Skocz do zawartości

Czy komputer może pracować w zadymieniu?


Recommended Posts

Otóż wstawiłem ten temat tu bo nie wiem gdzie by pasował. A nie mogłem znaleźć podobnego w internecie. Lubie uchylać okno podczas grania bo komputer trochę jednak nagrzewa pokój tylko problem w tym że sąsiad wycina mi numery i kopci na potęgę z nienacka, raz nakopcił tak że dym gryzł w nos. Chciałem się dowiedzieć czy taka praca komputera w dymie może mu zaszkodzić? Staram się zamykać okno jak poleci (bo nie chce tego wdychać) ale ostatnio miałem ważny mecz w klanie i nie chciałem przerywać więc trochę popracował w takim środowisku, nie był to jakiś mocny ale przy podłodze było go więcej.

Link to post
Share on other sites

Sam dym nie jest mu w stanie w żaden sposób zaszkodzić jedynie kurz i inne pyły które są w dymie mogą się z czasem osadzać na radiatorach i ogólnie na wszystkim powodując gorsze oddawanie ciepła. Jednym słowem kompa trzeba czasem przedmuchać i tyle a dym mu nie szkodzi. Żebyś wiedział w jakich warunkach pracują komputery w niektórych zakładach czy warsztatach :-D. Przy większym zakurzeniu CDrom, DVD co tam kto ma może przestać czytać płyty. Zerknij na filmik jak może być komp zawalony kurzem.

Miałem do czynienia z takim kompem (core 2 duo) i po odkurzeniu i wymianie DVD działał bezproblemowo choć nie pochwalam dopuszczać do takiego stanu.

Edytowane przez Centik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aha czyli nie mam powodu do obaw, jeśli chodzi o kurz to akurat czyszczę co jakiś czas więc tym się nie przejmuje.

 

Zimą zazwyczaj zamykam okno jak na dworze mróz, ale jesienią jeszcze jest dość ciepło by mogło być uchylone.

 

Nie wiem czym palą ale chyba zazwyczaj drewnem albo węglem, co jakiś czas czymś dziwnym(może wilgotnym drewnem bo słyszałem że to też nieźle zadymia okolice, bo śmieci widzę że raczej wystawiają co tydzień do zabrania), tylko palą tak że leci dość duża chmura. U mnie w domu też palimy węglem, rzadziej drewnem ale tak że z komina leci tylko lekka strużka dymu, bo to też kwestia tego jak się dokłada opał. Jak będę miał okazję to chyba z nim pogadam, może wystarczy że zmieni sposób rozpalania w piecu.

Edytowane przez PajratJanos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...