Skocz do zawartości

XPS 15 9560 wymiana dysku a system.


Recommended Posts

Witam. Kupiłem XPS 15 9560 16gb Ram 256gb dysk, sprawdziłem go na swiezo w CrystalDiskMarku i uzyskałem 1500mb odczytu i 400mb zapisu, zmieniłem w biosie z Raid on na AHCi i mam teraz 1800/400 więc zadna zmiana a zwlaszcza ten zapis jest kiepski. Stwierdziłem że zmienie dysk na Samunga 960 Evo 250gb, ale mam 2 pytania:

 

1. Wymiana polega tylko na podmianie dysku czy jeszcze o czyms musze pamietac?

2. Co z systemem, licencją jak go zainstalowac po wymianie zeby wszystko bylo ok>?

Link to post
Share on other sites

Wymiana na EVO 960 jest trochę nieopłacalna z uwagi na zastosowanie kości TLC obecnie najlepszym dyskiem w tym budżecie jest Samsung SM961 jest na MLC i dostępny w sklepach.

 

Jeśli kupiłeś tego della z systemem to wchodzisz na stronę della support o tutaj: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/product/xps-15-9560-laptop/drivers/advanced i pobierasz obraz odzyskiwania systemu wrzucasz to na pena i instalujesz na nowy dysk.

Link to post
Share on other sites

Ale podmiana na evo nic ci nie da.

To nie przyśpieszy pracy a właściwie to będzie chyba wolniejszy od tego w XPS.

Żeby wymienić dysk trzeba odkręcić całą tylną klapę a to wiąże się z utratą gwarancji.

Zamiast HDD możesz wrzucić EVO.

 

 

IMG_20170227_190933.jpg

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

@@prohans, nie cytuj posta pod postem, a w szczególności grafik.

 

 

 

256gb dysk, sprawdziłem go na swiezo w CrystalDiskMarku i uzyskałem 1500mb odczytu i 400mb zapisu, zmieniłem w biosie z Raid on na AHCi i mam teraz 1800/400 więc zadna zmiana a zwlaszcza ten zapis jest kiepski.

Wrzuć screen z testu w AS SSD Benchmark. Skoro masz "prawdopodobnie" SSD na protokole NVMe to i taki tryb musi być ustawiony w biosie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...