Skocz do zawartości

Nie ładuje baterii, nie działa na baterii 87%, zasilacz OK - Dell Vostro 3550


Recommended Posts

Witam, 

mam problem z Vostro 3550. Około 2 tyg temu wymieniałem pastę termoprzewodzącą. W laptopie znajduje się bateria zamiennik (kupiona po dokonaniu żywota oryginalnej starej), która cały czas świetnie działała, nigdy nie było z nią problemu. Problem pojawił się bezpośrednio po wymienieniu past termoprzewodzących (wyjmowałem płytę główną jak to w dellach trzeba). Nic przy zasilaniu nie robiłem. 

Na początku było tak, że z 100% jak bateria zeszła około 10% to nagle wyłączał się laptop (jakbyście wyjęli baterię). Jak chciałem włączyć to włączał się tak na 3 sekundy i znowu szybki off. Potem w ogóle nie reagował. Oczywiście podładowałem chwilkę i już działało i znowu ta sama historia - kilka procent spada i nagle off komputera, potem 3 sekundy start, potem w ogóle. 

Na zasilaczu normalnie działa, w biosie AC Adapter wyświetla 90 W. 

Problem trwa już około 2 tygodni i dopiero teraz się za to biorę. Dzisiaj miałem problem z "podłączony, nie ładuje". Teraz jest "podłączony, ładuje", ale nagle ikonka ładowania zmienia się na "podłączony, nie ładuje". Za 2-3 sekundy jest "podłączony, ładuje" i za 2-3 sekundy znowu "podłączony, nie ładuje". Stan baterii stoi ciągle na 87%. Jeśli odłączę kabel zasilania to laptop natychmiastowo się wyłącza, jakby nie było baterii. Jeśli chcę włączyć na baterii to nic się nie dzieje. Dioda z przodu laptopa z baterią miga z jednostajną prędkością powoli. 

 

2573529600_1505664632.jpg

 

W BatteryMon mam na przemian "Battery status: Full" - "Charge rate 0 mW" i za jakies 2-3 sekundy "Battery status: Normal" - "Charge rate 11 mW" 

 

Czy ktoś mógłby mnie nakierować lub pomóc jak rozwiązać problem? Absolutnie nie mam pojęcia, gdzie leży problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...