zaopatrzyć się w mocniejszy (jaki? ) 

To chyba na tyle

Dzięki za pomoc . 

Link to post
Share on other sites
1.niedługo będę wymieniał grafikę na 1080TI jaki model polecacie? 

np asusa strix gtx 1080TI, dobre chłodzenie i dobra sekcja, ale musisz poczekać aż się ceny uspokoją, jak zejdzie do 3200-3500, bo obecnie mało opłacalne. 

 

2. Czy ten dysk SSD starczy czy lepiej kupić odrazu Samsung evo M.2

jak już to samsunga SM961 256GB, ale ten co masz starczy. 

 

3. Czy zasilacz 630 wystarczy czy zaopatrzyć się w mocniejszy (jaki? ) 

 i7 8700K i gtx 1080TI, nie ma szans, tzn szanse są, ale nie zaufałbym mu, że nie spali sprzętu, ten zasilacz ma problem, żeby się mieścić w normie ATX... 

Po "taniości" coś w stylu RM750x 

 

Procesor : i7 8700K

nie widzę sensu przy i7 8700, nawet na wodzie ciężko je kręcić, a na tym nadal możesz sobie robić OC do tych 4.6GHz i trochę wyżej na wszystkich rdzeniach. 

 

Chłodzenie Wodne : Proszę o propozycje

Przy i7 z 6 rdzeniami na 4,6GHz i więcej, to trzeba by chyba prawdziwe otwarte WC zrobić, jeśli chcesz mieć znośną akustykę. 

AiO sobie nie poradzi tutaj, ogólnie przy wysoko Watowych CPU, największe 2 wieżowe coolery AC radzą sobie lepiej niż AiO i w akustyce, i temperaturach, choć temperatury są zwykle zbliżone. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za dokładne wyjaśnienie,

Pozostaje mi czekać na dostępności 7 8700k wybrać płytę główna i składać komputerek.

zasilacz podałeś po taniości a jaki Ty byś wybrał by był dobry?

i skoro WC nie opłacalne to jakie chłodzenie byście polecili ? 

 

Więc na obecną chwile wygląda to tak 

 

Obudowa : Corsair Crystal Series 570X RGB

Procesor : i7 8700K

Płyta główna : ??

Pamięć RAM : Corsair 16Gb 3000MHz

Chłodzenie : Noctua NH-D15S

Zasilacz : Corsair RM750X 750W

SSD : Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Zwykły dysk 1TB 

Grafika : MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X

 

Grafie jednak wolałbym od MSI stary gtx 970 gaming spisywał się świetnie 

Edytowane przez vitae89
Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz podałeś po taniości a jaki Ty byś wybrał by był dobry?

Po taniości, czyli taki jaki sam bym wybrał pod taki zestaw na minimum, czyli pierwsza klasa zasilacza, 50% obciążenia tryb pasywny, świetna filtracja i regulacja, 10 lat gwarancji. :D 

 

i skoro WC nie opłacalne to jakie chłodzenie byście polecili ? 
coś jak noctua nh-D15s, ewentualnie większego brata nh-D15, ale tam już trzeba bardziej uważać na ram, kartę grafiki, obudowę. 

teraz obejrzałem sobie testy na kilku portalach i kanałach, skalp, i nałożenie ciekło metalu przy mocnym oc pod 5GHz daje do 24°C różnicy i temperatury nie są wtedy żadnym problemem. Na razie jak patrzyłem, problemem jest napięcie przy OC, nikt raczej nie będzie chał mieć tych CPU na 1.36-39V przy 4.7-9GHz 24/7... 
Ale nadal uważam że intel sam sobie jest największym konkurentem z i7 8700 250zł tańszym
Link to post
Share on other sites

Lepiej 7700K ? Różnica w cenie CPU to przeszło 600 zł. Cena płyty Z270 a Z370 praktycznie to samo. Chyba, że patrzysz jeszcze na Z170. Do tego przy 7700K dolicz chłodzenie 150 - 200 zł. Różnica grubo ponad 700 zł a różnica w grach przy FullHD znikoma. Do tego na Z370 masz opcję wsadzenia 8700K. Przy Z170 / Z270 nie masz już nic. 

