Skocz do zawartości

Monitor dla programisty, 24", do 2000 zł


Recommended Posts

Heja,

 

Szukam monitora. Zajmuję się programowaniem, więc głównie będzie to obraz statyczny. Nie gram w ogóle lub bardzo rzadko, więc kompletnie mi na tym nie zależy. Poza tym wiadomo: internety i czasem filmy.

 

Przeczytałem poradnik, więc mam teraz strasznie duże wymagania: :D

  • ok. 24"
  • do 2000 zł (chociaż mogę być trochę elastyczny)
  • FullHD lub WUXGA
  • nie TN ani VA
  • dobre kąty
  • dobre odwzorowanie czerni
  • bez przesady z jasnością i koniecznie coś w stylu flicker-free
  • anti-glare albo coś podobnego

Przejrzałem wątek z polecanymi monitorami i spodobał mi się tylko jeden: NEC EA244WMi. Zignorowałem Delle, bo czytałem dużo złych opinii na ich temat, poza tym mam takie w pracy (U2415) i jeden już zdycha... Ale może to błąd?

 

Polećcie coś proszę, bardzo ciężko wyszukać w sklepach internetowych, bo jest bardzo mało kryteriów wyszukiwania, a poza tym wiadomo jakie są wartości podawane przez producentów.

Link to post
Share on other sites

W takiej cenie to spokojnie byś kupił coś z 1440p ~29-32" więcej miejsca roboczego etc. Jeżeli masz zamiar przeznaczyć na pojedynczy monitor tyle to chyba Eizo FS EV2455 spełni większość wymagań, plus ma w miarę dobre kolory z fabryki. Z FlexScanami nie miałem do czynienia, ale ogólnie Eizo to solidna marka i monitory.

Link to post
Share on other sites
W takiej cenie to spokojnie byś kupił coś z 1440p ~29-32"

 

Przy biurku 60 cm to chyba bym musiał kręcić głową jak na meczu tenisowym...

 

Jeżeli masz zamiar przeznaczyć na pojedynczy monitor tyle

 

Mogę oczywiście mniej ;)

Edytowane przez piecu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...