Skocz do zawartości

Bluescreen i inne problemy?


Recommended Posts

Witam wszystkich i z góry przepraszam jeśli temat już był lub jeśli wybrałem zły dział.

Szukałem rozwiązania ale nic nie pomaga.

Problem zaczął się kilka miesięcy temu gdy "padł" mój dysk twardy i straciłem wszystkie ważne dane.

Wymieniłem dysk i ten także padł po 3 tygodniach.

Wymieniłem dysk znów i do dziś działa ale kilka dni temu pojawił się problem z moim komputerem, nie wiem czy to ma związek z dyskiem ale pisze wszystko co wiem.

Mianowicie od od około 2 miesięcy raz na 2 tygodnie wywałał mi bluescreen ale było to rzadkie więc nic z tym nie robiłem, teraz bluescreen pojawia się nawet 2 razy dziennie.

Kod błedu to 0x000000EA.

Ponadto od jakiegoś czasu komputer dość głośno pracuje, szumi,buczy itp.

Nie gram w wiele gier ale np. przy grz SIMS 4 wywala co jakiś czas błąd informujący że system windows napotkał nieznany problem.

System się zacina trochę i wgl. coś jest nie tak.

System był reinstalowany jakiś miesiąc temu.

 

Oto mój sprzęt:

System Windows 7 Professional SP1

Pamięc RAM : 4GB

Płyta główna LENOVO ale nie znam dokładnej wersji.

Karta graficzna : ATI Radeon HD 4800 Series

( w programie EVEREST HOME EDITION widnieją 2 takie same kart graficzne podczas gdy podłączoną mam jedną)

Dysk twardy: WDC WD4000AAKS

Procesor : Intel Core 2 Duo

 

Dodaje screeny:

 

HDTune:

https://zapodaj.net/d5e8b3ac638b6.jpg.html

 

https://zapodaj.net/dc4631ed08bb0.jpg.html

 

Temperatury;

 

https://zapodaj.net/060a43013496d.jpg.html

 

https://zapodaj.net/e84c4fb113150.jpg.html

 

Przepraszam jeśli nie tak wstawia się screeny na waszym forum (jestem nowy).

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jaki masz zasilacz. Ewentualnie zrób zd tabliczki znamieniowe na zasilaczu. Miałeś przed pojawieniem się tych problemów jakiś problem z prądem ? Jakieś spięcia wywołane przez burze itp ?  

Zasilacz mam jakiś nie zbyt renomowanej firmy o mocy 500W, nie miałem problemów z prądem, żadnych spięć itp.

 

 

Zasilacz walnięty, masz bardzo niskie napięcia na liniach 12+V i 3,3+ V także zasilacz jest powodem tych problemów.

Czy myślisz że zmiana zasilacza na nowy rozwiąze problemy? i czy jeśli teraz mam 500W to zmiana na słabszy bo bodajże 400W może powodować jakiś problem?(Pytam bo ktoś mi mówił że jak dam 400W to może mi paść karta grafiki).

Link to post
Share on other sites

"niezbyt" piszemy razem.

 

Na screenach masz 8 V zamiast 12 i 2 zamiast 3. Nie chodzi o moc zasilacza ale o jego jakość. Mi i7 plus kilka dysków działa bez problemów na zasilaczu 350 watowym. Oczywiście jak komputer pobiewra 500W a wsadzasz zasilacz 400 W to aż się prosi o awarię czy nawet pożar. Kluczowe elementy w komputerze to zasilacz, płyta, ram i dysk. Musisz wszystkie po kolei wymieniać na sprawne egzemplarze i obserwować. Nikt nie da ci gwarancji, że akurat zasilacz jest uszkodzony. Może płyta główna jest walnięta? A może kabelek SATA za 5 zł bo non stop podpinałeś jakieś dyski od kolegów i zgrywałeś filmy? Spróbuj odpiąć wszystkie niepotrzebne elementy (DVD, grafika) Jak komputer będzie pobierał mniej prądu i będzie stabilniejszy to prawdopodobnie zasilacz. Obejrzyj też kondensatory na płycie i w zasilaczu czy nie są przypadkiem spuchnięte. W kilkuletnim komputerze to norma i częsty powód awarii

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...