Skocz do zawartości

Recommended Posts

§  Budżet: 300zł (może być ponad)


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Genesis GX77


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Genesis M12 Maxi


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: Pulpit i inne gry 800DPI, CSGO 2400DPI


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 15cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): większość czasu w csgo ale również w RPG i gry, które mnie zaciekawią


§  Ile przycisków używasz w myszce: standardowe + 2 boczne


§  Chwyt: palm grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12/13cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: "Średnia" myszka, Już trochę zużyta


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): brak


 


Poszukuje myszki pode mnie, mam 2 myszki na oku : Razer DeathAdder Elite i Zowie FK2. Chodzi mi o to, żeby myszka była najlepsza pod CSGO, ale również pod inne gry, gdyż nie ukrywam, że lubię sobie pograć w Wiedźminy itd. Jeżeli chodzi o DA Elite to mam obawy co do gumy po bokach. Dotąd grałem na myszce niesymetrycznej, dlatego nie wiem jak wielka jest różnica między symetryczną (np. FK2) a niesymetryczną. Jeżeli chodzi o DPI to wiem, że to może być dziwne, granie na 2400DPI i wiem, że FK2 ma 1600 a potem 3200 ale pod 1600 testowałem i byłoby git. DA Elite jeszcze można potestować w sklepach ale o Zowie to można pomarzyć. Prosiłbym napisanie zalet i wad tych 2 myszek oraz jaka jest między nimi różnica.

Edytowane przez Balium
Link to post
Share on other sites

Jaka długość całej dłoni? Ogólnie każdego o to pytam, łatwiej dobrać.

 

Co do FK2 i Deathadder'a.

Rozumiem, że wybrałeś te dwa modele, ze względu na ich popularność?

FK2:

- Sensor 3310. 

Jak najbardziej daje radę. Występuje w nim tzw. "bug", który po podniesieniu myszki i nagłym opuszczeniu, wraz z szybkim przesunięciem, powoduje zgubienie kursora. Jednakowoż są to bardzo skrajne przypadki, nie każdy potrafi to wywołać podczas swojej gry. Dodatkowo "feeling" jest dosyć ostry, nie każdy to lubi. I cóż, jaka by nie była, prawie 300zł za mysz z tym sensorem jest już dosyć, "overpay". Zowie czeka refresh.

- Huano.

Znane ze swojej twardości przełączniki, jednym odpowiadają, innym niezupełnie - kwestia gustu.

 

Deathadder Elite:

- 3389.

Obecnie na równi z najlepszymi sensorami. Pozbawiony bug'a znanego z 3310. "Feeling" bliższy starszym optykom, moim zdaniem na plus.

- Omrony.

Standard w dzisiejszych myszkach. Elite ma pod głównymi wersję 50M. Oprócz niej są 10M, 20M, które są "miększe" od 50M same w sobie. Mówię o tym tylko dlatego, gdyż sama konstrukcja myszki wpływa na odbiór kliku. Dodatkowo to też kwestia gustu, musiałbyś mieć obok siebie dwa modele. Jeden z 50M i drugi z 10M/20M, żeby odczuć jakąś różnicę, ale to tez nie jest pewne. W każdym razie, 50M i tak nie są twarde, w porównaniu do Huano.

 

Coś jeszcze? 

- Dwuklik, jak w każdym DA.

- Idiotyczne oprogramowanie - S|r|ynapse.

- Gumowe boki. Jak nie pocą Ci się dłonie, jest to plus. Jednakże, przy odwrotnej sytuacji, dłoń niemiłosiernie się ślizga.

No i cóż, to Razer. Dosyć kontrowersyjna jakość produktów.

 

Podaj długość dłoni, doradzę.

DA to jedna z tych myszek, które trzeba jednak przymierzyć.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Długość całej dłoni to 18cm (od końca środkowego palca do końca dłoni, jeżeli dobrze zrozumiałem).

FK2 wybrałem ze względu na popularność, a w internecie poczytałem że DA też jest całkiem całkiem więc dlatego mam dylemat między FK a DA

Edytowane przez Balium
Link to post
Share on other sites

Z taką dłonią, nie wiem czy DA będzie komfortowy.

Co mogę polecić:

- Rival 310 

- Sensei 310

- Rival 110 (Nie wiem kiedy będzie w sprzedaży)

- CM MM530 (Kształt na bazie legendarnego IE)

 

Wszystkie myszki z technicznego punktu widzenia są świetne, więc decyduje kształt.

Jak masz możliwość przymierzenia, to śmiało.

Link to post
Share on other sites

A te gumy po bokach myszki czy w DA czy w Rival nie ścierają się? Bo kiedyś miałem na oku Rival 300, ale przez opinie, że po 2 miesiącach nie było prawie gumy, wolałem zostać przy swojej obecnej. I co z gwarancją jeśli się zetrą bądź będzie dwuklik?

Oczywiście potestuję w sklepach Rival i DA bo widzę że są dostępne.

Edytowane przez Balium
Link to post
Share on other sites

Steelseries'y mają silikonowe boki, póki co nikt się nie skarżył.

DA ma gumowe, jak już coś się z nimi działo, to po prostu się odklejały.

Zainteresowałbym się też MM530, bo wydaje się bardzo okej, tylko dostępność niestety póki co kuleje.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...