Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Planuje zakup komputera (jednostki centralnej) za kwotę 1200 zł (tak naprawdę 1100 zł, gdyż 100 zł wyniesie pewnie wysyłka części z różnych lokacji).

Komputer ma być przeznaczony bardziej do gier (dla 16-to latka).

Wiem, że za taką kwotę nie otrzymam nic specjalnego, ale liczę na pomoc w dobraniu jak najlepszych komponentów adekwatnych do pieniędzy, które posiadam.

 

Części mogą być nowe, ale mogą być także używane - druga opcja raczej lepsza, gdyż używki czasami bywają naprawdę tanie.

Zastanawiałem się także, nad zakupem już gotowego używanego zestawu z OLX od osoby prywatnej, lecz ze względu na mnogość takich ofert nie mogę się w tym połapać - wybrać który najlepszy.

 

Jakby co to posiadam dysk twardy, czyli jego nie muszę już zakupywać.

 

Słyszałem o procesorze Intel Pentium G4620, który jak na swoją cenę jest bardzo wydajny - to prawda? Nadaje się do gier?

 

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki ;)

Edytowane przez RemingtonTM
Link to post
Share on other sites

Generalnie w kwocie 1200 zł ciężko się zmieścić z nowym sprzętem. Na morele.net udało mi się złożyć konfigurację taką o: 

http://www.morele.net/inventory/info/itMwhH/
 

Należy doliczyć jeszcze transport kurierem (~25 zł?) oraz to że komputer trzeba złożyć samemu. 

 

Wydaje mi się, że warto zainwestować w platformę AM4 ponieważ będzie wspierana dłużej niż intelowski 1xx/2xx. Daje to potem łatwiejszą opcję rozbudowy zestawu - można Athlona zastąpić procesorem serii Ryzen bądź nadchodzącymi 'Zen2'. 

 

Jeśli chodzi o analogiczną konfigurację z Pentium G4560 jest to wykonalne, aczkolwiek nadchodząca seria procesorów Intel Coffee Lake nie wspiera płyt serii 1xx i 2xx, więc rozbudowa w przyszłości będzie ograniczona do używanych jednostek Skylake/Kaby Lake. 

 

Co do jednostek używanych to taka oto perełka: 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-szesciordzeniowy-phenom-ii-x6-1055t-8gb-ddriii-gtx580-600w-CID99-IDnU5Ae.html#546746c708
lub
https://www.olx.pl/oferta/pc-komputer-pod-gry-i5-hd7850-okazja-CID99-IDoGJ4m.html#546746c708 (tutaj trzeba uważać, brak zdjęć, ale specyfikacja dobra)

 

Pozdrawiam

EDIT: 
Na tym wideo : 

widać, że sugerowana przeze mnie nowa konfiguracja radzi sobie bardzo dobrze nawet w nowych tytułach. Oczywiście nie będzie to gra na najwyższych detalach, ale taki zestaw potrafi komfortowo uruchomić najnowsze tytuły.  Edytowane przez Murdock_PL
Link to post
Share on other sites

Najrozsądniejszym wyborem byłaby inwestycja co jakiś czas , to znaczy że w w miesiącu kupisz np Obudowe , dyski i płytę , a w drugim resztę i wtedy mógłbyś złożyć lepszy komputer , bo składanie budżetowca pod twojego wymagania to trudny orzech do zgryzienia .

za 1.200zł to pamiętajmy że można pograć w gry najwyżej  na niskich detalach w płynnych 60 fps a tu nie oto chodzi ;)

Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

Procesor + Płyta główna: Intel pentium g4600 + Asrock h110 dvs
RAM: Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16 ( szukaj okazji i kupisz taniej używany).
Karta Graficzna: Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB
Zasilacz: SEASONIC SS-350ET

1208 zł. + obudowa.

Warto dołożyć (jakbyś nie znalazł taniej RAMu), z GTX'em 1050 Ti pogra w najnowsze gry.

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...