 

https://tpucdn.com/reviews/Intel/Core_i5_8400/images/perfrel_1920_1080.png

 

Nawet jak podkręcisz tego i7 (zakładam, że nie na 5.0 GHz) to i tak o wiele bardziej opłacalna będzie i5 8400. 


W sumie poczekałbym jeszcze na trochę więcej testów tego i5 8400 

Link to post
Share on other sites

Z testów wynika, że na więcej niż 3.8/4.0 ghz raczej nie da rady (blokada). Ogólnie i tak moim zdaniem bardziej się opłaca, bo ten procesor jest wydajności podkręconego i7 7700k, a nawet jeśli jest te 3-5 % wolniejszy to i tak nie warto dopłacać 700 zł do starego procesora i platformy  ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

w podliczeniu wychodzi jakieś 7400(dyski posiadam) i to jest końcowe ustawienie

Dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

ja osobiście bym wybrał minimum takiego ASRock Z370 Extreme4 za 749zł w morele jest dostępny, przy takim budżecie, ze względu na 2 porty M.2, 8xSATA III, silniejszą 60A i większa 12 faz (choć muszą być dublowane) sekcję zasilania (nie mam pojęcia co zasilają te 2 dodatkowe fazy, pewnie coś poza CPU)
Ja osobiście wolę mieć zawsze możliwość rozbudowy jeśli o dyski i urządzenia pod SATA chodzi, już teraz mam 6 dysków, a nagrywarka leży w szufladzie (choć to dlatego, że nie mam wolnej zatoki 5.25"), sekcja była by ważna gdybyś w i7 szedł, w i5 nie ma aż tak dużego poboru, aby miało to dużą różnicę, choć zawsze ona będzie. 


Co do obudowy, to rzeczywiście aż się prosi o jakieś otwarte WC, ale znowu cooler ma być wydajny i praktyczny, choć słyszałem że noctua ma robić nakładki to coolery, czarne, białe i nie pamiętam czy były kolorowe. 

Link to post
Share on other sites

to poczekaj na ostatnią chwilę, bo może jakaś fajniejsza płyta się trafi dostępna (bo płyty to kwestia sekcja zasilania, ilości złącz, PCI-e, SATA, U.2, m.2 i i/o, oraz ułożenia wszystkiego, jakość użytych materiałów też się liczy, no i niestety nie mamy wglądu jakich mofetów dokładnie użyli, architektury samej sekcji, czy kontrolera VRM.  ), jesteś pewien tego i5-8600K ?

Oraz z tego co wyczytałem niestety nie można ruszyć nic szyną, prawdopodobnie programowo ograniczyli. 

Link to post
Share on other sites

Czytajac i ogladajac testy procesorow wyglada za i7 8700k sie nie oplaca zbytnio przy moich potrzebach a i58400 niby fajny ale lubie miec mozliwosc podkrecenia wiec padlo na i5 8600k ktory ma naprawde ladne osiagi przed premiera celowalem w i7 7700k

odbiegając trochę od tematu co sądzicie o sklepie ESC.pl  jak wygląda przebieg transakcji / reklamacja / serwis? 

bo xkom nie ma karty graficznej Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus 11GB GDDR5X w morelach jest za prawie 3800zł a na ESC.pl 3500zł    (cały stary komputer zamawiałem na morelach i bezproblemowo działa do dziś)  

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnie pytanie zamykające temat 

Obudowa : Corsair Crystal Series 570X RGB

Procek : i5 8600K 

płyta na 90%  ASRock Z370 Extreme4 

i teraz czy to chłodzenie be quiet! SILENT LOOP 280mm (BW003)

wejdzie mi na gore obudowy ostatecznie na front ? jak nie to jakie wybrać? 

Po tym pytaniu temat będzie rozwiązany.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc i zrozumienie :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...