Skocz do zawartości

komputer poleasingowy a klucz


Recommended Posts

Czy mając tylko naklejke z kluczem ( do systemu Windows 7 Home Premium ) można pobrać legalnie ten sam system, druga sprawa bo nie wiem czy ten klucz jest do wersji oem czy box, wpisałem klucz w aktywacji ale pisze że to nie jest prawidlowy klucz windows 7, co dziwne to że po 3 ddniach od aktywacji przy urzyciu tego klucza wywala mi że jest nie prawidłowy, co jeszcze bardziej dziwne to pisze że system jest aktywowany, jakieś rady teraz nie wiem juz co robić

Link to post
Share on other sites

System możesz pobrać np. programem Windows ISO Downloader bez konieczności podawania gdziekolwiek klucza.

Jeśli kupiłeś komputer poleasingowy to masz licencję oem. Box nikt nie dołączyłby bez dopłaty czy przynajmniej bez zaznaczenia w ofercie że o taką licencję chodzi. Systemy box można łatwo odsprzedać kolejnemu użytkownikowi po deinstalacji z poprzedniego PC.

Jeśli to klucz dedykowany konkretnej marce to ma prawo nie działać w przypadku czystej instalki. Wtedy musisz użyć recovery jeśli takie istnieje lub użyć nośnika od producenta sprzętu. Gdy klucz będzie użyty na wielu komputerach to na pewno będą problemy z aktywacją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

System możesz pobrać np. programem Windows ISO Downloader bez konieczności podawania gdziekolwiek klucza.

Jeśli kupiłeś komputer poleasingowy to masz licencję oem. Box nikt nie dołączyłby bez dopłaty czy przynajmniej bez zaznaczenia w ofercie że o taką licencję chodzi. Systemy box można łatwo odsprzedać kolejnemu użytkownikowi po deinstalacji z poprzedniego PC.

Jeśli to klucz dedykowany konkretnej marce to ma prawo nie działać w przypadku czystej instalki. Wtedy musisz użyć recovery jeśli takie istnieje lub użyć nośnika od producenta sprzętu. Gdy klucz będzie użyty na wielu komputerach to na pewno będą problemy z aktywacją.

 

To mnie uspokoiłeś "troche" tym bo już chciałem XP-eka instalować. System ściągnołem tym programem dokładnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Precyzując odpowiedź kolegi, to wszystko zależy jaka wersja językowa została przypisana do licencji. Z uwagi na fakt, że komputer poleasingowy może być sprowadzony z najdalszego zakątka świata, wersja językowa jest nie do określenia. Dlatego Microsoft wprowadził program Refurbished, pozwalający zregenerować starą licencję w ramach odnowienia komputera. Kupując u autoryzowanego przedstawiciela Microsoft Refurbished komputer poleasingowy, możesz dokupić legalny system Windows Refurbished. OEM, który jest naklejony nie daje Ci gwarancji legalności systemu. Komputery poleasingowe z roczną gwarancją i legalnym systemem znajdziesz tutaj: https://mtech.pl/.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...