Skocz do zawartości

Czy [email protected] to nie za mało dla GTX 1080?


Recommended Posts

Mam duala 2x4GB 2400 CL10. Karta kupiona. Jakość wykonania zwala z nóg. Aż żal to pakować do obudowy. Ciężka jak cholera. W bezpośrednim porównaniu palit jet stream 1060 wygląda przy niej jak plastikowe badziewie które się w rękach wygina. Reasumując, kupiłem palita 1060 za 1100zł dzisiaj poszedł za 1200. Evge wyrwałem za 2000zł to tak jakbym dołożył 600zł. Jest nieźle. Jedyny minus to tak na starcie lekko słyszalne cewki w 3d marku. Nie jest głośno jak na moim rx 480 gaming x ale palit 1060 był totalnie bezgłośny.

 

Robić jej jakiś undervolting czy może kręcić (szczególnie pamięci)? Nie wiem czy jest sens robić oc skoro i tak jej nie wykorzystam w 1080p.

Link to post
Share on other sites
Jakość wykonania zwala z nóg. Aż żal to pakować do obudowy. Ciężka jak cholera.

 

 

Nie przesadzaj .EVGA nie ma dobrych chłodzeń ;)

 

 

Robić jej jakiś undervolting czy może kręcić (szczególnie pamięci)?

 

Przyda się .Mój robi 2025MHZ + na gpu przy 931mV a undervolting na pamieciach nie zrobisz- wręcz przydało by sie je dowoltować . Oc pamieci na GTX 1080 mocno potrzebne ,daje dużo wiecej niż gpu

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy robi dobre chłodzenia czy nie ale jest ciężka i bardzo dobrze wykonana. Po godzinie w arkham knight przy maks detalach (ficzery od nvidii włączone, limit klatek na 90) karta miała 63 stopnie więc jak dla mnie rewelka.

 

Więc robię UV + OC pamięci. Używać msi afterburner czy jest coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

Ok rozumiem. Power limit ruszać czy zostawić na 100% i 83 stopnie? Jak do tej pory karta wysypuje się przy ustawieniu +750mhz na ramie. Przy 700 jest stabilnie.


Na tą chwilę karta jest stabilna na 2000/11500 przy 0.950v. Power limit i reszta nie ruszane (100%). Po zmniejszeniu napięcia do np 0.930v karta niby przechodzi testy i da się grać ale zaczyna spadać wydajność. Np w fire strike (1080p) zamiast 24600pkt spada do 24100.

Link to post
Share on other sites

To ja ci powiem że zeszłęm nawet niżej na 0.86v i 1950 mhz bo wiecej nie warto .

To z 2% fps porównując np z 2050 MHZ

Co do napiecia to możesz mieć racje ale szkoda się rozpisywać.Na dzisiaj dość mało z tym można zrobić ;)


Chyba jednak przerobie sobie ja na wodę .Za głośno dla mnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...