Skocz do zawartości

Komputer z używanych części do 1000-1100.


Recommended Posts

Witam, chcialbym zlozyc komputer za okolo 1000-1100 zl z karta graficzna GTX 750 1gb (taką posiadam na razie, bede kupowal nowa, ale na razie ta musi starczyc, wiec karty graficznej prosze nie uwzgledniac, wsadze ta). Komputer glownie sluzylby mi do gry cities skylines i gry w nowsze tytuly (niekoniecznie na ultra i 60 fpsach, nie potrzebuje takiej jakosci).

Ogólnie najlepiej jakby cały komputer składał się z uzywanych części. Z rzeczy które posiadam to właśnie ta karta graficzna, obudowa (jakiś noname, warta pewnie z 10 zł, ale moge wymienić jeśli jest to ważne), dysk 500GB (jest to jakiś stary dysk, pewnie nie w najlepszym stanie, jeśli starczy hajsu to moge kupić SSD 128GB na system i gry, albo kupić jakiś nowy, lepszy dysk, nie znam sie :P) i w sumie tyle, zasilacz też będzie raczej do wymiany bo jest to jakis noname stary, więc raczej nie warto ryzykować. Czego oczekuje od komputera? Dosyć mocnego procesora, min. 8GB RAMu (dokupie w pozniejszym czasie wiecej), płyty głownej, której nie bede musiał wymieniac za kilka msc (to samo z prockiem, te 2 rzeczy raczej nie bede upgradowal). Jedyne co chce zostawić ze starego kompa to tak jak juz pisalem, karta graficzna, ale to tylko rozwiazanie tymczasowe, potem kupiłbym jakąś lepszą, na razie chce się skupić na reszcie. 

 

 

https://www.olx.pl/oferta/i5-3470-plus-plyta-msi-b75a-g43-plus-chlodzenie-spartan-CID99-IDosvnu.html#c485c0d382 - znalazłem taki zestawik, opłacalny? Do tego dokupic zasilacz, dysk itd.

Edytowane przez shrek041
Link to post
Share on other sites

ten zestawik co zaproponowałeś wygląda całkiem spoko, możesz próbować cos urwać z ceny, do tego ramik i zasilacz cx450 jak polecił kolega wyżej i masz już całkiem fajny sprzęt do zastosowań jakie podałeś, zobacz smart dysku programem crystaldiskinfo i jeśli wyjdzie, ze dobry to nie kupuj na razie nowego, napęd do instalacji systemu jakiś masz? (może z pendrive będziesz chciał instalować?), jeśli liczysz, ze pograsz w nowsze gry to chyba będę musiał cie rozczarować, bo karta raczej na część z nich nie pozwoli nawet na minimalnych, chyba, że będziesz próbował na rozdzielczości typu hd

Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam coś takiego i może w końcu nastał czas na zmiany. A więc mam Procesor i5 2400, płyta Asrock P67 Pro3 B3, chłodzenie identyczne jak wyżej Spartan Pro. W cenie 550 zł dorzucę kość 4 GB Kingston 1600 Mhz oraz prawie nie używany napęd DVD-RW Samsunga. Wszystko sprawne i działam do dzisiaj na tym komputerze. W razie zainteresowania napisz a się dogadamy. Ogólnie posiada 16 GB ram i dodatkowo mógłbym je odsprzedać.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Polecono mi na innym forum coś takiego:
- i5-2500K - ok. 330zł (allegro, kup teraz, używany)
- chłodzenie Fortis 3 do OC - ok. 140 zł (nowy, morele)
- RAM 8GB - liczmy ok. 200 zł (160 za nowe od Samsunga widziałem 2x4) nowe HyperX 250zł
- Corsair cx450 - 225 zł (nowy, morele)
- Regnum RG2 - 139zł (nowa, morele) - zastanawiam się czy kupować, czy zostawić tą starą obudowę.

- Płyta główna - jeszcze nie wiem - polecicie jakąś? Polecano mi MSI Z77A-G43 albo ASRock P67 PRO3 (ok. 300zł) 

 

Wychodzi: ok. 1370 zł, nie ukrywam, że troche za dużo. Chyba zrezygnuję z obudowy.

Dysk jeszcze sprawdze i dam znać potem, ale mysle ze pociagnie bez problemow jak na razie. 

Napęd mam teraz w starym komputerze, więc myślę, że bez problemu moge go wyjąć i podłączyć do nowego. 

 

Co o tym myślicie? 
 

Edytowane przez shrek041
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wydać 830zł na zestaw 2500k+mobo+8GB ram to średni interes. Niektórzy są zakochani w tym procesorze bo dobrze się podkręca ale za podobne pieniądze można dostać zestaw na podkręcanym i7 z tej generacji np:

http://allegro.pl/i7-2600k-asrock-p67-pro3-8gb-ram-mega-okazja-i6966071243.html

 

 

Pomijam to, że za 700-900 zł bez problemu kupisz jakiegoś Dell'a, HP albo inny poleasingowy sprzęt z i5, i7 czy z400 z Xeonem z gwarancją do którego włożysz tylko swoją kartę i bez dalszych kosztów masz gotowca. Za resztę pieniędzy możesz dokupić SSD albo odłożyć na kartę. Tutaj jedynie musisz sprawdzić jaki jest zasilacz w zestawie, bo trafiają się zarówno 450 które będą w zupełności wystarczające, jak i 250 które zestawu z mocniejszą kartą nie uciągną. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...