Skocz do zawartości

Komputer do grania do 4000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam,chciałbym abyście powiedzieli mi czy ten zestaw wydaje wam się w porządku,tak jak poniżej poszukuje obudowy oraz chłodzenia,chciałbym "zamknąć" się w 4000zł. Co mogę zmienić aby było lepiej?

 

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję!

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? Miesiąc Październik 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: FHD
  • Których części potrzebujesz?: Chłodzenie,obudowa
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Nie posiadam 
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/4OJPdc/

Pozdrawiam oraz życzę miłego dnia ew. Nocy! 

Link to post
Share on other sites

Pamięci możesz dać wyżej taktowane pod AM4.

Obudowa Regnum RG4T / NZXT 230 / Phanteks P400 czy NZXT 340 

Chłodzenie Fera 3 ale i możesz zostać na boxie jak nie zamierzasz kręcić CPU.

 

Możesz też pokombinować z SSD przy takim budżecie

 

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron) 1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

 

4023 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mimo wszystko, mając B350, Ryzen 5 1600 i chłodzenie na CPU z 100 mm wentylatorem coś tam bym myślał o OC. Za kilka złotych więcej chłodzenie z 120 mm wentylem Fera 3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Będzie nawet wydajniej i praktycznie w tej samej cenie

 

 

 

4038 zł, jak dasz radę to Corsair CX550M


//małe poprawki wprowadzone, jak coś to ref


Jak chcesz okienko w budzie czy coś dla oka, to 

 

1 x  MSI B150A Gaming PRO /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam raz jeszcze w tym samym temacie, postanowiłem się powstrzymać z zakupem do premiery nowej generacji. Powiem szczerze, zaciekawiła mnie i5-8600k, wiem ze musiałbym zmienić płytę główną i zasilacz. Teraz nachodzi mnie pytanie, jak bardzo nadwyrężyłbym budżet żeby "załadować" tę i5? Pozdrawiam oraz życzę miłego dnia! 

Link to post
Share on other sites

Ta wymiana na 8600k miałaby sens gdybyś jednak zdecydował się na podkręcanie. Wtedy to do płyty głównej musiałbyś dopłacić jakieś 350-400zł, kupić chłodzenie na procesor + 150zł i do tego ramy wymienić na jakieś szybsze. Taka dopłata wyniosłaby około 600zł. Jest to kwota przypuszczalna, bo póki co nie do końca wiadomo co z ceną procesora. Zasilacza nie musiałbyś wymieniać do tej konfiguracji, jednak dopłaciłbym do mocniejszego w razie czego na przyszłość, gdybyś np. chciał wymienić kartę graficzną na jakąś mocniejszą.

Link to post
Share on other sites

Cena 8600K to przeszło 1200 zł. Drogo jak na i5. Patrząc na to co oferuje 8400 stock i w jakiej jest cenie, wydaje się że to na dziś dzień jeden z lepszych wyborów do gier. Z OC 8600K też będzie ciężko bez porządnego chłodzenia czy nawet skalpa. 

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_8400/12.html

 

Wystarczy podmienić 

 

1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-Z370-HD3 /intel Z370, LGA1151/

 

 

 

czy i7-8700 byłby dobrym wyborem? 

 

Będzie zdecydowanie aż na wyrost.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...