Skocz do zawartości

Przełączniki w klawiaturach Razer- prośba o pomoc


Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się na zakupem klawiatury Razer BlackWidow Chroma V2. Z tego co wyczytałem występuje ona (jeśli chodzi o typy przełączników) w 3 rodzajach: green, orange i yellow. i tak:

green- wyczuwalny i klikający

orange- wyczuwalny i cichy

yellow- liniowy i cichy

Zależy mi na mechaniku jednak komputer stoi w sypialni, więc wolał bym aby klawiatura nie była zbyt głośna. Co za tym idzie wybór pada na orange lub yellow. I tutaj moje pytanie: czy ktoś miał z tymi przełącznikami do czynienia i może mi w sposób łopatologinczy wytłumaczyć jak mam rozumieć słowa "wyczuwalny" i "liniowy"? Czym konkretnie się różnią i jaki rodzaj byście wybrali?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Auell
Link to post
Share on other sites

Pomocne gify: https://blog.adafruit.com/2016/09/16/animated-gifs-help-visually-explain-cherry-mx-mechanical-keyboard-switches/

 

Razer green to mniej więcej odpowiednik Cherry mx blue - głośne, z wyczuwalnym skokiem przy wciśnięciu - odczuwalny "skok" mniej więcej w połowie wciśnięcia klawisza, który informuje o tym, że wciśnięcie zostało zarejestrowane, coś jak kliknięcie przycisku myszki, do tego dochodzi "klapnięcie" przycisku kiedy switch dochodzi do końca.

 

Razer orange to odpowiednik Cherry mx brown - mają bumpa w czasie wciskania, ale nie mają "klapnięcia" przy pełnym wciśnięciu klawisza.

 

Razer yellow to switch na pograniczu Cherry mx red i black - liniowe, bez wyczuwalnego skoku. Redy i blacki różnią się siłą, z jaką muszą być wciśnięte, żeby zadziałały.

 

Najcichsze są redy, najgłośniejsze - blue. To jest - w przypadku Razera - najcichsze są yellow, najgłośniejsze - green.

 

Ale nie kupuj tego ścierwa.

 

Jeżeli zależy ci na ciszy, to polecam przyjrzeć się klawiaturom Corsaira (Strafe/K70) z Cherry mx silent, które są dodatkowo wyciszane. Cena podobna, a jakość wykonania sporo lepsza (jedyny moim zdaniem minus Corsairowych klawiatur to niestandardowy dolny rząd klawiszy, co powoduje, że dobranie customowych keycapów może być problemem, jeżeli kiedyś będziesz chciał wymieniać).

 

Można też klawisze dodatkowo wyciszyć oringami, zakładanymi na trzony switchy, amortyzującymi uderzenia przy pełnym wciśnięciu klawiszy - największy efekt daje to natomiast przy switchach blue, w których ten moment pełnego wciśnięcia jest najgłośniejszy.

 

Faktem natomiast jest, że nawet najcichszy mechanik będzie sporo głośniejszy niż jakakolwiek klawiatura membranowa.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...