Skocz do zawartości

Pentagram Cerberus P6343 jako bridge/AP


Recommended Posts

Witam. 

Mam problem z takowym routerem aDSL/xDSL. 

W tym tygodniu z aDSL'a od orange przeskoczyłem na LTE z Huawei B315. Jako że urządzenie + anteny umieściłem na poddaszu, nadal będę potrzebował routera do obsługi komputerów na parterze. 

I tu pojawia się pytanie, czy jest możliwość skonfigurowania tego urządzenia do pracy jako bridge, albo lepiej AP WiFi ? 

Ku mojemu zdziwieniu "standardowa" procedura przerobienia routera na switch/bridge nie działa: 

- zmiana adresu routera na adres w sieci Huawei (huawei 192.168.8.1), więc zmiana (192.168.1.1 -> 192.168.8.100) 

- wyłączenie DHCP 

- zmianie trybu z aDSL na Ethernet  

 

Nie pomaga. Urządzenie nie chce "pobrać" bramy z Huaweia, nie ma też opcji żeby manualnie takową wprowadzić. O dziwo po takiej konfiguracji Pentagram działa w sieci (można się na niego zalogować z poziomu urządzeń połączonych bezpośrednio do Huaweia), lecz nie udostępnia internetu (brak WAN, bramy domyślnej - gateaway).   

 

Pomysły jak ustrojstwo skonfigurować, czy lepiej odpuścić i kupić jakiegoś AP czy najtańszego switcha z biedry ? :) 

 

https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/pentagram/files/Downloads/20130515182659/PENTAGRAM_Cerberus_P6342_P6343.pdf?1368642420 

Instrukcja do pentagrama

Link to post
Share on other sites

No dobra źle się wyraziłem. 

Problem polega na tym że mimo bycia w tej samej podsieci klienci nie pobierają adresacji IP z DHCP Huaweia, mimo wyłączonego DHCP na Pentagramie.   

Jak będę w domu, zobaczę czy manualne ustawienie karty sieciowej na kliencie coś pomoże, nie powinien czasem brać z automatu ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...