Skocz do zawartości

Router ze stabilnym sygnałem Wi-Fi do 200zł.


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję niedrogiego (o ile to możliwe), routera xDSL z mocnym i dobrym pokryciem Wi-Fi.

Mieszkanie w bloku, 60 m2, grube, żelbetonowe ściany a do tego całą masa innych sieci.

Obecnie posiadam neta 100MBit. Do routera jest podpięty komp stacjonarny po LAN a telewizor, PlayStation, mikrokomputer i telefony po WiFi.

 

Co do wymagań:

- Router najlepiej 2,4 GHz, piątka mi niepotrzebna, bo i tak nie mam takich urządzeń, z możliwie jak największym transferem po WIFi

- Wejście USB by podłączyć dysk z multimediami,

- LAN 1 Gbit,

- Koniecznie możliwość tworzenia sieci dla gości z ograniczeniem prędkości,

 

Nie mam zbytnio pojęcia na co patrzeć, z opisów na stronach producentów wszystko wygląda zawsze pięknie.

Przeglądając oferty znalazłem TP-Link TL-WR1043ND, wydaje się, że spełnia wymagania ale mogę się mylić.

 

Zatem co polecacie? Czy w tej cenie da się kupić coś sensownego?

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestie ale nadal mam ten sam problem. Tego Asusa rozważałem jako pierwszego tylko właśnie ta cena. Pytanie co ma więcej Asus a czego nie ma TpLink? Druga sprawa czy faktycznie wgranie innego softu dodaje skrzydeł tym routerom?

 

 

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony szukasz ...

Router ze stabilnym sygnałem Wi-Fi


z drugiej strony masz ...

całą masa innych sieci


a z trzeciej strony mówisz że ...

najlepiej 2,4 GHz, piątka mi niepotrzebna

 

Ludzie przesiadają się na 5GHz nie tylko ze względu na szybkość ale właśnie ze względu też na problemy z zatłoczonym 2.4GHz przez sąsiadów. Może być sytuacja że kupisz router za 500zł i nawet on nie zapewni ci zrównoważonego przesyłu czy w skrajnych przypadkach stabilności połączenia na wszystkich urządzeniach. W skrajnych przypadkach nawet profesjonalny sprzęt Wifii od Ubiquiti czy półprofesjonalny od Mikrotika może mieć problemy nie mówiąc o Asusach, Tp-linkach, Netgearach itp czyli typowo domowym sprzęcie.

 

Ja miałem 1043ND v1 z OpenWRT a także później wdr3600 czyli znacznie wydajniejsza maszynka a i tak czasem zdarzały się lekkie przymulenia na urządzeniach co zgłaszałem operatorowi (kablówka UPC). Teraz mam taniutkiego (stosunkowo) Netisa 2780 z 5GHz i AC i już (tfu tfu) zapomniałem o jakichś przycinkach czy wywaleniach urządzeń z sieci. Owszem 5GHz jest bardziej podatne na przeszkody (im większa częstotliwość tym jest z tym gorzej) ale u mnie przez ścianę żelbetonową mam 3-4 kreski na 5 i śmiga całkiem całkiem. Ale oczywiście telefon, tablet i adapter wifii w stacjonarce też są na 5GHz. Tylko żona (tablet i telefon) siedzi na 2.4GHz

 

Więc dobrze się zastanów czy nie warto przejść już na wyższą częstotliwość i w późniejszym czasie ewentualnie wybierać pod tym kątem urządzenia.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy mam jedno urządzenie z Wi-Fi 5GHz które i tak jest podłączone kablem Ethernet. Wymiana sprzętu nie wchodzi w grę więc tej częstotliwości 5GHz i tak nie wykorzystam. Dlatego też, patrząc realnie, zacząłem spoglądać na tplinka zamiast na Asusa.

Pytanie tylko czy warto dopłacać skoro i tak nie wykorzystam pełni możliwości tego sprzętu.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem u mnie router nadaje na 5GHz dla moich sprzętów i na 2.4GHz dla sprzętów żonki więc nawet jak na razie nie wykorzystasz to w przyszłości będziesz najprawdopodobniej już miał taki sprzęt. W miastach każdy kto kupuje sprzęt powinien uciekać z 2,4GHz i jeżeli masz zatłoczony eter to jest jedyna słuszna droga. Ale oczywiście to tylko sugestia.

 

Asus od razu ma fajne oprogramowanie, Tp-link jest znany ze swojej siły nadawania (głównie za sprawą anten) ale fajne rzeczy się robi w OpenWRT. Czyli i tego i tego możesz w razie potrzeby ulepszyć (asus - anteny, tp-link - open firmware). 

 

Z tego co wiem świetnie pokrywają też MikroTik MT RB951G-2HnD ale to już sprzęt półprofesjonalny, trochę trudniejszy w konfiguracji i poza twoim budżetem.

Link to post
Share on other sites

Widzisz i znów się zastanawiam nad tym Asusem. Jednak podano tutaj chyba dwa różne modele AC 1200 i AC 1200G+. Czy jest między nimi jakaś wielka różnica? Pytam bo akurat w jednym ze sklepów na n jest AC 1200 za 239zł,

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Jednak 1GBit to priorytet więc musi być. Jednak dopłacić tyle do G+ już mi się nie uśmiecha aż tak bardzo. Tym bardziej, że prawie za połowę tej ceny mam tplinka. Skoro piszecie, że ten tplink nie jest taki zły to chyba jednak na nim pozostanę. Ewentualnie coś innego do tej ceny ale szukam i szukam i nie ma zbytnio alternatywy.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...